•  

Wróciłem do domu rodzinnego na weekend i rozmawiam z tatą. Zeszło na temat inflacji.
    Więc mówię że chociażby przez +500 i 13-stki dla emerytów inflacja tak zaczęła galopować.
    Tata oczywiście się nie zgodził, przecież zawsze wszystko drożeje i tak jest wszędzie na świecie, a nie tylko w Polsce ( ͡° ʖ̯ ͡°) TVP naprawdę pierze ludziom mózgi...

#tvpis #polityka

•  

@latko: tato pewnie pamięta lata 80-90-te

+: latko
    •  

@latko: Twój tata ma częściowo rację, inflacja nie wynika z 500 plus i 13stek, to ma marginalny, ale ma wpływ.
      Największy wpływ mają:
      -ceny energii, gwałtowny wzrost
      -wzrost opłaty paliwowej
      -dziesiątki danin, podateczków, opłat dla konkretnych branż (np. wchodząca opłata cukrowa)
      -aparat fiskalnego totalitaryzmu: split payment, JPK, STIR i dziesiątki innych systemów, obciążeń i wymogów, które sprawiają, że musisz zatrudnić ludzi do obsługi tego grajdołu. Na poziomie JDG nie ma to sensu, ale już mikro spółka musi zatrudnić księgowych i specjalistów do tego
      -brak zaufania, urzędnik wszechmocny, sądy partyjne, narracja "zły przedsiębiorca"
      -wzrost płacy minimalnej i koszt PPK

Nakładają się dziesiątki różnych czynników, a nie sprzyja temu spowolnienie w Niemczech.
      Oczywiście, to wszystko wina komuchów z PiS i ich partii władzy - to nie ulega wątpliwości.

•  

@mrymry Dziękuję za merytoryczny komentarz :)
      Jutro zapoznam się z tymi kwestiami bliżej, bo wyszedłem trochę niedoinformowanego głupka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@latko: Największym problemem tych programów jest zwyczajne trwonienie państwowych pieniędzy w konsumpcje, w okresie powszechnego (acz spowalniającego już) wzrostu zamiast wykorzystać je w momencie kryzysu by łagodzić jego skutki, bądź zwyczajnie lepiej je wydać.

Poza tym ich nieodwracalność - zaprzestanie wypłacania tych świadczeń byłoby politycznym strzałem w stopę, teraz pieniądze są ale kiedyś te wszystkie 500+ mogą blokować potrzebne inwestycje.
      No i podatki.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

W sumie to nigdy jej nie słuchałam, ale jakoś mnie zastanawia ta sprawa - jaki ona właściwie ma naturalny kolor skóry? :D

#arianagrande

odpowiedzi (27)

Uruchamiam komputer wchodzę na fb i pierwsze co wiedzę to pan Witek, od razu nabiera się chęci do życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    #galeriakrosno

odpowiedzi (34)

Pisze do mnie wujo, że będzie w mieście i da mi jakiś prezent. Pyta co chcę. Ok, wujo ma pokręcony dowcip do odpisuję, że RTX-a 2060.

Parę dni później wpada niespodziewanie pod wieczór. W rękach Asus ROG Strix GeForce RTX 2060. XD

Ale o co chodzi? Otóż ok. półtorej roku temu u wuja było coś na kształt rodzinnego grilla. Było sporo osób, m.in. córka wujka, która niedużo wcześniej rozpoczęła studia.

- A co studiujesz. - Pytam.
    - Dwa kierunki. - Odpowiada z dumą i kontynuuje. - Dziennikarstwo oraz stosunki międzynarodowe.

Ja od razu skojarzenie z tymi tłumami młodych gniewnych, co przewijają się przez moje korpo na rekrutacjach, którzy pokończyli serię gównokierunków i z których ułamek, o ile będzie miało szczęście, trafi po paru latach na średnie stanowisko gdzie będą zarabiali stabilne 4000 netto.

- A co chcesz po tym robić?
    - No jest dużo możliwości, można np. pracować w korporacji.

XD

Siadaj mały kurwiu, coś ci opowiem o życiu. Laska tłumaczy, że w sumie była dobra w LO z biologii, ale słabo zdała maturę, a teraz jest "za stara", aby zaczynać inne studia, a poza tym nie ma czasu uczyć się jeszcze raz do matury. Dobra, spróbuję coś podziałać, idę do samochodu, wyciągam ajfona dwie generacje niżej (akurat dostałem nowego w robocie). Mówię, że dam jej pod warunkiem, że zda jeszcze raz maturę i zarekrutuje się na coś porządnego związanego z biologią. "No nie wiem, kusisz, kusisz". XD "Masz". "Ok." XD

No i w sumie o tym zapomniałem, aż wujek stawił się w drzwiach z RTX-em. Mówi, że córka zdała maturę jeszcze raz i dostała się na medycynę. Z miejsca rzuciła gównokierunki i przestała pierdolić, że ich studiowanie jest ważne. XD

- Kamil, serio, kamień spadł mi z serca. Trzymaj i baw się dobrze. Dopiero niedawno dowiedziałem się, że to wszystko dlatego, bo oddałeś jej stary telefon.

#korposwiat #studbaza
    pokaż całość

odpowiedzi (72)