•  

  Nawet nie wiecie jak już na prawdę zaczyna mnie wkurwiać ten kraj.
  Już jebać co jedni drugim kiedyś robili. Ja pierdole nie chce mi się rozliczać 15 razy tego co już było i wiecznie słyszeć wycie A ZA PEŁO, A ZA KOMUNY i cały czas jedna paranoja zamiast skupić się na tym co teraz, a co zjebane rozliczać od razu. To co się dziś odkurwiło na prawdę sprawia, że albo kurwa stąd serio będę się starał wypierdalać tak szybko jak się da, albo kurwa sam chyba do polityki wejdę i będę lizał dupy przełożonym co by cokolwiek móc zmienić na lepsze.

  2 miliardy na TVP.
  lub
  2 miliardy na onkologie

  Mój wkurw jest tu pomnożony razy 2137, ponieważ dziś dzwoniąc do domu spytać się jak tam mamuśka się trzyma dowiedziałem się że nowotwór wbił już drugi level. Zajebiście kurwa. Nie wiem może to ze swego rodzaju rozpaczy tak oceniam, ale jednak mam wrażenie, że leczenie mamuśki było prowadzone przez dzieci we mgle przez te 8 miesięcy od diagnozy.
  Jakbym chociaż usłyszał, że poszło na onkologie 2 miliardy, to może przynajmniej trochę miałbym poprawiony humor. A tak to zostaje klepać swoje studia dalej i liczyć, że jednak coś to leczenie jeszcze da.
  #tvpis #neuropa #4konserwy #polityka #medycyna

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  W nawiązaniu do mojego posta sprzed tygodnia, wrzucam i wołam plusujących. Wyniki pojawiły się sporo szybciej niż miały, widać, że nauka prze do przodu, jeszcze niedawno czekało się ponad miesiąc na analizę. Ale ja nie o tym...

  Wielkiego zaskoczenie nie ma, ale jednak. Okazuje się, że najwięcej przodków (nie Polaków) mam wśród Bałtów, trochę z Europy Zachodniej i co ciekawe z Szkocji/Irlandii. To tyle jeśli chodzi o pochodzenie.
  Teraz ciekawostki nie związane z pochodzeniem.
  Zaznaczę jeszcze, że pełne badanie w MyHeritage na predyspozycje zdrowotne kosztuje kolejne $60, ale wygląda na to, że tyle kosztuje sama analiza, bo wyeksportowane wyniki DNA zawierają te informacje...

  - mam ok. 20x większe szanse na zachorowanie na reumatyczne zapalenie stawów. Tak, mój dziadek i babcia chorują na to cholerstwo i już sobie nie zazdroszczę.
  - mam wysoką tolerancję na alkohol. Tak, mam ponadprzeciętną tolerancję na alkohol, jeszcze nikt nigdy mnie nie przepił, to też po dziadku.
  - mam ok. 40% niższe szanse na zawał serca. To chyba też prawda bo EKG mam idealne, a nikt w mojej rodzinie nie umarł na chorobę serca, wszyscy na nowotwory...
  - mam 1.9x większe szanse na nowotwór (ogólną). No cóż, to by się zgadzało z historią rodziny, wszyscy nowotwory.
  - mam tendencję do tycia (its genetics). ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale tak, rzeczywiście mam jakiś rzadki gen dzięki któremu mam spora szansę na tycie.
  - mam dość rzadki gen który powoduje wielokrotnie większe ryzyko nikotynizmu. No cóż mogę powiedzieć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  - mam dość rzadki gen (0.6% populacji) któremu zawdzięczam niebieskie oczy, jasną skórę i tendencję do oparzeń słonecznych i nowotworów skóry w ich wyniku. Tak, mam cholernie wrażliwą skórę i razi mnie jasne słońce, chodzę w okularach przeciwsłonecznych w pogodne letnie dni.
  - Zasadniczo z takich ciekawych ciekawostek to tyle, jest tego kilkadziesiąt stron, w stylu: masz 5% większe szanse na sztywniejące zapalenie mięśni kręgosłupa, etc.

  Co ważne nie cierpię na żadną nieuleczalną chorobę genetyczną, nie mam żadnych istotnych wad w DNA, co zresztą wiem bo jestem zdrowy.

  Gdyby ktoś chciał kupić ten test DNA to polecam Amazon, wychodzi z przesyłką 210 zł, więc nawet taniej i szybciej niż od MyHeritage.
  link: https://amzn.to/2SWSCIk
  link bez refa: https://www.amazon.de/dp/B072SY5JHQ

  #amzdeals #dna #myheritage #nauka #ciekawostki #genealogia #zdrowie
  pokaż całość

  odpowiedzi (112)

 • avatar

  #koronawirus #hajto #covid19

  Jak na razie w Polsce klasyfikacje prowadzi Hajto.

  odpowiedzi (13)

 • avatar

  Mertens (asysta Zielińskiego), Napoli - Barcelona 1:0
  #golgif #mecz #napoli #fcbarcelona #ligamistrzow

  odpowiedzi (35)