Wpis z mikrobloga

Wiemy co to jest, prawda? Informacja dla inteligentnych istot pozaziemskich wraz z mapą i wieloma innymi informacjami na temat rodzaju ludzkiego przyczepiona do sondy Pioneer 10. M.in. przedstawieni są mężczyzna i kobieta. Wyobrażacie sobie tą karczemną awanturę gdyby NASA chciała dziś coś takiego wysłać?

I tych biednych "ufoludków" którzy mogliby odkryć że ilość naszych płci zwiększyła się podczas ich nieobecności? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lgbt #nasa #ciekawostki #gender
Pobierz motaboy - Wiemy co to jest, prawda? Informacja dla inteligentnych istot pozaziemskich...
źródło: comment_1582207991VlDyI4E9WtnxztLNGIJ1kf.jpg
  • 24
@tylko_bordo: To było bardziej medialne zagranie niż wnoszące cokolwiek... Jesteśmy jako gatunek strasznie młodzi. To trochę tak, jakbyśmy my mieli się przejmować gdzie mieszkają mrówki.

Krąży taki "zegar" gdzie są oznaczone różne wydarzenia w dziejach wszechświata - narodziny ludzkości to ostatnie 4 sekundy jeśli przyjmujemy że cały dotychczasowy czas istnienia świata to 24h.
@motaboy: Jasne, ale trzeba mieć na uwadze, że wskazywanie dokładnie gdzie się znajdujemy i jak wyglądamy nie jest najlepszym pomysłem, nigdy nie wiadomo kto te informacje odczyta. To tak jakby złodziejowi pokazać gdzie w domu leży biżuteria
@tylko_bordo: No to właśnie o to mi chodzi! Jesteśmy zbyt "młodzi" żeby ktokolwiek się nami przejmował.

Porównując skalę kuli ziemskiej do rozmiaru bakterii - przejmiesz się tym że "inteligentna bakteria" wysyła ci jakieś informacje? Nawet ich nie zrozumiesz.

Jesteśmy nieistotni. Za młodzi i za mali.
@tylko_bordo: Nie o to mi chodzi. Piszesz o tym, że to jak pokazać złodziejowi, gdzie leży biżuteria w domu, więc chciałbym żebyś wytłumaczyła czego się obawiasz. Co obca cywilizacja mogłaby zrobić z takimi informacjami?
@Dakkar: Nigdzie nie napisałam, że czegoś się obawiam, bo jeśli cokolwiek miałoby się wydarzyć, to i tak nie za mojego życia. Jednak długofalowo może lepiej byłoby pozostać cicho, a nie być jak taki mały piesek w bloku, którego słychać w każdym innym mieszkaniu
@Dakkar: Nigdy nie wiadomo jakie taka obca cywilizacja może mieć zamiary. Skoro ludzie siebie wzajemnie są w stanie pozabijać z jakiegoś błachego powodu, to czemu obca inteligenta forma życia nie miałaby zlikwidować naszej cywilizacji na przykład dla pozyskania jakiegoś złoża im niezbędnego
@tylko_bordo: Bo jest to nieopłacalne. Na ziemi nie ma nic specyficznego, czego nie znaleźliby na planetach, asteroidach, księżycach dużo bliżej siebie.

Człowiek, człowieka może zabić z błahego powodu. Obca cywilizacja przelatująca miliardy kilometrów, by zabić nas z błahego powodu, brzmi jak absurd. Twoje obawy są bezpodstawne