Wpis z mikrobloga

Właśnie podano, że na Hokkaido wykryto 9 osób zarażonych wirusem w różnych miastach. Dodatkowo jedna pasażerka, która 19 lutego opuściła statek Diamond Princess, wtedy nie miała żadnych objawów a test był negatywny, dziś dostała gorączki a wynik na obecność korona wirusa jest pozytywny.

#japonia #wiadomoscizjaponii #koronawirus #2019ncov
ama-japan - Właśnie podano, że na Hokkaido wykryto 9 osób zarażonych wirusem w różnyc...

źródło: comment_1582378463CavEOSrkOPjxyJ7ogUGyI4.jpg

Pobierz
  • 20
@ama-japan: Było ostatnio video lekarza, że na powyższym statku nie były przestrzegane nawet zielone i czerwone strefy więc tak jak to lekarz podsumował "niemożliwe było stwierdzenie, gdzie jest wirus, a gdzie go nie ma", bo ludzie chodzili jak chcieli więc jakoś mnie to nie szczególnie dziwi, że teraz jakoś "magicznie" chorują skoro na statku nie używali maseczek i nie przestrzegali zasad.
W samej Japonii przesunęli koncerty z marca na czerwiec ze
  • 13
@SarahC tak była burza o to. Już skasował to nagranie, bo go "poinformowano, że wszystko o czym mówił zostało poprawione". Zrobił wczoraj konferencję prasową i ja miałem wrażenie, że dostał propozycję nie do odrzucenia. Tam było o wiele więcej amatorki. W tv codziennie różni eksperci jadą po tym co rząd zrobił. Nie trzeba być specjalistą od wirusów a sam zdrowy rozsądek podpowiadał, że to zły pomysł wypuszczać w świat ludzi, do których
@ama-japan: W mojej starej tyrce w Tokio, kilka dni temu HR wyslaly maila, ze rodzina jednego z pracownikow ma podejrzenia zakazeniem. Laskawie pozwolili mu pracowac z domu ( ͡ ͜ʖ ͡) Pomine, ze ponoc podjecie decyzji o zezwoleniu mu na prace z domu od momentu zgłoszenia faktu zakazenia zajelo kilka dni. Ale koles mial maseczke wiec luz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ama-japan: Japonia bardzo dobrze zrobiła wypuszczając ludzi ze statku. Jeśli pójdzie na dno, to reszta świata razem z nią. Wierzę jednak, że Japonia wyjdzie jako jedyna zwycięską ręką z tego kryzysu. Warto mieć marzenia xD
Japoński rząd spieprzył tą kwarantannę. I jeszcze próbują wmówić ludziom, że robili dobrze. Doktorek co doniósł o sytuacji na statku ewidentnie miał pogaduszkę z kimś od rządu i nagle zmienił zdanie.
  • 1
@Aedemkun tylko, że zwykli Japończycy są przekonani, że są niezależni od nikogo, duma narodowa i nacjonalizm też gra swoją rolę. Teraz okazuje się, że na opakowaniu made in Japan a tak na prawdę wiele składników made in China, robi się dysonans poznawczy.