•  

  Tak w XXI wieku polski kościół katolicki walczy z pedofilią w swoich szeregach:

  Z domu księży seniorów im. Jana Pawła II w Makowie Podhalańskim rozciąga się piękny widok na lekko przyprószone śniegiem szczyty Beskidów. Na Babią Górę, która bieli się w oddali, jest stąd tylko 25 km. Sam budynek przypomina budowane w PRL-u ośrodki wczasowe. Pokoje z balkonami, kilka anten satelitarnych. Z domu wychodzą kapłani, by odprawić msze w sąsiednim Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin.

  – Pan nie jest dziennikarzem. Pan jest dziennikarską kurwą. Wynoście się stąd! Obiecuję wam, że jeszcze za to bekniecie! – usłyszeliśmy od jednego z nich, gdy zapytaliśmy, jak odbiera informacja o biskupie Janie Szkodoniu. To w Makowie Podhalańskim Szkodoń był wikarym na początku lat 70.

  Drugi z księży uciekł przed nami na cmentarz i krzyczał: – Dajcie już sobie spokój i zajmijcie się swoją robotą!

  Trzeci ksiądz: – Chyba żartujecie, że będę z wami rozmawiał.

  Kwadrans później cała trójka odprawia mszę świętą, na której wierni modlą się m. in. za „nieprzyjaciół kościoła Chrystusowego, aby poruszeni orędziem niepokalanej dziewicy nawrócili się i odmienili swoje życie” oraz „zatwardziałych grzeszników, aby w skrusze i pokorze powrócili do grona wyznawców Chrystusa”.

  Po mszy o godz. 7 wychodzą z kościoła dwie starsze parafianki. Pytamy o Szkodonia.

  Pierwsza z nich: – Wspaniały człowiek, bardzo dobrze go wspominamy.

  – Czym się tak zasłużył? – dopytujemy.

  – Przyjeżdżał, głosił kazania, jeździł do chorych. Był dobrym i uczynnym człowiekiem – odpowiada druga. – A dlaczego pan pyta?

  – Zarzuty się pojawiły wobec niego.

  – Takie głupoty ludzie opowiadają. To jest cała ta PO [Platforma Obywatelska – dop. red.]. Jak się Boga nie boją? – pyta wzburzona parafianka.

  – Zarzuty stawia kobieta. Uważa, że była molestowana przez niego – dodajemy.

  – Takie panie na księżyc wysłać! – denerwuje się pierwsza parafianka. I głośno się śmieje.

  – To na pewno za pieniądze! – dodaje druga.

  https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,25693593,sladem-bp-szkodonia-co-mysla-dzis-o-nim-mieszkancy-rodzinnej.html#S.main_topic-K.C-B.6-L.2.duzy#s=BoxWyboImg3

  #polska #bekazkatoli #kler #bekazpisu #dojnazmiana #neuropa #4konserwy