Wpis z mikrobloga

Mircy kto w tym przypadku ma pierwszeństwo, pojazd czerwony czy zielony?
1. Pierwszy, czarny pojazd stoi z włączonym kierunkowskazem i wpuszcza pojazd zielony
2. Za pierwszym pojazdem czarnym stoją kolejne pojazdy.
3. Pojazd czerwony wyprzedza a raczej omija pojazdy czarne na pasach zatoczki autobusowej.
4. Pojazd zielony wyjeżdża z drogi wewnętrznej i jest wpuszczany przez czarny pojazd.

#prawojazdy #przepisy #ruchdrogowy #samochody
źródło: comment_158169862493D4Gqor1q6bdpaVTsOXQ5.jpg
  • 27
@Dusza_Jest_Chaosem: @stormkiss: No gość grzal bardzo szybko. Niestety trzepnęliśmy się, wezwałem policję za szybko bo stwierdziłem że gość nie może wyprzedzać z prawej strony. No ale okazalo się później że to była droga wewnętrzna (kilka razy zmieniali jej oznakowanie) i dodatkowo Panowie policjanci stwierdzili że gość omijał tamte pojazdy Dostałem 500zł na walentynki. Mea culpa.
Dodatkowo czerwony ma prawo do omijania pojazdów wykorzystując zatokę autobusową.


@Vel_Makarena: nieprawda. Zatoka autobusowa wyznaczona jest linią P-7a, a linia ta oznacza:

Umieszczony przy krawędzi jezdni znak wyznacza krawędź jezdni.

Stosuje się go przede wszystkim do wyznaczenia krawędzi jezdni bez krawężników na odcinkach drogi, na których dopuszcza się postój na poboczu.

Poza krawędzią jezdni jest pobocze, a to z kolei nie jest przeznaczone do ruchu pojazdów samochodowych.

Pomyliłeś z przystankiem, po
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jajcek: nadmierna uprzejmość jak widać nie popłaca. Pierwszy czarny by skręcił, Ty byś poczekał kilkadziesiąt sekund i wszyscy by przejechali zgodnie z przepisami.
@Mithrindil: No idealnie tak ale jednak obowiązuje jakaś uprzejmość na drodze dzięki czemu przyspiesza się poruszanie pojazdów w tym wypadku wyjazd jest tak wąski ze tylko jedno auto przejedzie dlatego gość chciał mnie wpuścić i sam wtedy wjechać
@One_Stone: Jeśli tak, to czerwony tez się włączał do ruchu. #!$%@? akcja, ja tak omijam pojazdy, które skręcają, jak po prawej mam jeszcze jezdnie, lub pobocze, ale robię to przy prawie zerowej prędkości, i obserwuje, czy z lewej nic nie jedzie. Nie wiem jak można tak na pale jechać.
Czyli jednak czerwony nie miał prawa tam być ? I jak się to ma do mojego przypadku doszło do stłuczki?


@jajcek: sprawa dla sądu, bo policjanci to stosują w takich przypadkach pewne procedury, we procedurach nie są przewidziane wszystkie sytuacje, więc pewnie mieliby problem z właściwą interpretacja.
@clas: @clas: @Tarec: gdy nie ma wyznaczonych pasów ruchu to wyprzedzać nie wolno no. Wg mnie zatoczka nie jest wydzielonym pasem ruchu a może jest cholera wie tacy mądrzy jesteście i znacie wszystkie znaki i przepisy na pamięć? Koniec tematu.