Wpis z mikrobloga


Prawdę mówiąc, nie wiem, może jestem dziecinny i nie rozumiem świata, ale serio.

Jak można przewalić 2 mld dla TVP kiedy służba zdrowia, ekologia, energetyka itd. leży ?
Jak można sprzedawać swoje kariery dla śmiesznych ciuszków ?
Jak można opowiadać jawne obrzydliwe propagandowe kłamstwa w TVP ?
Jak można przekazywać kasę z niepełnosprawnych na 13 emerytury ?
Jak można kraść jedzenie dla biednych z PCK ?
Jak można ułaskawiać swoich kolesi i to jeszcze w ekstraordynaryjnym trybie tylko dlatego, że są kolesiami ?
Jak można przymykać oko na pedofilów w sutannach, nawet po dość głośnym filmie nie zajmować się opisanymi w nim przypadkami ?
Jak można opłacać cały przemysł trolli gdzie się tylko da, często po to, żeby zakrzykiwali prawdę która ponoć jest cnotą ?

I mógłbym tak dalej.

I w końcu jak to jest, że nikt nawet o tym nie wspomni, że wszystko powyższe (a to przecież nie wszystko) jest trochę, no nie wiem....NIEMORALNE ?

A podobno to katolicki, chrześcijański kraj.

#neuropa #4konserwy #bekazpisu (chociaż nieśmiesznie) #zalesie #smutnazaba
  • 22
@Kjedne: Bo PiS odkrył jeden prosty sposób by utrzymać władzę [ZOBACZ JAK]. Mając zawsze największe poparcie konserwatywnych wyborców, połączył to z elektoratem (naprawdę sporym), dla którego sprawy socjalne to być albo nie być. To dla mnie naprawdę niemoralne, że PiS rzucając ochłap w postaci 500+ zapewnił sobie władzę na lata, bo ludzie boją się powrotu opozycji liberalnej i utraty świadczeń. I na tym strachu budują, według mnie, to co już napisałeś
Jak można sprzedawać swoje kariery dla śmiesznych ciuszków


@Kjedne: ktoś tutaj kilka tygodni temu przytoczył szacunki, że środowisko PiSu w ciągu 4 lat, gdy jest u władzy i ma takie możliwości, zagarnęło z - lukratywnych posad, etatów, kontraktów, pseudo dofinansowań, pseudo dotacji, fundacji, szkoleń, itd. itp - kilkanaście miliardów złotych....

to nie jest mała suma, oni się nieźle obłowili, wielu z nich zdążyło zostać milionerami

a Kaczyński to wszystko toleruje, bo
@Kjedne: Tak jestes dziecinny, myslisz zyczeniowo, chcialbys zeby swiat byl inny niz jest. Zamiast zaakceptowac sytuacje lub dazyc do jej zmiany, to bedziesz #!$%@? farmazony. Tak czy inaczej z takim romatycznym podejsciem niczego nie zmienisz, nie zdobedziesz wladzy, a tym bardziej jej nie utrzymasz. Pozostalo ci narzekanie i wykonywanie woli Kaczynskiego (zamkniete sklepy w niedziele). Ale najgorsze w twojej wypowiedzi jest to ze oceniasz siebie jako stojacego po jasnej stronie mocy,
Jak można przewalić 2 mld dla TVP kiedy służba zdrowia, ekologia, energetyka itd. leży ?


@Kjedne: Ehhh goju. Wpolityce już to wyjaśniło, PiS zrobił dużo dobrego c'nie? A by dalej mógł czynić dobro potrzebuje tvp.

Jak można opowiadać jawne obrzydliwe propagandowe kłamstwa w TVP ?


@Kjedne: Machiavelli już 500 lat temu twierdził że cel uświęca środki.

Jak można przymykać oko na pedofilów w sutannach, nawet po dość głośnym filmie nie
@Kjedne: próbujesz w ramy cywilizowanych, przyzwoitych ludzi wpasować podmioty absolutnie tam nie pasujące.

Stosując przykłady:
Jak można obrzucać się nawzajem własnymi, świeżo wydalonymi, fekaliami? Jak pójdziesz do zoo na wybieg dla małp, to zobaczysz, że jednak można.
Jak można napluć komuś do zeszytu/napoju i uważać to za świetny żart? Jak odwiedzisz gimbazę to zobaczysz, że jednak można.
Itp. Itd.

pis to zbiór największych amoralnych, ludzkich śmieci, którzy będąc zebrani w dużą