Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #kiciochpyta

Mirki pomóżcie, szukam samochodu.
Wiem że jest od groma aut do sprzedania ale nie wiem czy któreś spełni moje wymagania które są następujące:

1. Musi zmieścić się w nim spory fotelik RWF a na fotelu przed fotelikiem musi być na tyle miejsca żeby komfortowo podróżować (rwf na pasy, nie musi mieć isofixa)

2. Poza fotelikiem RWF muszą zmieścić się 2 foteliki dla noworodków mocowane na pasy

3. Foteliki muszą być tak rozmieszczone żeby siedzący z tyłu rodzić miał dostęp do całej trójki

4. W bagażniku musi zmieścić się wąski wózek dla bliźniąt i 2 gondole. Wózek w konfiguracji jedno dziecko za drugim a nie obok siebie.

5. Cena do 15 000 PLN

6. Silnik bojętne czy diesel czy benzyna, ważne żeby był w miarę bezawaryjny i oszczędny

7. Nie wykluczam automatycznej skrzymi

Jakieś pomysły?
  • 8
@volion: Jak chcesz jeździć jak człowiek to nie pakuj się w europejskie vany. Ogarnij sobie takie auto jak Chrysler Grand Voyager/ Chrysler Town&Country (to samo tylko na różne rynki) i będziesz Pan w siódmym niebie :) Na drugi rząd spokojnie pasuje kanapa z isfixami, z tyłu bagażnik takiej wielkości, że dwójka dorosłych się tam komfortowo mieści na fotelach kapitańskich. Za 15k spokojnie znajdziesz w wersji Żaba (IV) z napędem na IV
@Salomonthekrol: raczej za małe
@hitherto: dzięki za dobre słowo
@Berkel_88: na razie wpadł mi w oko sharan/alhambra/galaxy
@robertx: ciekawa alternatywa dla w/w, jak jest z awaryjnością tych aut i z dostępem częsci? W ogłoszeniach widzę sporo aut kiedyś sprowadzonych z USA, różnią się czymś od aut z europejskiej dystrybucji?
@volion: Silniki bardzo trwałe, zarówno 3.3/3.8 jak i 2.5 diesel. Radziłbym unikać 2.5 (coś koło tego) benzyny ze względu na małą moc w stosunku do masy auta. Z częściami nie ma większych problemów, są sklepy które sprzedają części do aut amerykańskich. W razie potrzeby całkiem spory rynek części używanych z 'rozbiórki' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wersje na Europę i Stany różnią się chyba wyposażeniem głównie. Skrzynia automat
@volion mazda 5 2.0 benzin, z tym, że za taką z 2008 r. dałem 21 tys. w sierpniu 2019r. i jeszcze dołożyłem po zakupie nowe opony całoroczne (1,2k PLN) konserwacja i wymiana oleju i filtrów (1k PLN) i tarcze z klockami na przód 400pln. W niej jest 7 miejsc ale to leci tak: 2 / 3 / 2. Więc nie wiem czy się nada. Poza tym te ostatnie 2 zabierają bagażnik więc