•  

  I takie rzeczy dostaja 1000 plusow xD. Kompletnie pominiecie, ze skladki pracodawca odlicza sobie od podatku, ze skladki zdrowotne i zus pracownik tez sobie odlicza od podatku, ze zaliczka na podatek to nie jest koncowa kwota podatku.

  Kompletnie zignoroeanie, ze Gdyby pracodawca nie placil skladek to pracownik realnie zobaczylby 200 zl wiecej nie 2000 zl, Bo janusz wolalby sobie kupic nowego merola.

  I jeszcze dodatnie 23% vatu do kwoty podatku, kompletnie ignorujac czym sa procenty xD.

  Faktem jest, ze efektywne opodatkowanie w Polsce to ok. 35%, nie ponad 60%. I jest to nizsza ze stawek niz w innych krajac OECD.

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Klin_podatkowy

  #polska #finanse #podatki #neuropa

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: Screenshot_2020-02-13-12-19-33-160_org.mozilla.firefox.png

  •  

   pracownik realnie zobaczylby 200 zl wiecej nie 2000 zl, Bo janusz wolalby sobie kupic nowego merola.

   @przemianawdzika: dalej nie czytam. Taki jesteś wiarygodny!

  •  

   Kompletnie pominiecie, ze skladki pracodawca odlicza sobie od podatku

   @przemianawdzika: na poczatek trzeba cos zarobic zeby odliczyc, zus nie interesuje się czy zarobiłeś, na reszte szkoda marnowac czasu

  •  

   @przemianawdzika: FYI nie odliczysz od podatku całego ZUS. Większość kwoty odlicza się od dochodu, a to sprawia, że te 200 zł mocno rozmija się z prawdą, bo byłoby to ponad 3x tyle.

  •  

   @przemianawdzika: chciałbym przypomnieć jeden z sondaży, gdzie ludzie odpowiadali, że oni żadnych podatków nie płacą xD

  •  

   na poczatek trzeba cos zarobic zeby odliczyc, zus nie interesuje się czy zarobiłeś, na reszte szkoda marnowac czasu

   @Pan_Slon: Jak nie zarabiasz to po co prowadzic firme? Mozesz odliczyc w ciagu kolejnych 5 lat.

  •  

   Jak nie zarabiasz to po co prowadzic firme? Mozesz odliczyc w ciagu kolejnych 5 lat.

   @przemianawdzika: widac retoryka rodem z PiSu

  •  

   E tam za niskie podatki w Polsce. Trzeba dojebać więcej i więcej dać bąbelką. Pensja minimalna conajmniej 5k bo innaczej taki Janusz co woli sobie kupić nowego Merca innaczej pensji nie podniesie. Nie zapomnijmy dawć jezcze 15 pensji dla górników i myślę że 13 emurytura to też za mało

  •  

   P.S. Stonoga może debil, ale to co powiedział po wyborach w 2015 że trzeba polaków jebać, ruchać i na nich zarabiać to na pewno miał rację

  •  

   @Pan_Slon: Co jest retoryka pisu xd? Ze Jak sie nie zarabia to nie ma sensu prowadzic firmy?

  •  

   @przemianawdzika: Chodzi o to, że może trzeba ułatiwć ludzią prowadzenie frimy, a nie utrudniać i pierdolić że ludzie w Polsce nie powini firm prowadzić. Jeśli dalej będą wprowadzane regulacje w takim tępie to za niedługo nikt nie będzie chciał prwadzić w tym kołchozie firmy i wszyscy wartościowi ludzie stąd wyjadą. Wtedy nasza piękna Polska będzie mogła się roziwjać na naszych państwowych prymusach

  •  

   @przemianawdzika: Odpowiedź:
   1. ludzie muszą próbować z czegoś żyć
   2. nie jest jeszcze tak tragicznie jak w Wenezueli/Kubie/Korei Płn. żeby wielu ludzi chciało już stad uciekać

   Pytanie:
   Dlaczego Polska spadła już na 46 miejsce w rankingu wolności gospodarczej i 87 w rankingu przyjazności dla biznesu? Uważasz że to dobry kierunek? Nie uważasz że może lepiej naśladować państwa w których żyje się coraz lepiej t.j. Estonia, a może nawet państw prężnie rozwijających się t.j. Singapur, Tajwan? Ludzie twojego pokroju chyba chcieliby żeby w Polsce to było jak we wcześniej wymienionej Wenezueli, bo do tego właśnie prowadzi socjalizm.

  •  

   @przemianawdzika: ¯\_(ツ)_/¯

   Co jest retoryka pisu xd? Ze Jak sie nie zarabia to nie ma sensu prowadzic firmy?

   źródło: nie-jest-kolorowo-ja-od-kilku-lat-dokladam-do-tego-interesu-typowy-polak-nosacz-malpa.jpg

  •  

   Chodzi o to, że może trzeba ułatiwć ludzią prowadzenie frimy, a nie utrudniać i pierdolić że ludzie w Polsce nie powini firm prowadzić.

   @kailer: Ale w Polsce są jedne z najbardziej preferencyjnych podatków dla firm w Europie. Tyle, że biznesem zajmuje się januszerka, która kombinuje z umowami dla pracowników i z vatem. Jakimś magicznym sposobem w branży IT nie ma takich problemów, a to tylko dlatego, że pracownicy mają przewagę nad pracodawcami na rynku IT.

  •  

   @johny-kalesonny: mi się jednak wydaje że to państwto Polskie zmusza do kombinowania. Możnaby zrobić jednolity VAT na wszystko np 15-18%, a może nawet niższy. Aktualnie podatek VAT jest zajebiście skąplikowany np. kwalifikacja bagietki czosnkowej zachęcam do przeczytania: https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1103641,interpretacje-w-sprawie-vat-na-zywnosc.html

   Co do Januszy: jeśli sami Janusze prowadzą biznes to na wolnym rynku powstała by konkurencyjna firma prowadzona przez Rysia, w której warunki pracy byłyby dużo lepsze niż u Janusza i biznes Janusza by się skończył, ale w kraju z taką ilością przepisów i kruczków tylko bogaty z koneksjami najlepiej w rządzie się przebije, bo Rysia, który dopiero zaczyna nie będzie stać na prawnika który mu to ogarnie.

   Aprop informatyków jest to na tyle specuficzny zawód, że możesz pracować np. z Tajlandii dla firmy z USA, więc jeśli firmy polskie nie konkurowałyby z zagranicznymi pod względem wypłat. Niestety niewiele zawodów ma taki przywilej np brukaż który jeśli chce żyć w Polsce musi świadczyć usługi dla Polaków i płacić podatki w Polsce.

   Zachęcam też skończenia klasyfikowania wszystkich przedsiębiorców jako Januszów biznesu, bo to właśnie mali i średni przedsiębiorcy są w znacznej mierze producentami polskiego PKB

  •  

   @johny-kalesonny: P.S. radzę też skończyć oglądać TVPis, który usilnie walczy z mafiami VATowskimi i polecam jakieś kanały na yt o ekonomi takie jak prosta ekonomia: https://www.youtube.com/channel/UCNT3teib54LOt98CSlpzxjQ

  •  

   Co do Januszy: jeśli sami Janusze prowadzą biznes to na wolnym rynku powstała by konkurencyjna firma prowadzona przez Rysia, w której warunki pracy byłyby dużo lepsze niż u Janusza i biznes Janusza by się skończył

   @kailer: Ale to jest wielokrotnie obalany mit - Rysio z Januszem ma na tyle przewagę nad pracownikami, że nawet jeśli powstanie taka firma, to zysk z takiego traktowania pracowników będzie znikomy. Ten słynny wolny rynek, który sam się powinien regulować, nie istnieje nigdzie na świecie.

   Założyć firmę w Polsce jest dość łatwo, prowadzenie firmy to inna sprawa - my cierpimy ze względu na arbitralnosć naszego US. Ale reszta rzeczy jest w miarę ok, szczególnie podatki.

   Aprop informatyków jest to na tyle specuficzny zawód, że możesz pracować np. z Tajlandii dla firmy z USA, więc jeśli firmy polskie nie konkurowałyby z zagranicznymi pod względem wypłat.

   @kailer: Polskie firmy IT i tak nie konkurują z Zachodnimi jeśli chodzi o wypłaty, nie da się tego zrobić. Chodzi o to, że w przypadku przewagi pracowników na rynku pracy, magicznym sposobem znikają wszystkie problemy pracodawców, łącznie z ZUSem i umowami o pracę. Nagle wszystko się da.

   bo to właśnie mali i średni przedsiębiorcy są w znacznej mierze producentami polskiego PKB

   @kailer: Ile to znaczy "w znacznej"? Możesz poprzeć to jakimś źródłem?
   Ogólnie mali przedsiębiorcy to fatalne miejsce do pracy, bo najczęściej łamią prawo pracy i najczęściej nie płacą swoim pracownikom (np. za nadgodziny).

  •  

   bo to właśnie mali i średni przedsiębiorcy są w znacznej mierze producentami polskiego PKB

   @johny-kalesonny: I gdzie tu jest to opisane?

  •  

   @johny-kalesonny:
   w tym wyliczeniu sektor administracji, obrony narodowej, edukacji i opieki społecznej odpowiada za 13,7 proc. gospodarki.

   w tym wymiarze widać, że ok. 23 proc. PKB przypada na zamówienia sektora publicznego.

  •  

   @johny-kalesonny: jeszcze apropo państw kapitalistycznych to np. Singapur jest bardzo blisko wolnego rynku, USA przez bardzo długi czas miały bardzo wonly rynek itd.

  •  

   w tym wyliczeniu sektor administracji, obrony narodowej, edukacji i opieki społecznej odpowiada za 13,7 proc. gospodarki.

   @kailer: Super, a gdzie jest pokazane, że to akurat mali i średni przedsiębiorcy wytwarzają większość PKB?

  •  

   @przemianawdzika: A weźcie kurwa podnieście te podatki w pizdu, dochodowy 75%, a nawet przychodowy w huj 75%, składki na ZUS 5k miesięcznie, NFZ 5 k msiesiecznie, solidarnościowy, kurwa bombelkowy, prozę bardzo. Niech to wszystko w końcu jebnie, ludzie wyjdą na ulice, połowa umrze z głodu, a reszta w zamieszkach. W końcu się skończy pierdolenie, jak ten socjalizm doprowadzi szybko do Wenezueli. Albo się okaże, ze jednak w cudowny sposób wszystko zadziała i prawaki będą odszczekiwać pod stołem. A nie takie obcinanie ogona po plasterku - niech się dusi gospodarka, ale nie zdycha.

  •  

   @przemianawdzika: ale pierdolenie lewaka. Więcej podatkufff XDD

  •  

   i jak ma być lepiej w naszym kraju jak takie wysrywy że mamy niskie opodatkowanie pracy znajdują poklask wśród plebsu i tęczowych

  •  

   i jak ma być lepiej w naszym kraju jak takie wysrywy że mamy niskie opodatkowanie pracy znajdują poklask wśród plebsu i tęczowych

   @liberte2137: A nie mamy?

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @przemianawdzika: To że nie płacisz podatku od de facto podatku oznacza że go nie ma? :D co za bullshit

  •  

   @przemianawdzika:

   Kompletnie pominiecie, ze skladki pracodawca odlicza sobie od podatku
   Ale trzeba wyraźnie zaznaczyć, że one nie obniżają bezpośrednio podatku tylko podstawę podatku, a to bardzo duża różnica.

   skladki zdrowotne i zus pracownik tez sobie odlicza od podatku
   To już jest uwzględnione przez pracodawcę i jest właśnie nazywane zaliczką podatkową.

   zaliczka na podatek to nie jest koncowa kwota podatku
   W wielu przypadkach jest oprócz sytuacji, gdzie pracodawca nie może uwzględnić pracownikowi niektórych ulg i którą trzeba sobie samemu uwzględnić przy rozliczeniu rocznym. Nie zalicza się do tego składek społecznych i zdrowotnej, bo te już uwzględnia pracodawca.

   Kompletnie zignoroeanie, ze Gdyby pracodawca nie placil skladek to pracownik realnie zobaczylby 200 zl wiecej nie 2000 zl, Bo janusz wolalby sobie kupic nowego merola.
   Część by uwzględniła, część by nie uwzględniła. W przypadku zawartych umów pracodawca nie miałby wyboru, chyba że "zmusiłby" pracownika do podpisania aneksu zmniejszającego wynagrodzenie brutto. Ale równie dobrze może teraz "wymusić" podpisanie umowy ze stawką równą najniższemu wynagrodzeniu minimalnemu, a mimo wszystko bardzo dużo osób ma większe wynagrodzenia.

   Inna sprawa, że Ci przedsiębiorcy to takie same osoby, jak i pracownicy. Każdy chce dla siebie jak najwięcej i nie ma w tym nic dziwnego. Nie ma sensu z jednych robić uciemiężonych, a drugim dowalać. Albo jednym i drugim dowalać albo jednym i drugim ułatwiać. Jedni i drudzy są tak samo potrzebni. Trzeba zapewniać pracownikom takie warunki, żeby nie chcieli wyjeżdżać za granicę, a przedsiębiorcom takie warunki, żeby z tymi biznesami nie uciekali za granicę. I nie wolno jednych na drugich napuszczać.

  •  

   Kompletnie pominiecie, ze skladki pracodawca odlicza sobie od podatku, ze skladki zdrowotne i zus pracownik tez sobie odlicza od podatku

   @przemianawdzika: Odlicza sobie od kwoty przychodu a nie od podatku. Od podatku to sobie odlicza przedsiębiorca VAT na przykład. Doucz się najpierw zanim zaczniesz się produkować ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Kinga Rusin i jej odpowiedź.
  Szykuje pozwy na ludzi którzy ten materiał przygotowali. Odszkodowanie przeznaczy na onkologię
  #tvpis #rusin #wiadomosci

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  odpowiedzi (48)

 • avatar

  Mirki. Jestem chory i postanowiłem zorganizować rozdajo, jakiego jeszcze na wykopie nie było! Nie miałem dziś co robić na L4, więc znalazłem trochę śmieci, którymi chętnie się z wami podzielę! Zasady są proste. W rozdajo biorą udział osoby plusujące ten wpis oraz obserwujące mój profil. Losowanie 19.02.2020 o 20:20. Zielonki i osoby wrzucające Koterskiego jako Kubice out. Do wygrania to co na kolażu, zdjęcia w wyższej rozdzielczości w komentarzu do wpisu.
  1. Buty Nike, streetwear mocno, priceless
  2. Pendrive Kingston 32GB USB 3.0
  3. Książka szanownego Pana Roberta Makłowicza C.k. kuchnia z autografem - priceless
  4. Okulary Ray-Ban RB 4175 kupione na kodano - nie podoba mi się zielone zabarwienie szkieł
  5. Nowy, nieużywany głośnik BT Transmart Element T4. Podobno niezniszczalny. Rzucaliśmy takim samym w jeziorze, a muzyka nadal grała.
  6. Zegarek US Polo Assn - kupiony na Lounge za około 600 krzyży. Opaska jest za luźna i go nie używam. Rose gold. Można przyszpanować przy jakiejś przyjezdnej
  7. 100 sztuk spinaczy biurowych
  8. Świeżutki i nowy banknot o nominale 10PLN
  9. Świeżutki i nowy, pachnący Władysław Jagiełło o nominale 100PLN
  10. Unikalny sweter z przepięknym reniferem. Nieużywany. Rozmiar XL. Medicine chyba.
  Wylosowanych zostanie 10 osób. Każda z nich wygra inną nagrodę. Jeśli wpis osiągnie 7000 plusów dorzucam kolejne dwa banknoty o nominale 10PLN oraz 100PLN, czyli wylosuję osób 12. Wysyłka paczkomatem na mój koszt. Jeśli ktoś jest napalony, to mogę sprzedać coś z tych rzeczy, odzywajcie się na PW. Powodzenia misiaczki
  #rozdajo #cebuladeals #glupiewykopowezabawy #zadarmo #promocje #konkurs #pieniadze #streetwear #ubrania #zegarki #okulary #modameska #elektronika #ksiazki #buty
  pokaż całość

  odpowiedzi (67)

 • odpowiedzi (16)