•  

Mirki dzisiaj jeździłem pierwszy raz po zdaniu prawka no i za chuj nie da się jeździć przepisowo ograniczenie do 50? Jadę 70 i tak wszyscy mnie wyprzedzają... chyba za bardzo się skupiam na innych niż na swojej jeździe #prawojazdy #motoryzacja

•  

@Hurytig No ja tam jednak potrafię mniej wciskać gaz i jechać 50 lub mniej

•  

No ja tam jednak potrafię mniej wciskać gaz i jechać 50 lub mniej

@Asterling: przy dobrych warunkach na drogach jednojezdniowych jeździj zgodnie z ograniczeniem, nie mniej

Jeśli jedziesz 35-40, to blokujesz nawet tych co jeżdżą przepisowo, nie poprawiasz tym bezpieczeństwa na drodze

•  

za chuj nie da się jeździć przepisowo ograniczenie do 50

@Hurytig: da. Po prostu musisz nauczyc sie ignorowac to, ze wszyscy cie wyprzedzaja

•  

@Hurytig: pewnie trochę się rozpędziłeś :) w sensie z tym wywodem i wnioskami,
      no chyba, że faktycznie tka u Ciebie jest,
      ale jak mieszkam w Lublinie i nie widzę u siebie w okolicy żadnej drogi po której jadąc 70 na 50 byłbym wyprzedzanym przez wszystkich,
      większość mimo wszystko jeździe 5-20 km/h ponad limit na wielopasmowych drogach ale aby już jechać 20 ponad limit i być najwolniejszym na drodze? nie wiem gdzie w mojej okolicy może być taka droga

no i zwróć uwagę czy oby na pewno zawsze wszyscy jadą szybciej,

bo im szybciej się jedzie tym bardziej wydaje się, że inni też szybciej jeżdżą :)
      ktoś jeżdżący 180-200 po autostradach często jest przekonany, że "prawie wszyscy" przekraczaj prędkość na autostradach,
      a w praktyce większość jeździ w okolicach 140

obok mnie jest 3-4 pasmowa droga z limitem 70 km/h i zdecydowana większość jeździ tam te 70-85 km/h i nie więcej ale raz na 10? ktoś przeleci ze 100 albo więcej,
      ten jadący właśnie 100 będzie przekonany, że "wszyscy tuaj szybko zawsze jeżdżą" jak go policja złapie i będzie przekonany, że na niego się policja uwzięła

•  

większość mimo wszystko jeździe 5-20 km/h ponad limit na wielopasmowych drogach ale aby już jechać 20 ponad limit i być najwolniejszym na drodze? nie wiem gdzie w mojej okolicy może być taka droga

@SpalaczBenzyny: Ja zauważyłem, że w miastach ludzie już jakby się ucywilizowali i jest faktycznie jak piszesz. Ale na wioskach, zwłaszcza takich dalej od większych miast często mi się zdarza to o czym pisze OP - tam zapierdalają praktycznie wszyscy, choćby mieli skręcać za 100m do sklepu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może i na wioskach to się za parę lat zmieni

•  

@Hurytig: kup ubezpieczenie na życie.
      @Atreyu: tak bo trzeba jechać 50 aż do świateł i na koniec po hamulcach dać. Prędkość trzeba dostosować do warunków i sytuacji, jak widzisz że masz czerwone świeże to się hamuje silnikiem. A i tak znajdą się mistrzowie 1/4 mili co startują spod świateł, co zapierdalają jak by ostatni harnaś w promocji został.

+: aksal89
    •  

@Atreyu: No ja uważam że w niektórych sytuacjach dużo lepiej jechać poniżej limitu gdyż dzięki temu jest bezpieczniej.

•  

@MegaZU0: nic takiego nie napisałem, albo ty nie zrozumiałeś do końca

•  

@Hurytig: zależy od miejsca i warunków, akurat trafiłeś na takie gdzie ludzie bardziej cisną, z pewnością nieraz trafisz też na takie miejsca (głównie trzepane przez policję lub z infrastrukturą wymuszającą wolną jazdę, np. wąsko, nierówności) gdzie praktycznie wszyscy będą jechać 50 lub mniej. Powodzenia na drodze :)