Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jabadabadupka: po to Bóg dał oczy żeby robić na oko ( ͡° ͜ʖ ͡°) a pierwszy od góry stopien jest jeszcze krzywo wstawiony. Zobacz odległości od lewej i prawej strony do kolejnych
@Szewska_Pasja: Schodek ma grubość 6 cm. Ja jestem załamana taka robotą, firma po prostu zatrudniła Ukraińców.....

@przemonik: @ingocnito: @Mithrindil: @Stalowypecherz: @ZajebbcieTrudnyNick: @rzeznia22: @PatrznaSerce:
Poziomu te schody tez nie trzymają, już sprawdziliśmy. Różnica w wysokości na niektórych schodkach od lewej strony do prawej sięgają nawet 1 cm i 4 mm xD
Ogólnie jest więcej zaniedbań, bardzo brzydko są przycięte schody, balustrada również tragiczna xD złe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jabadabadupka: a wymiary schodów mieli z projektu budowlanego czy mieli sami wymierzyć? Najlepiej jest dać projekt i kazać robić tak jak są wrysowane, nie ma czegoś takiego ze schody są krzywo zrobione, w praktyce można wybaczyć różnice w wysokości do 0.5cm
@krolowamonika: Mierzyli sami. Najlepsze jest to ze jak robili przymiarkę do balustrady to było równo, tak jak na zdjęciu. Potem się okazało ze nie dali tulejek do śrub wiec wyciągali Ukraińcy sruby i robili na nowo xD i hui i jest wszystko #!$%@?. Jest tam więcej błędów i chyba z całej tej sprawy zrobię znalezisko xD
źródło: comment_1582316012YMXtE1IoSEvaUtcHOUHBXF.jpg
wyciągali Ukraińcy sruby i robili na nowo xD i hui i jest wszystko #!$%@?


@jabadabadupka: Magiczne upaińskie ręce, które psują. Za każdym razem jak będą to poprawiać, będzie #!$%@? jeszcze bardziej. Jest takie przysłowie odnośnie odbioru czegokolwiek – kto szybko płaci, dwa razy traci. Jeżeli ukry mają polskiego poganiacza, niech robi sam aż zrobi, albo zabiera manele i #!$%@?, jeżeli wzięłaś do takiej roboty ukraińców bezpośrednio i co gorsza dostali już
@jabadabadupka: Jest to prawidłowy i typowy zabieg stosowany dawniej. Obecnie już się tego nie stosuje, jednak fachowiec widocznie jest jeszcze ze starej szkoły.
Otóż w średniowiecznych twierdzach ciąg schodów typowo zawierał pojedyncze stopnie o większej wysokości. Był to element obronny w wypadku wtargnięcia wrogich oddziałów do twierdzy. Napastnicy wbiegający po schodach przewracali się oczywiście na tych stopniach, dzięki czemu obrońcy mieli ułatwione zadanie odpierając wroga. Dla mieszkańców twierdzy nie było to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jabadabadupka: Wysokość stopnia w budynku jednorodzinnym może mieć do 19cm, w budynku wielorodzinnym max to 17,5. Jedynym odstępstwem są schody do piwnic, pomieszczeń technicznych - tutaj niezależnie od przeznaczenia budynku max 20cm

@FiK: ja #!$%@?ę, serio? To jak te stawki VAT za pączki. ()
@monocentropus: @prut: Nie. Cena jak wszędzie w sumie. Nie było to jakoś po taniości
@daox: ja do niego ciagle coś zgłaszam i jak powiedział: teraz zamontował schody „petarda” już nawet nie wspomnę jakie opóźnienie miał ze schodami. A schody ze zdjęcia montował 2 tygodnie xD przy podpisywaniu umowy powiedział ze max 2 dni to zajmie.
@DJArmani: umowa była podpisana z Polska firma, nie wiedziałam ze zatrudniają Ukraińców. Cena
Ogólnie jakby się komuś chciało czytać i doszedłby do tego momentu to nie same schody są #!$%@? ( są tez krzywo cięte i różne takie) ale również z balustrada są jaja xD raz była niedomalwana proszkowo i panowie chcieli to zamontować, potem jak malowanie było okej to się okazało ze wszystko jest źle wymierzone. Firma na to odpowiada, ze chcą zrobić schody i zrobią je ładnie tak ze będą państwo zadowoleni xD