•  

  Potrzebuje pomocy ja już nie wiem co mam robić.

  Jestem chory na Tinnitus z nadwrażliwością słuchową, w głowie 24/7 słyszę szum, trzask, dzwonienie i pisk a do tego jestem mocno nadwrażliwy na hałas gdzie uderzenie talerza o talerz jest za głośne a bez ochrony słuchu nie wychodzę z domu. Jest na tym polu coraz gorzej, jednakże nie pisze o tym a o czymś innym. To jest słowem wstępu żeby zrozumieć sytuacje.

  Byłem leczony ortodontycznie, udało się jednakże nie założyliśmy retainera i wszystko przepadło. Nie założyliśmy go ponieważ nie dałem rady ściągnąć kleju z zębów który został po aparacie. Chciałem się przemóc, naprawdę chciałem się przemóc i spiłować teraz ten klej aby spróbować od nowa ale nie dam rady. To jest za głośne, ten hałas piłowania kleju z zęba jest za głośny. Nie dam rady, to niewykonalne, naprawdę nie da rady.

  Musze coś zrobić, zacząłem seplenić, nie mogę zamknąć szczęki, nie mogę jeść, szczęka mnie boli. Ale nie mogę też ściągnąć tego kleju wiertłem bo jest to za głośne, boli, uszy wariują, odpalają się ekstremalnie. Niewykonalne.

  Proszę was o pomoc, o burze mózgów jak ten klej ściągnąć, popytanie znajomych dentystów, cokolwiek. Nie dam rady wiertłem, to jest za głośne, moja nadwrażliwość dzisiaj jest zbyt duża. Moje problemy z Tinnitusem i nadwrażliwością się pogarszają, są gorsze niż jeszcze parę lat temu gdzie dałoby się to zrobić. Błagam o pomoc.

  Narkoza nic nie da bo ktoś mi już o tym pisał, obudzę się jedynie z gigantycznym piskiem w głowie bo nie będę mógł się bronić przed hałasem. Ucho się nie wyłącza nigdy, nawet pod narkozą. Dojdzie do minimalnego pogorszenia słuchu to dojdzie też do dużego pogorszenia Tinnitusa. A ja jestem jak jajko, dużo nie trzeba.

  #kiciochpyta #dentysta chyba #medycyna #pomocy #ortodoncja #pytanie

  •  

   Cierpię na prawie te same objawu od ca. 30 lat. Dziwne powiązania z zębami też są / były - raz jest lepiej raz gorzej - lekarze bez pomysłów. Wszystko było sprawdzane x razy . Współczuję, trzymaj się!

  •  

   @Hohaj: U mnie jest to po urazie akustycznym od noszenia słuchawek ale nie o tym teraz pisze. Musze ściągnąć ten klej i nie wiem co mam zrobić ( ͡° ʖ̯ ͡°) 9 rok trwa

   Nie dostałem informacji że coś takiego będzie miało miejsce mimo że przy pierwszej wizycie o tej chorobie wspomniałem, świetnie. Bo nigdy nie było pacjenta co by miał taki problem to nie można pomyśleć indywidualnie że tutaj będzie...

   Mleko się rozlało, muszę to ściągnąć i zacząć leczenie ortodontyczne od nowa. Ale jak.

   +: makmakp
  •  

   Aha, jeszcze jedno: odstaw kompletnie sól na parę tygodni, pij dużo wody i staraj się być w ruchu!! W uchu są dwie ciecze Natrium(sód) i kalium - nadmiar sodu (NaCl -> Na) pogarsza objawy!

  •  

   @Hohaj: Brak dowodów, badań, placebo. Nie da się w ten sposób zmniejszyć objawów, możesz jedynie aktywnością pomóc sobie w radzeniu z depresją (bo w tej sytuacji nie da się jej nie mieć). Oczywiście póki głośność tego nie jest na limicie wytrzymałościowym.

   Ta choroba jest w mózgu fizycznie, nie w uchu per se.

   +: makmakp
  •  

   @Navari: Poczytaj o płynach w uchu środkowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Depresji się dawno pozbyłem, przez ciężką pracę, także nad sobą. Poczytaj także o Morbus Meniere...

  •  

   @Hohaj: Nie mam choroby Meniere.

   Mówie o Tinnitusie nie o chorobie Meniere, osoby z samym Tinnitusem nie mają problemów z płynami w uchu środkowym dlatego mówiłem o placebo.

   Ehh wpis nie jest o Tinnitusie a o tym kleju ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   +: makmakp
  •  

   @Navari no, ale to czego Ty oczekujesz od ludzi, skoro jedyna opcja jest ściągnięcie kleju? XD Jeśli narkoza nie, no to ciężko cokolwiek innego wymyślić. Pilniczkiem sobie ściągnij ten klej XDDD

  •  

   @Tuptol: Jakiegokolwiek pomysłu by zszedł łatwiej niż wywiercenie go.

  •  

   @Navari no, ale nie ma raczej innego sposobu. Jeśli rozmawiałeś już z lekarzami, to oni raczej mają na tyle rzetelną wiedzą, aby im zaufac.

  •  

   @Tuptol: Może jest ale z "braku" potrzeby nikt go nawet nie używał ani o nim nie pomyślał jak np. cichsze rączki dentystyczne obracające wiertłem czy jak to się po Polsku nazywa. One są dostępne do kupna ale praktycznie nigdzie w Polsce niedostępne dla pacjentów bo dentyści zaakceptowali ten piszczący dźwięk bo jest taniej i robi teoretycznie te samą robotę. Tak samo jak dentyści używający laseru do małych ubytków, też to jest dostępne tylko w małej ilości miejsc u nas.

   Niestety teraz w moim przypadku jest problem z samym dźwiękiem który ząb przenosi przez przewodnictwo kostne.

  •  

   @Navari: nie ma rozpuszczalinka do kleju?
   Może coś enzymatycznego, ale najpierw trzeba poznać sklad kleju

  •  

   @Navari: skołuj zabieg z uśpieniem

  •  

   @Misieq84: Jak pisałem, nie zmieni to nic za bardzo. Spiłują bo będę spał jasne, ale nie będę mógł się bronić. Jak się obudze to najprawdopodobniej skończe z nowym giga piskiem 24/7 w głowie bo gdy będę uśpiony to nikt sie ze mną cackać nie będzie tylko robić swoje. To się skończy źle, ta choroba jest tak chora że jest to strasznie niebezpieczna sprawa.

   Naprawde dla mnie i innych osób z tym życie to jest pole minowe ( ͡° ʖ̯ ͡°) głupie piłowanie kleju trzeba planować jak rozbrajanie bomby.

   Żeby nie było, nic nie wiedziałem o żadnym piłowaniu na początku mimo że wspomniałem wiele razy o chorobie i byłem zapewniany że wszystko będzie ok. No i podczas samego posiadania aparatu jest ok ale źle jest jak trzeba pozbyć się kleju...

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Nie lubię wchodzić w wojenki na wykopie (a trochę lat już tu jestem), ale chciałbym coś wyprostować.
  Ogólnie, to chciałem skomentować we wpisie, ale użytkownik @MotoFun dodał mnie na czarną listę oraz usunął moje komentarze ¯\_(ツ)_/¯. Spróbuję tutaj

  Pan MF dodał taki wpis https://www.wykop.pl/wpis/47538153/bekazlewactwa-ekologia-gretathunberg/
  hehe, głupie lewactwo, Greta wali kreta, nauka/nature lewacka, naukowcy to debile itd ale chwila. Nature by napisała o kimś, że jest naukowcem, mimo że nie jest? No oczywiście, że nie.

  Czasopismo Nature opublikowało listę "Nature's 10" - https://www.nature.com/immersive/d41586-019-03749-0/index.html
  Cóż to za lista? Wystarczy wejść w Wikipedię

  Nature's 10 is an annual listicle of ten "people who mattered" in science, produced by the scientific journal Nature. Nominees have made a significant impact in science either for good or for bad.[1][2][3] Reporters and editorial staff at Nature judge nominees to have had "a significant impact on the world, or their position in the world may have had an important impact on science".[1] Short biographical profiles describe the people behind some of the year's most important discoveries and events. Alongside the ten, five "ones to watch" for the following year are also listed.[4][1][2][5][6][7][8][9][10]

  czyli nie lista naukowców, ale lista osób "które coś znaczą". Co to znaczy? Może coś odkryli, może coś zbadała, może są szefami jakichś ośrodków... a może inspirują innych? I tak, napisali tam o Grecie.
  A co napisali?
  M.in. to:

  At a US congressional hearing on climate change in September, Greta Thunberg slid a slim bundle of papers across the table towards lawmakers. It was a special report from the Intergovernmental Panel on Climate Change, predicting dire consequences as the world warms. “I don’t want you to listen to me, I want you to listen to the scientists,” she told the legislators. “I want you to unite behind the science and I want you to take real action.”

  “Greta has inspired scientists along with activists and policymakers,” says Angela Ledford Anderson, director of the Climate and Energy programme at the Union of Concerned Scientists in Washington DC. In July, German Chancellor Angela Merkel announced sweeping measures to reduce carbon emissions, and acknowledged that the protests Thunberg ignited “drove us to act”.

  But perhaps Thunberg’s biggest influence will be on the next generation of scientists, Anderson says. “Her mobilization of young people shows the rising generation expects science to inform policy,” she says, “and may inspire many to become scientists themselves.”

  W komentarzu będzie cały artykuł

  Ps. podziwiam użytkownika @lukmar za walkę

  Na chwilę obecną (20:57, 23-02-2020) 40 osób albo zaplusowało bez sprawdzania, albo świadomie plusuje nieprawdę. Czy się zdziwiłem? Nie. Czy jest mi smutno? Trochę.
  Oryginalne tagi: #bekazlewactwa #ekologia #gretathunberg
  Moje tagi #nauka #ekologia #manipulacja
  pokaż całość

  odpowiedzi (55)

 • avatar

  Ludzie pytają mnie "hej PyraPrzeznaczenia jak tam sytuacja z chłopcami na tinderze?"
  Odpowiadam - w ostatnim tygodniu bardzo słabo.
  Trafiłam na masę chłopców, którzy odpisywali na moje superanckie wiadomości kilkoma słowami, półsłówkami. Ja ich wiecznie zabawiać nie będę.
  Trafiłam też na gościa, który twierdził, że szybko będę chętna na to, by obejrzał nago mój tyleczek i na fana stupek. Szukam dalej.
  #gownowpis #pyrarandkuje #zyciemilosneziemniakow
  pokaż całość

  odpowiedzi (41)

 • odpowiedzi (71)