Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (42)

Osoby pracujące zdalnie jak np. informatycy powinny być obciążone dodatkowym podatkiem tzw. chałupniczym. Tego typu praca negatywnie wpływa na gospodarkę. Dlaczego? Obniżone są przychody państwa.. pracownik nie dojeżdza do pracy więc rząd nie może pobrać należnej akcyzy i podatku z paliwa. Dodatkowo taka osoba powoduje wzrost bezrobocia gdyż nie potrzeba już pracowników obsługujących biuro jak woźny czy sprzątaczka. Straty państwa z tytułu informatycznej pracy chałupniczej są bardzo duże. Pan premier Morawiecki powinien rozważyć taki podatek. #polska #pracait pokaż całość

odpowiedzi (71)

Dawno już nie robiłem żadnego #rozdajo więc może w końcu na nie czas :)

Tym razem mam do rozdania swój własny, domowy ostry sos robiony z moich papryczek, których przydomową uprawę opisuję pod tagiem #chilizgobim

Zostało mi jeszcze po kilka buteleczek każdego rodzaju, więc do wyboru jest jeden z czterech przedstawionych na zdjęciu sosów patrząc od lewej:

1. Mango + ananas + Habanero Lemon + cynamon - ostrość oceniam na 5/10
    2. Sos pomidorowo-ziołowy (90% mix ostrych papryczek, 10 % pomidory + zioła) - ostrość oceniam na 7,5/10
    3. Mango + ananas + Habanero Yucatan White + laska wanilii - ostrość oceniam na 6/10
    4. Very Hot Whisky BBQ Sauce + Chipotle (robiony w oparciu o paprykę Arrowhead i Trinidad Scorpion Red) - ostrość oceniam na 7/10

Sosy robiłem z mrożonych papryczek, ale nie wpływa to w żaden sposób na smak czy ostrość, która jest konkretna ;)

Oczywiście losowanie po 36 godzinach przez #mirkolos no i wysyłka na mój koszt.
    Także zapraszam do plusowania ;)

#zadarmo #chili #chilihead #gotowanie #gotujzwykopem #papryka #papryczki #ostrezarcie #ostresosy #goomowesosy
    pokaż całość

odpowiedzi (44)