Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ponad 3 tygodnie temu byłem w PGE podpisać umowę po założeniu instalacji fotowoltaicznej. Chciałem aplikować do programu "mój prąd" jednak powiedziano mi że umowa czy tam aneks przyjdzie pocztą. Do tej pory nic nie dostałem. Na miejscu dali niby jakaś umowę ale mówili że musi przyjść jeszcze pocztą bo teraz wysyłają pocztą. Infolinia oczywiście nic nie pomaga. Czy ktoś wie czy do wniosku Mój Prąd mogę wpisać numer umowy tej którą otrzymałem czy muszę dalej czekać ?? Ile realnie może to trwać? #fotowoltaika #pge #prad #pomocy
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ErroL: no tak mówili wtedy i tak na infolinii więc chyba jeszcze do tej środy muszę zaczekać ale wkurza to, że jakieś dziwne wysyłanie umów pocztą sobie wymyślili a ja czekam bezczynnie bo tylko to mnie blokuje. Jestem ciekawy też czy faktycznie jeszcze przyjdzie a oni są tak terminowi co do dnia, nic wcześniej. Infolinia za każdym razem sprzeczne informacje. Dziadostwo
@ironek105: a nie musisz przypadkiem dolaczyc do wniosku o dofinansowanie zaswiadczenia o instalacji licznika dwukierunkowego? w pierwszym naborze to bylo konieczne. Wtedy pozostaje Ci czekac, az dojdzie.
Na pocieszenie - jak dzownisz na infolinie Tauron to zapowiedz jest "dla umow podpisanych w listopadzie zaswiadczenia wyslemy w grudniu" czy jakos tak :) wiec tez maja niezly bajzel
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majk3l: no nie tak bezczynnie to prawda. Liczę się z tym że tego nie dostanę ale nie chciałbym żeby przez opóźnienia PGE to się stało. Też właśnie miałem tak wysłać ze starym. A dawno wysłałeś??
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mendium: niby tak. Ale ostatnio przyszło jakieś pisemko z tego funduszu środowiska i gospodarki wodnej czy jak to się nazywa że ten nabór kończy się w kwietniu i zacząłem myśleć jak to wkoncu jest bo też widziałem że do końca roku jest niby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mateos2: niby wg strony w necie ich potrzebne jest zaświadczenie osd . To miałem wypisane właśnie w tym PGE też i to jest chyba jakieś potwierdzenie czy coś.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A wiecie może co trzeba wpisać w rubrykę koszty kwalifikowane ?? Bo jak dzwoniłem to mówili niby że może być to samo wpisane co w koszcie całkowitym
zaswiadczenia o instalacji licznika dwukierunkowego


@Mateos2: to dają niemal od ręki, mimo że i tak nie jest to zbyt wygodne bo dwa razy trzeba jechać osobiście do nich. Przynajmniej w mojej okolicy tak dają (też PGE). tylko na umowę się czeka miesiąc.

Też właśnie miałem tak wysłać ze starym. A dawno wysłałeś??


@ironek105: ja w poniedziałek ;-) Licznik mi zamoncili w zeszłym tyg.
A wiecie może co trzeba wpisać w rubrykę koszty kwalifikowane ?? Bo jak dzwoniłem to mówili niby że może być to samo wpisane co w koszcie całkowitym


@ironek105: montowala Ci jakas firma ? wtedy pewnie masz jedna pozycje na fakturze i to sa zarowno koszty calkowite jak i kwalifikowane. czyli ta sama wartosc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A więc gdyby kogoś interesowało. Zdecydowałem jeszcze napisac maila do PGE. O dziwo po kilku dniach i kilku wymianach maili oraz informacji że czas się przedłużył do 2 miesięcy ale jako że chodzi o "mój prąd" to przyspieszy no i faktycznie miałem telefon od lokalnego oddzialu że "pisałem maile" i Pani przygotowała mi właśnie umowę. Podała mi też numer umowy przez telefon żebym mógł wpisac do wniosku odrazu. Wychodzi więc że szkoda