•  

Zadaną pokutę odprawiłem.
    Zostałem obdarzony następującymi wyzwaniami:
    a) Upiecz zimowe pierniczki.
    b) Wykonaj w śniegu duży napis "#mirkowyzwanie".
    c) Przejrzyj zeszłoroczne ubrania zimowe- te, których już nie potrzebujesz oddaj dla biednych.

Kilka słów wyjaśnień.
    Niestety śniegu nie zastałem. Niepotrzebnych ubrań też już raczej nie mam. Pozostało więc zadanie kulinarne.

Sposób na wykonanie przepysznych pierniczków pozyskałem z bloga aniagotuje.pl

Potrzebujemy:
    - 1/2 kg mąki
    - 150g masła
    - 150g cukru pudru
    - 200g płynnego miodu
    - 150g śmietany 18%
    - 4 jajka (bez Białka) .. celowo nie używam słowa 'żółtek', żeby nikogo nie obrazić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    - 2 łyżeczki sody oczyszczonej
    - 1 łyżeczkę kakao
    - 1 łyżkę cynamonu
    - 1 łyżeczkę mielonego imbiru
    - 1/2 łyżeczki mielonych goździków
    - 1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej
    - 1/2 łyżeczki czarnego pieprzu
    - 1/2 łyżeczki kolendry ( ja użyłem gotowej mieszanki pieprz + kolendra)

I teraz tak. Podgrzewamy w rondelku masło, miód, kakao i wszystkie przyprawy. To się pięknie rozpuści i zrobi się taka przepysznie pachnąca piernikoza. Zapach jest wprost nieziemski. To się grzeje na lekkim gazie, a my w tym czasie obrabiamy główną bazę surowcową.
    W kubeczku rozrabiamy 150g śmietany z 2 łyżeczkami sody.. Zacznie się tworzyć taka bąbelkowa śmietanka.
    Do miski wsypujemy 1/2kg mąki, 150g cukru pudru, 4 żółtka i ten musujący płyn śmietanowy.
    W tym samym czasie, nasza piernikowa substancja powinna być już podgrzana.. ale nie bardzo gorąca (trzeba chwilę odczekać po zdjęciu z palnika). Wlewamy zatem piernikozę do miski z produktami sypkimi i nakurwiamy chochlą w zgodnie z ruchem wskazówek zegara albo odwrotnie. W każdym razie mieszamy do czasu osiągnięcia jednolitego koloru.
    Mieszanie jest trochę upierdliwe. Wszystko bowiem się klei. Ale nie poddajemy się. Ja zamiast łyżką, zacząłem to ugniatać rękoma.
    Gdy uznamy, że ciasto jest odpowiednio wymieszane, przykrywamy miskę folią spożywczą i pakujemy wszystko na minimum 10 godzin do lodówki.
    Po 10 godzinach ciasto jest plastyczne i łatwe do obrabiania.
    Możemy zacząć wałkować, posypawszy wcześniej stolnicę odrobiną mąki.
    Ręce też można dla łatwiejszej obsługi substancji posypać mąką.
    Wałkujemy. I tu mała uwaga. W głównym przepisie mowa jest o wałkowaniu ciasta do grubości 6mm ..
    Odradzam. Ja niestety większą część pierników zrobiłem na takim cienkim cieście. Nie mówie, że są niedobre. Jednak ostatnią partię zrobiłem na 1cm cieście. Po prostu GE NIA LNE! Jak katarzynki. PYYYCHA.. rozpływają się w ryjku.
    No ale wracając do tematu. Wałkujemy, wycinamy pożądane wzory i pakujemy na blachę przykrytą papierem do pieczenia. i do pieca 170 stopni C na 10 - 12 minut (w moim piekarniku najlepsze wyszły te po 10 minutach.. ale to trzeba poeksperymentować)
    Po ok 10 minutach wyciągamy, studzimy i rozkoszujemy się pysznymi pierniczkami.
    Poniżej galeria z przebiegu produkcji.
    Smacznego!
    Aaa i do następnego #mirkowyzwanie . Ciao!

źródło: mirkowyzwanie.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (3)

Coś pykło. W lutym zeszłego roku założyłem własną działalność. Nie układało się po mojej myśli, ale od grudnia zacząłem w miarę rozsądnie zarabiać i właśnie spłaciłem wszystkie zaległe ZUS-y, rachunki i wychodzę na prostą! Do tego mam poważne, wielkie plany na rozwój swojej działalności.

Takie #chwalesie, bo dopiero od niedawna coś się w życiu układa i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. Popełniłem przez ostatni rok wiele biznesowych błędów, ale też wiele się nauczyłem. Przez ostatnie miesiące byłem bardzo zrezygnowany, ale pierwsze sukcesy tylko napędzają do osiągania kolejnych.

Może przed trzydziestką dorobię się swojego mieszkania ( ͡º ͜ʖ͡º)

[ #chwalesie | #biznes | #wlasnafirma | #dzialalnoscgospodarcza ]
    pokaż całość

odpowiedzi (30)

Zaczyna się. Zdjęcie pustych półek po godzinie 17 w lidlu na ulicy Armii Krajowej, epidemia koronawirusa spowodowała wykup wszystkich legginsów w 2paku za 5,99

#koronawirus #wroclaw

odpowiedzi (16)