Wpis z mikrobloga

Cześć, planuję założyć kolejne małe akwarium (10 l krewetkarium), aby ozdobiło moje biurko. Chciałbym je zaaranżować w podobny sposób jak na zdjęciu. Macie doświadczenie czym najlepiej połączyć ze sobą kamienie, aby to wszystko było stabilne? W artykule facet wspomina, że użył żywicy epoksydowej, lecz osobiście nigdy się nią nie bawiłem.

https://www.reef2rainforest.com/2016/11/30/the-mindbending-nano-aquascape-of-john-pini

#akwarystyka #akwarium #krewetki #krewetkarium
P.....k - Cześć, planuję założyć kolejne małe akwarium (10 l krewetkarium), aby ozdob...

źródło: comment_15816859609JpaRPama14pFJxTtCwn21.jpg

Pobierz
  • 11
@P47ryk: Super fotki. I za mną podobny projekt chodzi :-) Pamiętaj dobrze dobrać światło, żeby nie robił ci się cień tam, gdzie tego nie chcesz. 10l trochę mało, nawet na krewetki. Pomyśl czy dasz radę 15 -20. Zwłaszcza że jeszcze jakaś mała gąbka by się przydała jako prefiltr.
Czym będziesz oświetlać?
@fimino: Skoro tak mówicie to zapewne skończy się na 15 l albo i 20. Nie dałem szklarzowi ostatecznego projektu, także mogę jeszcze coś zmienić i poczekać na potwierdzenie czy to wszystko nie pieprznie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Oświetlać będę zapewne jakąś belką LED. W swoim pierwszym akwarium (~36 l) mam CHIHIROS A401 o mocy 24W (kilka poziomów regulacji) i jestem zadowolony, dywan z eleocharisu acicularis powoli sobie
@P47ryk: Zwróć uwagę, że oświetlenie musi być raczej wzdłuż tej ścieżki przez środek, a nie tak jak się robi przeważnie w poprzek akwarium. Kamienie już masz? Jakich będziesz używać?
Z jakiego powodu kupujesz od szklarza na wymiar ? 20l to standardowy litraż i na allegro chyba kupisz to całkiem tanio.
Trochę się już bawię akwarystyką, ale przeważnie cebulowo, bo zawsze brak kasy na kamienie za 40zl kilo czy butle do CO2,
@fimino: Jasne, trzeba będzie ukierunkować to światło. Wstępnie planuję użyć kamieni seiryu, lub anciet stone (tu jednak większy problem z dostępem i ceną). Wcześniej jednak wpadnę do dwóch, trzech miejsc we Wrocławiu związanych ze sprzedażą wyłącznie kamieni.

Od szklarza kupuję szklane biurko i wszystko rozchodzi się o jego nośność. Przerobiłem tylko jedno akwarium, także mam w tej kwestii małe doświadczenie i zdaję sobie sprawę, że mogę patrzeć na to, w trochę
@P47ryk: Jak chcesz tanie, w miarę ostro zakończone kamienie, które nie zmieniają parametrów to polecam serpentynit zielony. Super się prezentują i kosztują grosze w firmach handlujących kamieniami ogrodowymi (ja za ponad 20kg zapłaciłem jakieś 6 zł i wybierałem sobie ze sterty do woli jakie mi się podobały). Co do solidnego klejenia kamieni to najlepiej klei mi się je przykładając na łączenia między skałami niewielkie ilości waty z filtra papierosowego i zalewanie