Wpis z mikrobloga

#prawojazdy i #przepisydrogowe dla p*lakow:
1. Jak nie ma gdzie zaparkowac, to zostaw na awarii. Jak jest zakaz zatrzymywania sie to tez zostaw na awarii, wtedy mozna.
2. Jak nikt nie jedzie to mozna jednokierunkowa jechac pod prad.
3. Z podporzadkowanej wolno wyjechac z pierwszenstwem przed nadjezdzajacym autem, jak mu zalezy to wyhamuje.
4. Ograniczenie predkosci w terenie zabudowanym to 99 kmph, zeby prawka nie zabrali.
5. Jak do ronda jest kolejka, a jest prawy pas omijajacy rondo, to jedz prawym a na koncu daj kierunkowskaz w lewo, ominiesz korek.
6. Jezeli jest korek to czerwone swiatlo nie obowiazuje.
7. Na skrzyzowaniu wolno wyprzedzac, auta z naprzeciwka maja hamulce w razie czego. Auta ktore wyprzedzasz tez.
8. Wyjezdzajac z miejsca parkingowego na ulice nie udzielaj pierwszenstwa tylko powoli wycofuj, w koncu ktos sie wystraszy kolizji i cie pusci.

Gorzkie #heheszki
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kartkowka_z_grilla:

8. Wyjezdzajac z miejsca parkingowego na ulice nie udzielaj pierwszenstwa tylko powoli wycofuj, w koncu ktos sie wystraszy kolizji i cie pusci.


A może tak nie być chamem i takich ludzi puszczać po prostu? Nieraz widoczność w takich miejscach jest zerowa po prostu, gdy z obu stron stoją samochody. Ja tam zawsze pomagam. Nie zbawi mnie jak się zatrzymam na 5 sekund...
@Miroslaw_69_Fapliwy: @insu: no ja to widze tak ze jak wyjezdzam i widze auto, to wciskam hamulec i trzymam zeby nadjezdzajacy widzial swiatlo stop, i to jego decyzja czy mnie wpusci czy nie, bo to on ma pierwszenstwo.

Opisywana sytuacja dotyczy kierowcow ktorzy widzac nadjezdzajace auta nie zatrzymuja sie tylko cofaja dalej zmuszajac innych do zatrzymania sie, co jest wymuszeniem pierwszenstwa.

Nie sadze zeby nie ustapienie takiej osobie bylo chamstwem.