Wpis z mikrobloga

Mircy, niech się jakiś ekspert wypowie - lepsze szkło czy "hydrogel"? Zawsze radziłam sobie z szkiełkami z Ali, bo kosztowały grosze, nawet tak bardzo nie było widać palcowania, a jak telefon glebnął na chodnik, to się nawet nie tłukło (ale spadł mi max 3 razy, bo raczej uważam na telefon), czasem tylko się przykruszyło przy jakimś pieprznięciu w blat - ale tak miałam przy Xperii Z2, więc totalnie płaski ekran, szkło idealnie przylegało, czego nie ma właśnie w #xiaomi mi 9t ( ͡° ʖ̯ ͡°) przez ten zaokrąglony ekran zdarza mi się unosić szkło i jakoś częściej kruszy się w rogach. Poza tym, chyba wszystkie chińskie szkła na ten model mają denerwującą czarną ramkę, która zakrywa część wyświetlacza ( ͡° ʖ̯ ͡°) Myślicie, że z folia hydrożelową nie będzie takich problemów? A da to jako-taką ochronę? Tak jak mówiłam, raczej dbam o telefony, ale mam nawyk odkładania telefonu ekranem do dołu i czasem robię to zbyt gwałtownie, więc potrzebuję jakiejś ochrony 'xD
inb4 Kupowałam 3 różne szkła do 3 różnych telefonów w Polsce, w 3 różnych sklepach, wszystkie szkła w cenach 35-45 zł (co prawda nie było to żadne 3mk, ale 'podobno' produkty dobrych firm), do wszystkich trzech telefonów z tymi szkłami miałam regularny dostęp i wyrobiłam sobie taką opinię, że to praktycznie ten sam szit co na Ali, a na Ali przynajmniej płacę tylko kilka zł, więc zostanę przy tym sklepie #telefony #aliexpress
  • 6
@Ominika: potwierdzam to co przedmówcy, handluje tym czymś już kilka lat i folie przed upadkami tak nie chronią. Sam używałem tych folii sprzedawanych teraz po 100 zł w mediaexpert i tak dalej bo mieliśmy za darmo w ramach testów. Przed upadkiem nie ochroniło. Poszukaj sobie szkła z klejem UV.
@Ominika Mam hydrogel na mi 9t i jest spoko. Nie testowałem szkieł właśnie z tego że podobno nie pasują i zasłaniają część ekranu to szkoda mi było hajs na darmo wywalać. Nie zepsuł jakości wyświetlacza i czujnik linii papilarnych działa dobrze. A czy chroni przed upadkiem ciężko mi powiedzieć wolę nie testować :D raz upadł i póki co żyje :D