Wpis z mikrobloga

Cześć.
Potrzebuję zakupić komputer do firmy. Praca głównie z programem QGIS oraz typowo biurowa office + Internet. Zależy mi na dysku SSD o pojemności co najmniej 500 Gb. Budżet około 1500 brutto (mam nadzieję, że coś na prawdę sensownego znajdę za taką kasę). Co polecacie?
PS: Jak najlepiej nabyć Windowsa do firmy? Oryginalny kosztuje około 500zł. Są jakieś tańsze opcje?
#pcmasterrace #komputery
  • 12
  • Odpowiedz
@Artvr_Geni: do firmy nie ma czegoś takiego jak tańsza alternatywa po prostu trzeba kupić pewną legalną licencję.

Nie wiem jakie są wymagania tego programu, ale jak wyżej wchodzisz na AMSO (chyba, że masz u siebie w mieście to udajesz się do sklepu) i kupujesz jakiś fajny poleasingowy komputer z legalnym Windows-em 10 Home.
Dobra opcją jest zakup z dyskiem HDD i włożenie SSD we własnym zakresie.
  • Odpowiedz
No i tak zrobię Panowie. Nie ukrywam, że sprzęt jest w naprawdę korzystnych cenach i ten windows dodatkowy przemawia mi do rozsądku. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
  • Odpowiedz
@Artvr_Geni: https://soft360.pl/25-windows-10
ten program obsługuję wielowątkowość, celowałbym raczej w 4+ rdzenie na procku jak ma być dobrze. nowego w tej cenie z 1TB ssd może być ciężko, sam dysk to koszt 450-600zł, procek 400zł (r1600) ram 315zł, obudowa 100zł, mobo ~300zł, zasilacz z 200, i jakieś gpu do tego..
  • Odpowiedz