Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, potrzebuję dobrych, wytrzymałych i wygodnych słuchawek wokółusznych (używam ich ponad 10h dziennie).
Szukam czegoś w przedziale 400-700zł, problemem jest to, że nie mam wzmacniacza ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Karta dźwiękowa w płycie głównej to Realtek ALC892. Mogą być i otwarte, i zamknięte.
Zastanawiałem się nad Beyerdynamic DT990, bo mają wersję 32ohm, ale jestem otwarty na inne.

#sluchawki #audio #audiofile
  • 13
Dodam jeszcze, że mam gdzieś stare Creative Aurvana Live z zepsutym kablem, które brzmiały dobrze, a podobno po wymianie fabrycznego kabla, który jest słaby dźwięk staje się o wiele lepszy. Może coś z nimi zrobić?
Albo kupić wzmacniacz i coś tańszego
@Kamero:
Od 2017 jestem posiadaczem Grado sr60e. Ich zaletą przy długim trzymaniu na głowie to lekkość. Mają rewelacyjny stosunek jakości muzyki do ceny. Mam też Philips Fidelio X2HR, ale te dopiero ostatnio łapią się w Twój przedział cenowy. Obie pary dadzą się wysterować przez kartę w komputerze / telefon.
@antek_akrobata: Właśnie z tych polecanych korzystałem, ostatecznie zastanawiam się nad:
Beyerdynamic DT770, Audio-Technica ATH-M50x - normalne nauszne, zamknięte
AKG K612 PRO, AKG K702, Beyerdynamic DT990 - ale są półotwarte, więc zastanawiam się czy okazjonalne używanie ich w miejscach publicznych to dobry pomysł
Ale najbardziej mi pasują AKG K550 MKIII, chyba je wybiorę, chociaż są najdroższe
Ostatecznie spróbuję pojechać gdzieś do jakiegoś sklepu audio i tam poprzymierzam, bo rozmiar moich uszu jest
@antek_akrobata: Znalazłem dużo K550 na allegro za mniej niż 400 złotych, myślisz, że to może być dobry pomysł brać używane (niekoniecznie ten model)? Nie wiem jak szybko się zużywają te lepsze. Do tego mógłbym wziąć ewentualnie DACa
@antek_akrobata: Ogólnie to słucham opery i symfonii na zmianę z mocnym elektro xD Najlepiej coś naturalnego, z dużą sceną. Co do K702 to nie widzę za bardzo używanych, także one i DAC jednocześnie odpadają, chyba że w przyszłości.
Ale jak już też wspomniałem, pojadę do jakiegoś sklepu audio w Warszawie i popatrzę
@Kamero to ja bym szedł w coś otwartego - teoretycznie mniej basu, ale scena z reguły lepsza. Do electro z kolei możesz chcieć potężnego basu. Z fajnych budżetowych słuchawek otwartych to Somic V2 - brzmienie zrównoważone do granic możliwości, fajna scena i jedynie 200zl... na minus że są nieco ciężkie. Przy takiej muzyce również Beyerdynamic DT990 nie są złym rozwiązaniem. Mocny bas i bardzo szczegółowa góra. Wiadomo najlepiej posłuchać.