Wpis z mikrobloga

To możliwe, żeby trasa kosztowała w #uber drożej gdy jedzie się calą droge z jednym kierowcą w porównaniu do sytuacji, gdy ta sama trasa podzielona jest na dwa przejazdy?

Trochę niejasno to brzmi, przytoczę konkretny przykład :D

W sobotę w nocy potrzebuje kursu z #krakow na wioskę. Gdy patrzyłem na cenę wybierając przejazd bezpośredni z rynku do miejsca destynacji to uber wyliczył mi 87zł. A gdy wybieram dwie trasy wychodzi mi dużo taniej. W sensie najpierw z rynku do Wieliczki (około 25zl) i potem kolejny kurs z Wieliczki na wioskę (około 20zl).

Kurczę, prawie połowa taniej. To możliwe?
  • 9
@skubaniutki: Czyli dobrze rozumiem ze niższa cena jest dlatego, ze przy podziale trasy na dwa przejazdy według ubera ten pierwszy kierowca wraca z Wieliczki do Krakowa a ten drugi kierowca wraca z wioski na Wieliczke, tak?

Orientujesz się może, czy w nocy da się bez problemu złapać ubera w Wieliczce? :D
Po przekroczeniu jakiegoś dystansu (chyba 10 km) zwiększa się opłata za kilometr do chyba 3 zł. Więc jak podzielisz długi kurs na 2 części to możliwe że w obu załapiesz się na normalną stawkę za km
@PlonacaWagina no wiadomo, ale to jest opcja dlaczego dwa kursy wychodzą taniej niż jeden długi :) a @skubaniutki raczej uber nie uwzględnia powrotu kierowcy w cenie, jak jeździłem to czasem wyrzuciło mnie na jakieś Zielonki czy Wieliczkę i naliczanie było standardowe jak po mieście