Wpis z mikrobloga

Nie jeżdżę dużo samochodem ze względu na specyfikę mojej pracy (większość czasu w domu) ale w ciągu ostatniego miesiąca zrobiłem blisko 3000km po Polsce i nie tylko. Wniosek mam jeden po jeździe szerokimi drogami - Polacy nie umieją jeździć, kiedy jest więcej niż dwa pasy. Wszyscy jadą środkowym. Skrajny prawy wolny przez następne kilka kilometrów, a większość wali środkowym. Gdzie tu sens, gdzie tu logika? Nie wiem...
Kto to czyta - korzystajcie ze środkowego pasa wtedy, gdy wyprzedzacie kogoś kto jest na prawym i jak macie miejsce to wracajcie na prawy. Po to on jest

#polskiedrogi #polscykierowcy #zalesie
  • 20
a i tak najgorsze jest jak polacy za kierownicą nie potrafią zachować bezpiecznej odległości od poprzedzającego auta i jacy są #!$%@? narwani


@budus2 są nie wszyscy, ale trafiają się takie jełopy. A jazda na zderzaku też jest bardzo uporczywa i niebezpieczna zwłaszcza w nocy jak ktoś z tyłu po prostu może oślepić
@gumis112211: Pamiętam, gdy miałem prawko od niecałego roku i jechałem prawym ekspresówką i ojciec rugał, że to pas tylko do zjazdów itd. No i jak na zawołanie ze środkowego ktoś stwierdził, że zjedzie i nagle dostrzegł mnie jadącego szybciej i tak się wystraszył, że postanowił zjechać na pas zjazdowy... tylko, że on się jeszcze nie zaczął - to był koniec wlotowego. No i przyłożył w krawężnik a ja miałem awaryjne hamowanie.
@budus2: Ja bardzo często jeżdżę A2/A4/A9 i okolice. Nie przeczę, że jeżdżą spokojniej, choć u nich widzę często dużo bardziej ekstremalne zachowania niż u nas - są one rzadkie, ale u nas wręcz niespotykane. Za to twierdzę, że głupotą można się wykazać także jadąc spokojniej, a do tego - jak już wspomniałem - mają #!$%@? przepisy, które samoistnie prowadzą do tego zjawiska i dodatkowo je betonują mandatami. Na czym polega problem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gumis112211: pominąć już błędy i niewiedzę ludzi, które są karygodne, to mnie osobiście najbardziej irytuje jedną rzecz: auto przede mną chce wyjechać z podporządkowanej w lewo lub prawo. Przecież można szału dostać, zamiast zjechać do środka jezdni lub do prawej strony, to dbany, nieuki, nie mam pojęcia jak prawo jazdy zdają? Czy teraz tego się nie wymaga?