Wpis z mikrobloga

@XKHYCCB2dX ciągle zdawało mi się że w miarę dobrze to kontrolują jako kraj azjatycki ale chyba jednak wymyka im się to... kurczę miałem jechać jesienią do Korei ale papiery muszę złożyć do początku kwietnia i to trochę takie ryzyko. Tuptam nogami i zastanawiam się czy lecieć czy przekładać wyjazd na za rok. Alternatywnie złożę papiery i będę liczyć na to że moze do jesieni trochę ten wirus się rozwieje ( ͡º
@XKHYCCB2dX to tak przy okazji... byłeś już w Korei? Jak się najlepiej przygotować? Warto brać tam jakiś telefon Na kartę czy podobna usługę żeby mieć Internet chociaż na czas dojazdów (później wifi) albo jest jakaś usługa w Polsce z operatorów która zapewni mi Internet bez mega opłat? Muszę praktycznie przejechać cała koree jak wysiądę w Seulu i najbardziej obawiam się jak to będzie wyglądało tam z miejskim transportem a później między miastami.
@stowarzyszenie_przebudzeni: byłem już parę razy i za każdym razem kupiłem kartę sim do telefonu. Ze swojej strony mogę polecić https://roaming.kt.com/rental/eng/product/sim1.asp nie miałem z nimi żadnego problemu i wszędzie miałem nielimitowany internet. Jeżeli chodzi o transport to polecam aplikację Kakao Map, bo w Korei Google Maps nie działają za dobrze, znaczy są niczego. W Seulu najlepiej poruszać się metrem i w drugiej kolejności autobusami. W Seulu i większych miastach powinieneś się móc
@XKHYCCB2dX hangul znam i podstawowe zdania. Pewnie i tak pobiore off-line translator. Dzięki za kilka porad. Pomyslalem sobie ze drukne sobie też awaryjnie kilka map aby trafić i moc coś pokazać palcem. Właściwie z Seulu muszę udać się w okolice 순천시 dokładniej w gory 조계사 i o ile między większym i miastami to pewnie każdy mnie jakoś pokieruje to najbardziej obawiam się tego ostatniego odcinka żeby trafić na jakieś zadupie w górach
@stowarzyszenie_przebudzeni: Planowanie transportu swoje, a rzeczywistość swoje. Przez to, że występ WJSN się opóźnił miałem nieplanowany pobyt w hotelu w Pyeongtaek. Występ się skończył o 21:40, a ja miałem teoretycznie autobus do Seulu spod kampusu coś koło 22:00. W aplikacji pokazało, że autobus wypadł, a następny jest o 23:00. Ta o 23:00 przyjechał, ale zakończył kurs. Na szczęście Kakao Map mnie uratowało, bo znalazłem hotel 1,5 km od miejsca gdzie byłem.
@XKHYCCB2dX hmmm w moim przypadku cel wyjazdu to 4tygodniowy trening dla mnichów i przyjęcie święceń. Pomyślałem że alternatywnie zapisze sobie też adresy większych świątyń które ewentualnie mógłby mi służyć jako nocleg to mi załatwi połowę problemów... także kluczowym problemem jaki widzę jest właśnie dojazd i transport ale tak jak mówisz plany to jedno a życie pokaże swoje ( ͡º ͜ʖ͡º)