Gorące dyskusje ostatnie 12h

Jakiś czas temu (rok 2018) zastanawiałem się jak wyglada częstotliwość/zagęszczenie przelotów samolotów nad Krakowem. Zastanawiałem się nad tym w kontekście wyboru miejsca do zamieszkania. W grudniu 2018 po kilku godzinach pracy skleciłem skrypt, który co 10s zbiera z flight radar dane o samolotach nad Krakowem I zapisuje je w bazie danych. Uruchomiłem - zostawiłem - zapomniałem. Pod koniec 2019 przypomniałem sobie o projekcie i sprawdziłem dane. Zbierały się cały czas ;) Bedzie ich ok. 70 min punktów. Poniżej wizualizacja koordynat nad Krakowem w postaci heat-mapy. Im więcej punktów obok siebie - tym bardziej „czerwony” wykres (dla osób, które ‚cannot into heatmapa’). Pokazuje ona 100000 punktów (czyli pozycji samolotu). Przy generowaniu mapy ustawiony był filtr (pokazuje samoloty poniżej 6000 stóp). 100000 punktów z w/w filtrem to dane za grudzień 18’ i chyba troche stycznia 19’. Generalnie punktów w bazie danych jest w opór i muszę znaleźć jakiś bardziej optymalny sposób wizualizacji, bo obecny wymięka przy Ok. 1mln punktów na PC (używam AzureMap), a na telefonie ma problem z 100k.

#krakow #ciekawostki #samoloty #balice
    pokaż całość

odpowiedzi (48)

wpuścić go?

#pokazkota #smiesznekotki

odpowiedzi (43)

Dzisiaj Światowy Dzień Walki z Depresją. Wszystkim walczącym Mirkom - dużo siły i zdrowia (づ•﹏•)づ

artykulik

#depresja #psychiatria #psychologia

odpowiedzi (32)