Wpis z mikrobloga

Znowu wracam z podobna historia. Wczoraj podczas malych sparingow podczas treningu mma przeturlalem sie z typem na ziemi nie przez bark a przez glowe co poskutkowalo tzw neck krankiem. Moja glowa mocno pochylila sie do przodu i uslyszalem tylko 3 albo 4 krakniecia. Od razu odklepalem i wstaje no i zaczelo bolec jak #!$%@?. Mam ograniczona ruchomosc glowy w kazdym kierunku i nie moge jej za bardzo zginac bo boli. Dzisiaj spalem z glowa na gorze, ale musialem sobie podtrzymywac glowe zeby sie obrocic na bok. Czy ktos mial moze podobna historie? Wybrac sie do fizjo czy lekarza? Jakies porady odnosnie treatmentu? Kolnierz ortopedyczny?

#mma #medycyna #fizjoterapia #lekarz #mikrokoksy
  • 13
Jeśli je ma, to niech #!$%@? na rezonans i tomograf, a nie do fizjo


@xibit: Na MRI będzie czekał w najlepszym przypadku ~3dni, wizyta u fizjo, który ogarnie dobrą diagnostykę manualną może mu przynieść dużo korzyści przez te 72h czekania
@arkagham: Oczywiście, że się podejmie, wszystko zależy jakie to są objawy neurologiczne. Wcale nie trzeba pracować na szyi żeby leczyć dolegliwości tam zlokalizowane. W Warszawie szybciej niż niecałe 3 dni jeszcze mi się nie udało, a praktycznie wszystkie placówki były próbowane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
w przypadku objawow neurologicznych po urazie szyi zaden fizjo nie podejmie sie jakiechkolwiek dzialan manualnych. MRI prywatnie da sie ogarnac w 24h.
@arkagham: tak jak pisał poemat; to zależy od objawów neurologicznych. Pracując dystalnie np nad neurodynamika (jeżeli jest taka potrzeba) możemy przynieść dużą ulgę pacjentowi, nawet znalezienie i pokazanie pozycji spoczynkowych które są bezbolesne mogą dużo poprawić komfort pacjenta. Także proszę się nie wypowiadaj jak nie masz pojęcia w temacie.
@Poemat: @Aamik: jakie moga wystapic objawy neuro? Generalnie wszystko moge obracac glowa w ogranivzonym zakresie bo boli, ale na ta chwile to wszystko. Czuje tez troche ucisk na podstawe karku. Mimo wszystko wolalbym zeby zbadala mnie osoba posiadajaca jakiekolwiek pojecie o temacie, wiec pewnie jutro pojde do fizjo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Poemat: @Aamik: jakie moga wystapic objawy neuro? Generalnie wszystko moge obracac glowa w ogranivzonym zakresie bo boli, ale na ta chwile to wszystko. Czuje tez troche ucisk na podstawe karku. Mimo wszystko wolalbym zeby zbadala mnie osoba posiadajaca jakiekolwiek pojecie o temacie, wiec pewnie jutro pojde do fizjo.

@Szatanski_werset:
5d; dysfagia (trudności z przelykaniem), diploplia (podwójne widzenie), dizziness (zawroty głowy), dyzartria (zaburzenia mowy), drops attacks ( nagle utraty napięcia)