•  

  Mój zestaw składał się z następujących zadań:
  a) Zacznij uczyć się jazy na łyżwach. Poczytaj instruktaże lub poproś kolegę/koleżankę o pomoc.
  b) Naucz się rozwiązywać krzyżówki jolki.
  c) Przygotuj jakąś egzotyczną potrawę, opisz składniki, sposób przyrządzania, zrób zdjęcia efektu końcowego.

  Nauka jazdy na łyżwach odpadła od razu, bo już umiem na nich jeździć, a na Olimpiadę w tej konkurencji się nie wybieram (w innej też nie ;) ), więc pomyślałam o drugim zadaniu.

  Rozwiązywać krzyżówki jolki umiem, ale po polsku, a nie po fińsku, a tak się składa, że 3 miesiące temu wyprowadziłam się do kraju mroku i mrozu (tak na marginesie mroku nie brakuje, z mrozem gorzej, ale na to akurat nie narzekam).
  Krok pierwszy: znaleźć krzyżówkę jolkę. Nie było to trudne, w każdym sklepie z gazetami, jest gazeta z krzyżówkami, a w niej jolka.
  Krok drugi: spojrzeć na krzyżówkę po fińsku i stwierdzić, że jest niedziela 09.02, do wykonania wyzwania mam tylko 4 dni.

  #mirkowyzwanie

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: jolka.png

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Ta klasa, ten styl, ten szyk!

  #panwitek #krosno

  odpowiedzi (34)

 • avatar

  EFEKTY WYBIELANIA ZĘBÓW
  A więc tak - jak widać na załączonym obrazku, zęby są bielsze i jaśniejsze, ale białe nie są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Mimo tego jestem bardzo zadowolony, miałem tylko dwie strzykawki i wybielałem 6 dni, a czytałem, że powinno się to robić na cztery strzykawki, przez 12 dni.

  Wbrew temu co mnie niektórzy straszyli - zero bólu, zero nadwrażliwości zębów, ale lekko ucierpiało dziąsło bo żel mi się raz wylał :) Znajomi i rodzina zauważyli zmianę w kolorze zębów i generalnie na żywo zęby są trochę bielsze i jaśniejsze niż na zdjęciu.

  A teraz jak czytać histogram?
  Im bardziej w prawo tym większa jasność pikseli, a im wyższy słupek tym większa ilość pikseli o danej jasności. Próbki o wymiarach 6x6cm zostały pobrane z lewych jedynek.
  Jak widać na dolnym zdjęciu, mamy trochę ciemnych pikseli; z kolei histogram zdjęcia wyżej, czyli tego po wybielaniu, wyraźnie jest przesunięty bardziej w prawo - piksele są jaśniejsze, oraz nie ma "zabrudzeń" małą ilością ciemniejszych pikseli.
  Zdjęcia robione były przy tym samym sztucznym świetle, z tymi samymi ustawieniami aparatu.

  Ja jestem zadowolony z efektu i w przyszłości napewno powtórzę, tylko już na 4 strzykawki. :)

  #wybielaniezebow #wybielanie #zeby #stomatologia #zdrowie #medycyna #dentysta #ortodoncja #uroda #wychodzimyzprzegrywu
  pokaż całość

  odpowiedzi (143)

 • avatar

  Nie ma to jak wejście żony do domu z tekstem:
  - co znowu zrobiłeś mojej matce ze mi płacze do telefonu?

  Teściowa przywiozła wnuka z weekendu, jak zwykle jakieś słoiki z mielonymi i innym badziewiem, które wyrzucam zaraz do kosza... mniejsza z tym. Na pożegnanie mojemu synowi zrobiła znak krzyża na czole, co mnie nie oburza, zawsze tak robi... ale nagle rozchyla ręce i chce mnie objąć na pożegnanie. WTF? Zdębiałem, ale by nie wyjść na jakiegoś nieczułego ją uścisnąłem... wink!... mam znak krzyża na czole. Ponoć ksiądz im kazał na mszy tak robić rodzinie. Po chwilowym szoku, powiedziałem teściowej, że nie widzę problemu i rozwarłem ręce by się uściskać na pożegnanie po raz kolejny. Teraz ona zdębiała, ale się uściskała... wink! Pentagram na czole jej zrobiłem. Mój ksiądz na czarnej mszy prosił nas o to samo - skomentowałem. Wszystko widział młody i parsknął śmiechem, a teściowa wybiegła.

  Jacy oni delikatni.

  #bekazkatoli
  pokaż całość

  odpowiedzi (38)