Wpis z mikrobloga

@Odczuwam_Dysonans: I tutaj widzę swoją szansę. Mam wolny NAS i teraz tylko tak skonfigurować by było bezpiecznie
Gorzej że muszę teraz skonfigurować router pod bezpieczeństwo. Mam na razie tp-linka ale nie będę się na nim bawił bo za miesiąc zamontuję ubiquiti i powinno być łatwiej
@korni007: nawet mi nie mów
w robocie musieliśmy zamawiać zewnętrzny IP z gwarancją niezmienialności (stałe podłączenie serwerów pod klienta) i załatwianie tego w orangu to była męczarnia, pomijając śmieszne prędkości.
Na szczęście tam też dotarł lokalny ISP ze światłowodem i wszystko się da
A u mojego ISP od telefonu że chcę, po maila z umową i włączenie zewnętrznego IP minęło jakieś 30 minut.
@miesnakrowa ipv6? W 2090 roku? ( ͡º ͜ʖ͡º) dawać każdemu urządzeniu unikalny adres to głupota totalna. Jeden adres ipv6 znatowany w zupełności styknie (przynajmniej w domu). W firmach to wiadomo im więcej tym lepiej, z tym że też nat koniecznie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@krzywy_kanister NAT jest ok, przynajmniej widzę wsio na routerze :d ciężko mi sobie wyobrazić że każde urządzenie jest wystawione na świat (nawet jak po drodze jest fw) no jak dla mnie to nie do wyobrażenia. Musi być nat a za nim schowana moja sieć :d