•  

  „Trwoga, ludzie, wielka trwoga
  Trzeba nam wyznaczyć wroga
  Bo inaczej, Panie, Pany
  Same się powyrzynamy”


  Jan Wołek

  W kontekście #afera z @robertt1969 nasuwa mi się taki komentarz. Wykopki lubią ustawić sobie wspólny cel, a potem go naparzać ile wlezie. Ktoś jest powszechnie lubiany, a potem staje się tym wyznaczonym wrogiem.
  - Robert z Pauliną – kiedyś wspierani, teraz wiadomo
  - Filip Chajzer – kiedyś Ama z płomieniem, rekordowe 6500 plusów za komentarz o kiju w dupie
  - Solgaz – kiedyś fajna wręcz wykopowa marka, potem be

  Z innych przykładów zbiorowego rzucania kamieniami:
  - ta co pobłądziła i chwali się najstarszym zawodem świata
  - kiedyś @a__s tylko dlatego, że ktoś upublicznił jej prywatne zdjęcia, gdzie podobnych treści w necie jest pierdylion terabajtów, ale nie. Tu była konkretna postać, konkretny nick, konkretne imię i nazwisko więc dlatego należało ją zmieszać z błotem.

  Jeszcze by znalazł parę takich przykładów.

  Nie jestem białorycerzem. Wkurwia mnie po prostu ten festiwal pogardy drugim człowiekiem. Nikt z nas jest nieomylny. Robert pewnie dziś by nie kupił ksylitolu, Ania pewnie nie zrobiła sobie zdjęć, Jakub Biel pewnie by sobie nie zrobił zdjęcia z Kuźniarem i tak dalej i tak dalej.
  Świeć Panie tylko nad @Trollsky bo na razie jest lubiany, ale też gdy zbierał hajs dla znajomych na najdroższy lek na świecie, to dostał jakieś nieprzychylne komentarze. Znając wykop wszystko jest możliwe, że i on stanie się wrogiem.

  Nie znam Roberta, ale ja mu wierzę. Gdyby chłop chciał robić wałki, to by spokojnie mógł to zrobić. W dobrej wierze publikował faktury na ksylitol, czy tabletki hormonalne (było to wyjaśnione, że takie leki poza tym że hamują owulację, to leczą). Nie rozpierdzielił tego na dziwki i koks, tylko zakupił kontrowersyjne rzeczy, w nie do końca najniższych rynkowych cenach.
  Mało kto jednak pomyślał, że jak dziecko jest chore, to rodzic zrobi wszystko, dosłownie wszystko byle tylko mu pomóc. Najchętniej sam przejąłby tę chorobę. Tonący brzytwy się chwyta i jeżeli jest 0,1 % szansy że może pomóc, to w to wchodzi.
  Zgodzę się, że wiele pozycji może wzbudzać kontrowersje, ale myślę że sam Robert z perspektywy czasu też to wie. Nie myli się ten kto nic nie robi.

  @nowy_ja bardzo mi przypomina Matka Kurka, który dopieprza się do Owsiaka. To jest podobna narracja. Przeglądanie faktur i szukanie do czego to się dojebać. Skala tylko nieco mniejsza.

  Ponieważ na mirko nie ma minusów, to poniżej komentarz gdzie możecie mnie minusować.

  #pomagajzwykopem #pomagamypaulinie

  źródło: youtube.com

  •  

   Kto co miał do zdjęć elfika? Chyba tylko moderacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @marcel_pijak: do medycyny alternatywnej popycha bezradność, można to piętnować albo mieć minimum empatii i zrozumienia

  •  

   @marcel_pijak: co, kupił ksylitol? To przecież dobry cukier.

   +: dziobas
  •  

   Teraz Robert raczej już nie zainwestuje w naukę zięby bo mało kto mu wpłaci.

  •  

   Szybka główna, bo elfik jako poszkodowana xD

  •  

   @marcel_pijak: widzę, że Elfik szybko przypięła post na główną. xD A dopiero 50 plusów

  •  

   @marcel_pijak: ale co w ogóle chcesz udowodnić? Wpis ma tyle sensu co zastanawianie się, czemu już nie lubimy kogoś przyłapanego na kradzieży, a wcześniej go lubiliśmy. Okazał się złodziejem i tyle.

  •  

   @marcel_pijak: A co do samego Roberta, on chciał przede wszystkim pobawić się w walkę ze "spiskiem" - wmówił sobie, że córka ma boreliozę, że wszyscy lekarze i naukowcy są w zmowie, by ukryć jak to borelioza powoduje stwardnienie rozsiane, on, Robert, rycerz na białym koniu zbawi cały świat, udowodni, że to można wyleczyć. Katował ją wyniszczającym pseudoleczeniem, agresją reagował nie tylko na próby wyjaśnienia, że został oszukany, ale nawet na sugestie innych terapii. Reagował agresją, bo to zagrażało jego pozycji rycerza na białym rumaku, tego który przejrzał światowy spisek.

   Altmed czasem bywa szukaniem ratunku, ale zazwyczaj jest po prostu ego tripem.

  •  

   Tonący brzytwy się chwyta i jeżeli jest 0,1 % szansy że może pomóc, to w to wchodzi.

   @marcel_pijak: Mieszasz wszystkie wątki ze sobą, żeby tylko obronić tezę, którą sobie wcześniej założyłeś.

   Ten wywód miałby sens, gdyby chodziło tylko o rzeczy kalibru zdjęć cycków w polu - wtedy rzeczywiście ilu ludzi, tyle opinii. Ale w kwestii, gdzie w grę wchodzi zaangażowanie, pieniądze, uwaga czy inne rzeczy, które skutkują rzeczywistym zyskiem, pojawia się banda oszustów, którzy na tym będą żerować.

   Więc psim obowiązkiem każdej osoby, która oczekuje czegoś za darmo, jest bycie prześwietlonym, żeby nikt nie miał wątpliwości, co do intencji. Bo jak wątpliwości się pojawią, to ja z automatu się wycofuję. I pretensje miej nie do mnie, nie do wykopków, tylko do tych, którzy żerują na ludzkiej empatii. Bo to oni powodują, że ludzie nie chcą być zrobieni w balona drugi raz, więc każdego kolejnego coraz mocniej weryfikują. I to, że "szukanie dziury w całym" jest na takim poziomie nie jest winą "zawistnych", tylko tych, którzy tyle razy okazywali się bujdą, że coraz więcej ludzi jest coraz bardziej krytyczna.

   Takim typom jak Ty wydaje się, że świat jest czarno biały i Owsiak jest tylko dobry, a Matka Kurka jest tylko zły. Otóż nie, ani Owsiak nie jest krystalicznie czysty, ani Matka Kurka nie mówi rzeczy tylko wyssanych z palca. Macierewicz odlatywał z teoriami spiskowymi, ale jednocześnie zwracał uwagę na konkretne nieprawidłowości, które wcale nie świadczyły na korzyść teorii o trotylu czy innych zestrzeleniach. Za kadencji Tuska, mimo ogólnej oceny, wreszcie ruszył się temat infrastruktury sportowej, gdzie dzieci (i nie tylko) mają rzeczywistą poprawę miejsc do spędzania aktywnie czasu. PIS pomimo swojej bezczelności i obłudy wziął się za karuzele vatowe, za które nikt wcześniej się nie brał.

   Nic nie jest czarno białe, tak samo i w sprawach, które poruszyłeś. To, że ktoś "chciał dobrze", nie odbiera mi prawa do krytykowania go, że wyszło źle.

  •  

   Wrzucili Cię na główną tylko przez tą część o ZBORZU.
   To prawda, łaska wykopka na pstrym koniu jeździ i większość tutaj podąża za czyimś zdaniem i jest "odważna" w wydawaniu wyroków (a nawet większość do tego jest pierwsza i to ci najbardziej wyrozumiali, otwarci, przedsiębiorczy, twardzi i w ogóle freethinker.jpg) osądzaniu innych, szkalowaniu i w ogóle pierwsza do dojebaniu komuś. Wiadomo, moralność wykopka jest jedyną właściwą. Co do zborza, to "kurwa będzie kurwą" i nie chcę już nawet słyszeć o nawróceniu prostytutek, szukaniu właściwego faceta...
   Ktoś kto się lubi obnażać, ma pewne zapędy i to jest potwierdzony naukowo fakt, a to, czy ktoś się z czegoś wyleczył, czy nie, to już inna sprawa.
   Sam do końca nie jestem zdrowy (tak baj de łej).
   Co do wydawania pieniędzy, które ktoś wpłacił na leczenie, a nie na doświadczenia, crash testy i wróżenie z fusów, to też inna sprawa i nie dziwię się, że ktoś może być wkurwiony. Ale nie dziwię się też, że ktoś może szukać ratunku gdziekolwiek! Tonący brzytwy się chwyta, tak?
   Co do Hajzera, to dla mnie nie jest po prostu profesjonalistą i nie powinno go być tam gdzie jest teraz. Co nie znaczy, że pod wpływem emocji bym za kimś nie podążył w momencie tendencji wzrostowej, bo jestem zwykłym prostakiem i myślę po fakcie (tutaj pozdrawiam wszystkich programista 15k i innych wykopowych wygrańców. A swoją drogą, to jesteście naprawdę puści, uważając, że nawet ktoś bez wykształcenia, bez fachu, lub umiejętności, powinien być traktowany jak niewolnik (?) i "opłacany" jak, no właśnie, jak to nazwać?
   Nie stać Cię na pracownika, to pracuj dla kogoś, albo ściągaj pracowników z kraju trzeciego świata i ich wykorzystuj. Tylko nazwij to po imieniu i nie krytykuj żydów, od których praktyka takiego pozyskiwania pieniędzy się wywodzi.
   Solgaz? Mogą krytykować akcje marketingową która miała miejsce między innymi tutaj (szczególnie osoby które wzięły w tym udział. Normalne zachowanie i wiadomo, że iluzja potrafi zaboleć i wywołać potężny ból dupy)
   Ale facet zrobił dobrą robotę, nie możecie powiedzieć, że nie. I między innymi jest też przez to specjalistą w tym co robi, więc ma do poedzienia na ten temat wiele i może wiele nauczyć. A co do przypierdalania, to przecież proste, że wykopki, to tacy hipokryci, że sami komuś dojebią z przyjemnością.
   Paradoks, bo są tymi których sami krytykują.
   I jest tutaj wiele osób które powiedzą coś co potrafi pokazać całkowicie inny punkt widzenia, ale niestety większość to gnidy i też przez to przestałem przeglądać Mirko, a jedynie wiadomości na głównej i jeszcze muszę się oduczyć odruchowo przeglądać komentarze.
   Pozdro elfik, nie każdą kobietę tak taktują, ale nie każda kobieta tak potraktowała siebie.

  •  

   - Robert z Pauliną – kiedyś wspierani, teraz wiadomo
   - Filip Chajzer – kiedyś Ama z płomieniem, rekordowe 6500 plusów za komentarz o kiju w dupie
   - Solgaz – kiedyś fajna wręcz wykopowa marka, potem be


   @marcel_pijak: Płyty gazowe bez płomienia okazały się wyjątkowo chujowym produktem, a Kuba Biel na wykopie kupował plusy za kubki. Chajzer okazał się debilem, a to, że był kiedyś lubiany nie ma nic do rzeczy. Lance Armstrong też kiedyś 7 razy wygrał TDF, a teraz wiadomo. No i tak samo jest z Robertem i Pauliną. Co ma przeszłość do rzeczy? Ten kto wpłacił tym bardziej ma prawo głośno krzyczeć teraz.

  •  

   Zdjęcia elfika były skutkiem afery, a nie jej przyczyną. Generalnie wszystko bardzo spłyciłeś, rozmydlając te afery do poziomu neutralnego.

   Dlatego bujaj się na onet, bo tam znajdziesz ludzi o podobnym poziomie.
   Jesteś na tym samym poziomie co ci, co krzyczą w mediach, że to Polacy mordowali żydów w polskich obozach zagłady.

  •  

   @marcel_pijak: Ktoś chce pomagać to pomaga jak nie to niech nie pomaga skończcie w końcu tą podziałkę użytkowników, bo to się dobrze nie skończy.

  •  

   @bodziodestruktor: Czy Ty uważnie czytałeś mój wpis? Pisałem tam, że Robert popełnił błędy, pisałem że on na pewno sam to wie, ale również pisałem że każdy je popełnia. Nie było w jego zachowaniu żadnej premedytacji i oszustwa, tylko co najwyżej błędne decyzje, które Ty również podejmujesz.

   @vrsf: Nie zabiegałem o główną. Nie jesteś adminem/modem więc nie wiesz jaki jest mechanizm i procedury wrzucania wpisu z mirko na główną. Ktoś pierwszy o tym napisał (zajete1), potem reszta podchwyciła i poszło. Jesteś kolejną osobą która na to zwraca uwagę.
   Wpłaty były na pomoc Paulinie. Dopisujesz sobie tutaj doświadczenia, crash testy i wróżenie z fusów. Nigdzie nie było powiedziane, że Robert zbiera na Okrelizumab, tylko ogólnie pomoc Paulinie.

   Pomoc jest hasłem bardzo ogólnym i tak było mówione od początku. Taką pomocą jest opłacenie hotelu dla opiekuna w czasie wyjazdu bo gdzieś musiałby spać, taką pomocą jest paliwo do samochodu i dziesiątki innych rzeczy. Ktoś kto wpłacał nie wiedział czy jego złotówka pójdzie na opatrunki, wózek, czy paliwo do samochodu na wyjazd na turnus rehabilitacyjny. Nie możesz uzurpować sobie prawa, że jak wpłacisz 5 PLN, to Robert ma Ci odpisać list dziękczynny, że te Twoje 5 PLN to pierwszy wlany litr tankowania pełnego baku.
   Mama zawsze mi powtarzała "Dobro jest ciche". Jak pomagam, to nie oczekuje potem pochwał, listów gratulacyjnych i salwy honorowej na moją cześć. Owsiak ma fajne hasło "pomagaj bez focha". Nikt nikogo nie zmusza. Nie chcesz - nie pomagaj, ale też nie przeszkadzaj. Nie chce mi się odnosić do całej Twojej wypowiedzi (wybacz), bo widzę że dyskusja się rozkręca a i tak chyba nie nawrócę tych, co twierdzą że Robert to złodziej.

   Celem mojego wpisu było tylko to, że tak łatwo krytykujemy kogoś za jego błędy (większe lub mniejsze). Nie widzimy u siebie być może nawet dużęj belki, ale drzazgę u kogoś zobaczymy bardzo chętnie - a potem to już zbiorowy lincz. To właśnie dostrzegam na wykopie od dłuższego czasu.

  •  

   @marcel_pijak: Dobry z ciebie manipulator - na onet się idealnie nadajesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @marcel_pijak akurat to jest piękne na wykopie co opisałeś. Zawsze ocena idzie w kierunku trzeźwej - tzn nie ma znaczenia przeszłość, stosunek emocjonalny czy ''nie wypada''. Jeżeli ktoś coś zjebał, to powinno się o tym mówić wprost! I nie powinno się od tego odwodzić. A twój post ma naiwno smutny wymiar - nie można kogoś krytykować bo to przecież takie niemiłe...

  •  

   @Alojzzy: A nie jest tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Żyjemy w czasach, że jak się potkniesz na ulicy, to coraz więcej osób chętnie zasadzi Ci kopala w dupę żebyś się przewrócił, niż poda rękę.

  •  

   @Hawthorne: Trzeźwa ocena - pojęcie względne. Na wykopie działa siła tłumu. Gdybym chciał, mógłbym zniszczyć komuś życiorys, preparując pewne fakty, że np Iks Iksiński jest pedofilem. Temat gorący, chwytliwy, sensacyjny. Wrzucam znalezisko, dodaje zdjęcie - mnożą się wykopy i ktoś ma po życiorysie. Nie do obrony. A jak już, to proces który trwa latami a i tak psychicznie będziesz na dnie i część osób i tak nie zmieni o Tobie zdania. Ile było przypadków, że było odkręcanie fejk wykopów?

   Tu było podobnie. Robert wrzucił faktury (mógł niektóre pominąć i nikt by się nie kapnął). Ktoś przejrzał wszystkie pozycje, zrobił znalezisko i przywołał Ziębę który jest na czasie. Zięba?? Jebudup. Wykop Stronk! - i poszłooooooooooooooooooooooo.......

  •  

   @marcel_pijak ile było przypadków? W nieskończoność. Zawsze jak się wykop na cos nabierze, to leci na główna poprawka tego samego dnia albo po dniach. (zazwyczaj śmianiem się z wykopków co łyknęły jak pelikany - ale to dobrze, bo to znaczy że wykopki traktują też równo wykopki a nie pobłażliwie) Czyli system działa dobrze :) tematy nie za zamiatane pod dywan, chyba że mówimy o administracji XD

  •  

   @marcel_pijak: Zapomniałeś jeszcze o Lechu "Bolku" Wałęsie, który też tu kiedyś rządził. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @bodziodestruktor: Chciałem Ci tylko napisać, że jeszcze nigdy nie widziałem tu tak wyważonego, a zarazem dosadnego i celnego komentarza. Takich komentatorów nam trzeba!

   +: Kiro
  •  

   @marcel_pijak: ale tak zawsze działa ciemna masa ludu, unosi się chwilą, Lenin o tym dobrze wiedział, podobnie jak mistrzowie rewolucji francuskiej.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   A więc może jakaś puenta? Tego mi brakuje w tym poście.
   Więc może ja spróbuję taką sformować:

   ,,Za błędy się płaci" - straszny banał, co nie?

   No dobra, to może dajmy im drugą szansę:D

   Zapomnijmy o pajacowaniu Fifiego. Co tam, że jest głupkiem i jebanym rasistą.

   Kiedyś nie dał się poznać od tej strony. Wydawał się być normalnym, spoko gościem, który skrzętnie wykorzystał karierę swojego taty i sam poszedł w jego ślady trafiając do TV.
   Może z czasem zaczął pozwalać sobie na więcej w mediach? Pokazywał więcej ,,siebie", swojego prawdziwego ,,ja"? A może sława mu odbiła.

   Miejmy nadzieję, że już zrozumiał swoje błędy. Może z czasem ludzie dadzą mu ,,kolejną szansę". Choć hejterzy i ludzie zawistni są w każdym społeczeństwie, więc niestety smród wynikający z jego niechlubnej działalności, zapewne będzie ciągnął się za nim już do końca ;)

   Elfik też mogła przewidzieć konsekwencje robienia sobie takich sesji. Bądźmy dorośli. Nie za takie numery ludziom rozlatywały się rodziny, byli wyrzucani z pracy. Zresztą, zdjęcia to pół biedy. Wcześniej (przed założeniem konta na wykopie) sporo tutaj nie zaglądałem, ale zdążyłem zauważyć, że nie tylko zdjęciami ,,podpadła" mirkom. A głównie swoją działalnością jako mod. Przede wszystkim jej sposób radzenia sobie z hejterami, pozostawia wiele do życzenia.

   Roberta i jego córki nie znam. Nie znam jego działalności na wykopie, ponieważ wszelakie zbiórki omijam szerokim łukiem. Zdążyłem go poznać... teraz, w przypadku tej afery. Przeczytałem również jego świeże wypowiedzi dotyczące sprawy ( ͡º ͜ʖ͡º)
   Przecież mógł przyjąć oskarżenia na klatę, wytłumaczyć, przedstawić swój punkt widzenia i tyle. Wiadomo, niektórym by się to nie spodobało. I to raczej normalna reakcja tych ludzi, którzy wierzyli że robią coś dobrego blebleble, chcieli poczuć się lepiej - wiadomo ¯\_(ツ)_/¯ A tymczasem pieniądze zostały wyrzucone w błoto a sam główny zainteresowany rzuca się jak ryba w sieci...
   Niczym wielki TW BOLEK. XD

   Jestem w stanie zrozumieć człowieka zdesperowanego. Mogę sobie wyobrazić, że gdyby moje dziecko lub ktoś bardzo mi bliski był ciężko chory, to możliwe że w ratowaniu jego życia poszedłbym nawet do takiego Zięby - gdyby konwencjonalne metody zawodziły lub nie dawały żadnych szans na wyleczenie. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @marcel_pijak: chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem.

  •  

   kiedyś @a__s tylko dlatego, że ktoś upublicznił jej prywatne zdjęcia,

   @marcel_pijak: że co? Trochę inaczej pamiętam tę historię, fotograf po prostu miał je w portfolio online, bo zdjęcia były dobre, ciężko jest upublicznić coś co i tak wisi sobie publicznie w necie. Nie kłócę się ze zbędnym najazdem i tym że mało kto odróżnia porno od aktów, ale mowa o jakimś upublicznianiu to zmyślanie, ktoś ją po prostu rozpoznał na zdjęciach ogólnodostępnych.

   +: wfm125m
  •  

   @marcel_pijak: Oczywiście, że przeczytałem.

   Wykopki lubią ustawić sobie wspólny cel, a potem go naparzać ile wlezie. Ktoś jest powszechnie lubiany, a potem staje się tym wyznaczonym wrogiem.

   Czasem tak, ale żeby być uczciwym - raczej rzadko bez powodu. A skoro mówimy o konkretnym przypadku, to tym bardziej nie bez powodu. I pomiędzy "powszechnie lubianym", a "wyznaczonym wrogiem", powinno być "wychodzą wały", co Ty zgrabnie pominąłeś.

   Nikt z nas jest nieomylny. Robert pewnie dziś by nie kupił ksylitolu,

   Oczywiście, że nikt nie jest nieomylny. Z tym, że jak dostajesz od kogoś coś za darmo i popełnisz błąd, to psim obowiązkiem jest posypać głowę popiołem i powiedzieć "tak, jestem zdesperowany, uwierzyłem" albo "tak, omamił mnie, popełniłem błąd", a nie reagować agresją. Od momentu zbiórki nie jest zwykłym człowiekiem, który może zasłonić się prywatnością. Jeżeli ta byłaby dla niego najważniejsza, niech nie wyciąga łap po pieniądze od obcych.

   I niestety, ale nie wiesz czy dzisiaj by tego nie kupił...

   Świeć Panie tylko nad @Trollsky bo na razie jest lubiany, ale też gdy zbierał hajs dla znajomych na najdroższy lek na świecie, to dostał jakieś nieprzychylne komentarze. Znając wykop wszystko jest możliwe, że i on stanie się wrogiem.

   Albo po prostu nie robi wałów i krzywych akcji. To nie jest kwestia teorii spiskowych, tylko prostych zależności akcja->reakcja.

   Nie znam Roberta, ale ja mu wierzę. Gdyby chłop chciał robić wałki, to by spokojnie mógł to zrobić. W dobrej wierze publikował faktury na ksylitol, czy tabletki hormonalne (było to wyjaśnione, że takie leki poza tym że hamują owulację, to leczą). Nie rozpierdzielił tego na dziwki i koks, tylko zakupił kontrowersyjne rzeczy, w nie do końca najniższych rynkowych cenach.
   Mało kto jednak pomyślał, że jak dziecko jest chore, to rodzic zrobi wszystko, dosłownie wszystko byle tylko mu pomóc. Najchętniej sam przejąłby tę chorobę. Tonący brzytwy się chwyta i jeżeli jest 0,1 % szansy że może pomóc, to w to wchodzi.
   Zgodzę się, że wiele pozycji może wzbudzać kontrowersje, ale myślę że sam Robert z perspektywy czasu też to wie. Nie myli się ten kto nic nie robi.

   I to jest najbardziej niebezpieczny akapit - Ty "mu wierzysz", więc nie podoba Ci się fakt podważania nie do końca uczciwych praktyk tego człowieka. A taka postawa tylko zachęca oszustów, który też napiszą kilka emocjonalnych postów i też "im uwierzysz". Mało było takich sytuacji, gdzie zbiórka okazała się szwindlem?

   Jeżeli ktoś wystawia się na widok publiczny i chce z tego powodu zbierać cokolwiek, co może mieć wartość, musi być w pełni transparentny i straszenie kogokolwiek jakimś RODO, bo pokazuje wcześniej opublikowane faktury świadczy tylko i wyłącznie o nieczystych intencjach. A w chociażby moich oczach, taka zbiórka jest już stracona. I nie jest to wina wykopu, który (w tym przypadku) nie czepia się bez powodu, tylko człowieka, który zamiast albo się wyjaśnić albo po prostu przyznać się do błędu, reaguje agresją.

   Kiedyś wykładowca mi powiedział, że najlepiej mechanizmy pokazuje się na skrajnych przypadkach - powiedz mi więc, czym się różnisz Ty, który "wierzy", że zbiórka jest uczciwa, pomimo smrodu, od ludzi, którzy "wierzą" w zamach smoleński, pomimo nie do końca (delikatnie mówiąc) wiarygodnych dowodów? Rozumiesz teraz o co mi chodzi?

  •  

   @marcel_pijak: biorezonans ma szansę pomóc równą 0,0%, tak samo jak oczyszczanie czakry, czy różaniec

   +: Brikof
  •  

   @marcel_pijak: o kurwa, ale kurtyzana z logiki, masakra :|

  •  

   Nie rozpierdzielił tego na dziwki i koks, tylko zakupił kontrowersyjne rzeczy, w nie do końca najniższych rynkowych cenach.

   Co kurła? To jest rzeczywiście usprawiedliwienie. Kontrowersyjne rzeczy? Nie po cenach rynkowych? Tym bardziej wzbudza podejrzenia, komu zostały przekazane pieniądze, kto wystawił faktury? Czy są prawdziwe? Jeżeli są zbiórki, jeżeli korzystam z czyjejś pomocy, jeśli chcę jak najwięcej zrobić, to szukam takich rozwiązań, by jeszcze zaoszczędzić, a nie rozpieprzyć pieniądze, bi mi dali.

   Przeglądanie faktur i szukanie do czego to się dojebać. Skala tylko nieco mniejsza.
   Czyli rozumie, że nie jesteś z tych, którzy przed podpisaniem umów czytają je, a po otrzymaniu jakichkolwiek rachunków nie sprawdzasz, czy ktoś Cię nie oszukuje. Można i tak.

  •  

   @marcel_pijak: wiesz co łączy te wszystkie osoby to że zamiast przyznać się do błędu, powiedzieć sorry, dałem się oszukać, byłem głupi, to zamiast tego ktoś straszy policją, sądem, usuwa kompromitujące go materiały i banuje ludzi.

   +: Brikof
  •  

   @marcel_pijak: przecież nikt nic nie miał do @a__s... Imba się zaczęła w momencie gdy zaczęła nadużywać swojej władzy (-‸ლ)

  •  

   @marcel_pijak: DOMAGAMY SIĘ CHLEBA I IGRZYSK!

  •  

   @marcel_pijak: Z tym, że wszystkie te akcje są jak najbardziej na plus. Ty byś mordercy nie skazał, bo zawsze mówił dzień dobry i był miły?

   +: joksik
  •  

   @Gilbert_Prukwa: Jeżeli już to kara powinna być współmierna do winy.

   Jeżeli za zakup rzeczy, które nie świadczą o sprzeniewierzeniu pieniędzy darczyńców, tylko zahaczają o medycynę niekonwencjonalną i z osoby powszechnie lubianej robi się wroga publicznego numer jeden - to jednak coś tu jest nie tak.
   (a przecież wszystko to na kanwie ostatniej popularności Zięby, bo 2 lata temu raczej nikt by nie kręcił gównoburzy)

  •  

   , które nie świadczą o sprzeniewierzeniu pieniędzy darczyńców

   @marcel_pijak: Ale przecież świadczą, jak się okazuje darczyńcy wcale nie chcieli żeby ta kasa poszła na pseudoterapie czy 20kg ksylitolu, gdzie dodatkowo pojawiają się fakty o przerwaniu prawdziwego, konwencjonalnego
   leczenia celem zajścia w ciążę. Kasa była na realną pomoc.
   To tak jakbyś dał swoją kasę na dom dziecka, a dyrekcja zamiast na posiłki i środki czystości których brakuje, wydała na nowy telewizor i ogródek przy obiekcie. Też być powiedział że to nie świadczy o sprzeniewierzeniu kasy?

   EDIT: i nie chodzi tylko o Ziębę, a i inne szamianizmy. A 2 lata temu też była afera o biorezonans i wychodzi na to że Robert się wiele nie nauczył.

  •  

   Jeżeli już to kara powinna być współmierna do winy.

   Jeżeli za zakup rzeczy, które nie świadczą o sprzeniewierzeniu pieniędzy darczyńców, tylko zahaczają o medycynę niekonwencjonalną i z osoby powszechnie lubianej robi się wroga publicznego numer jeden - to jednak coś tu jest nie tak.
   (a przecież wszystko to na kanwie ostatniej popularności Zięby, bo 2 lata temu raczej nikt by nie kręcił gównoburzy)


   @marcel_pijak: Ale chyba wyniki jasno pokazują, że to jest marnowanie kasy. A ja pamiętam dyskusje na Mirko kiedy ludzie pisali, że wpłacają hajs ale pod warunkiem że to nie pójdzie na szarlatanów. Zostali okłamani. No a solgazow i innych nie masz w ogóle już po co bronic

   +: Brikof
  •  

   @marcel_pijak: Jak to kiedyś ktoś napisał - łaska wykopków na pstrym koniu jeździ.
   Zobacz co robią z firmami, które im podpadną, albo na odwrót, które im odpowiadają. Wystawiają miliony ocen, komentarzy, manipulując opiniami w imię kodeksu wykopowego rycerza.
   Wypromowali jakiegoś witka z Krosna, który wygrał tylko dlatego że był jedynym facetem w konkursie. Zwykły, przeciętny koleś, a co chwilę widzę jego zdjęcie jak się nim wykopki zachwycają.
   To owczy pęd, widzą plus, to dają plus, widzą minus, to dają minus. Do tego wkręcają się jak złośliwe gnojki i robią komuś na złość. Takie znęcanie się jak w podstawówce, żeby jeden mógł się popisać przed drugim.

   +: Isaac
  •  

   @marcel_pijak: ale to jest zupelnie normalne zachowanie stadne ludzi ktorzy musza jakas trescia wypelnic swoje zycie, w orzypadku wykopkow sa to rzeczy ktore postowane sa na wykopie, lewactwo ma swoj tvn, prawactwo tvpis itd itd

  •  

   @bodziodestruktor: czlowieku ale masz super wiedzę :D, np VAT jakbyś nie wiedział na ministerstwie chyba od roku byly robione prace nad ty, pomijajac ze to jest problem całej UE. Porownująć Kurka do Owsiaka :D proszę Cię :D

  •  

   @Gilbert_Prukwa: 10 lat temu sam byłem na biorezonansie w celu rzucenia palenia. Szedłem na to z ufnością na poziomie 5%, ale była to kolejna metoda, która została mi z listy które mogą pomóc w rzuceniu palenia. Próbowałem wszystkiego - gumy Nicorette, plastry Niquitin, Tabex (obecny Desmoxan), książka po której ponoć przeczytaniu rzuca się od ręki, e-papieros, silna wolna, w końcu ten rezonans i wszystko jak krew w piach. Na liście zostały mi jeszcze pozycje: akupunktura i hipnoza ;-)

   Piszę to oczywiście z uśmiechem na ustach, bo podkreślam - niespecjalnie wierzyłem w to, ale na zasadzie "6 dych dupy nie ma" - pójdę. Nie zaszkodzi a nuż pomoże? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   A co do Solgazów - do mnie ten typ płyty jakoś nie przemawiał, ale przypomnij sobie czasy jak Kuba rozkręcił im ten produkt na wykopie. Ludzie wrzucali zdjęcia nowej płyty, kubki, długopisiki, cuda na kiju. Wystarczyło, że osoba która prowadziła to konto, zaliczyła parę drobnych wpadek i optyka się zmieniła o 180*

  •  

   @marcel_pijak: bo większość wyPoku to margines społeczeństwa, zachowują sie jak zgraja ludzi z IQ 60 na targu.
   Coraz częściej klikaja wiedze której sami nie rozumieją po czym cytują ja jak by fakultety z tego robili.

  •  

   @vukko: Naucz się czytać ze zrozumieniem i nie ośmieszaj się takimi tekstami

  •  

   @marcel_pijak: po części się z tobą zgadzam. Spotkasz jednego na wykopie który chce się wyżyć w internecie. Będzie tak wertował wszystko żeby tylko znaleźć byle gówno na twój temat. Znajdzie się paru innych, lawina rusza i jest po tobie. Szkoda tylko, że wykopki takie mocne do słabszych a ta psycholog (chyba?) i jej dzieci co terroryzują starszą panią po sąsiedzku nadal są na wolności i cieszą się z życia. Miały być jakieś grupy dochodzeniowe, pomaganie a wyszła kupa i znowu za pare lat będzie płomień na głównej że nadal nic się nie posunęło w sprawie. Niektórzy mają nudne życie bądź samotne i jak zobaczą "sensacje" w internecie to dołączą do szkalowania. Ktoś idzie z tłumem, bo przecież większość. Chce być w grupie bo jest akceptowany. Nawet jak nie zgadza się, boi się krytyki i dołączenia do ofiary. Powoli życie internetowe staje się lepsze niż realne. Możemy robić zakupy zamiast stać w kolejce w sklepie, rozmawiać zamiast wychodzić z domu, oglądać piękne widoki zamiast płacić za podróż, być w paczce znajomych w jakiejś grze itd. Dodatkowo szkalowanie ludzi jak kiedyś było w gimnazjum przenosi sie do internetu. Jest ktoś inny nie pasujący do reszty to zamiast dać mu spokój trzeba się nad nim poznęcać. Bo ktoś wtedy czuje się lepszy, czuje satysfakcję z tego i ma poparcie.
   Czasem widzialem wykopaliska bądź wpisy ojca tej pauliny. Sam nie wpłaciłem ani złotówki. Nie oceniam czy dobrze zrobił czy nie, bo nie śledzę jego historii. Ale też mnie wkur##a to mieszanie ludzi z błotem. Jednego dnia jesteś bohaterem np. pan Witek z galerii. Co chwile wykopalisko, zdjęcia i walenie konia pod zdjęciem. Jak skrytykujesz go to odrazu ludzie rzucą się na ciebie ze wścieklizną. Jak przestanie koleś być w modzie bądź ludzie odwórcą się od niego to zacznie się szukanie burdów na niego, mieszanie go z błotem itd.
   Wykop kojarzy mi się po prostu z gościem który po nudnej i gównianej pracy, wraca do pustego mieszkania. Nie ma hobby, zainteresowań i znajomych. Jest dręczony bądź był dręczony. Wchodzi do internetu i w końcu jest w swoim żywiole. Może kogoś dręczyć, poniżać. Szuka sensacji by coś się działo w jego życiu, nakręca spirale spierdol*nia. Czuje się doceniony, bo przecież jest afera i to on ją rozkręcił. Czuje dume z siebie i kładzie się spać.

   +: emarku
  •  

   @1234AQ: @NickciN: Pięknie się opisujecie...

  •  

   @joksik: staram się odsuwać od takich akcji. Nie moja bajka, wiec średnio pasuje do opisu :< może nie jestem wybitnie szczęśliwy ani przebojowy. Jednak wole nie taplać się w gównie i mieć z tego przyjemność. Myślałem, żeby opisać swój pkt widzenia. Żeby napisać coś o gościu z galerii bądź innych sprawach. Ale widziałem jak ludzie wręcz pluli jadem jak ktoś nie szedł z ich nurtem. Szkoda zdrowia na takie pyskówki.

  •  

   @marcel_pijak: no i zajebiście, co Ci przeszkadza?

  •  

   @marcel_pijak: Genialny komentarz. Nie rozumiem czemu wykopki wsiadły, na @robertt1969 . Jest to Mega sympatyczny człowiek, który jest w stanie poświęcić wszystko aby pomóc córce. Nawet rozlicza każdą złotówkę, żeby wszystko było klarowne i musi znaleźć się jakiś idiota, który szuka atencji i próbuje zaszkodzić.

  •  

   @NickciN: Masz rację. Szkoda czasu na powtarzanie że oszustów trzeba piętnować...

  •  

   @marcel_pijak: pierwszy plusujący twój wpis - oczywiście Robert XDDD

   Twoja logika i moralność są tak kulawe, że nawet nie mam zamiaru ci tego tłumaczyć, bo i tak nie zrozumiesz.

  •  

   @4kroki Kimże jesteś, żeby oceniać moją moralność, opartą na zrozumieniu, przebaczeniu i empatii?

  •  

   @marcel_pijak: skoro mówisz, że pada deszcz jak ktoś pluje ci w twarz (przykład roberta) i jeszcze nazywasz to "zrozumieniem, przebaczeniem i empatią" to nie mam więcej pytań. Może poza jednym. Wszystkim oszustom (jakim oczywiście jest robert, dowody są jednoznaczne) byś przebaczał i puszczał wolno, bo twoja niesamowita empatia ci na to pozwala? xD