Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Oszukano mnie. Powiedziano mi że "Lśnienie" to dobry film i znowu dałem się nabrać. Najgorszy horror jaki w życiu widziałem, nie straszył a jedynie czasem śmieszył swoją głupotą, był nudny i ostatecznie absolutnie nic nie zostało wyjaśnione.
Wcześniej dałem się już naciąć na "Pulp Fiction" ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dlaczego te filmy mają tak wysokie oceny? 9.5/10 a ja nie dałbym mu nawet 3/10, naprawdę kiedyś zachwycano się nad czymś takim?
#lsnienie #film #filmnawieczor chyba #niepopularnaopinia
  • 27
@HumanBeing: Uwielbiam książki Kinga. Lśnienie też. Film uważam za zacny. Ale coś z nim jest (jak dla mnie) nie tak. Jeszcze nigdy nie miałem okazji oglądnąć go w całości. Gdy oglądam od początku to zawsze zasypiam. Nie wiem dlaczego tak jest. Później oglądam od, mniej więcej, połowy.
¯_(ツ)_/¯
@HumanBeing:
1. Bądź Stanley Kubrick
2. Nakręć filmy rewolucjonizujące kinematografię
3. Pierwszy nowoczesny tracking shot - chlopczyk na gokarcie, do tego praca kamery przy rozlupywowaniu drzwi siekierą. Wykorzystanie muzyki i kolorow.
4. Nikt dotychczas nie wiedział, że tak można robić filmy.
5.Innowacje wprowadzone przez ciebie sa tak zajebiste, ze przez 30 nastepnych lat inni reżyserzy wszystko zżynają.
6.Rodzi się @HumanBeing
7.Kinematografia wchlonela twoj Kubrickowski jezyk filmowy ( czytaj: tani i zalosni
g.....e - @HumanBeing: 
1. Bądź Stanley Kubrick 
2. Nakręć filmy rewolucjonizujące ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@giocarte: nie wiedziałem że ten film coś zrewolucjonizował, nie zmienia to jednak faktu że mierząc go dzisiejszą miarą jest zwykłym nudnym gniotem. Rozumiem że 40 lat temu mogły wychodzić jeszcze gorsze filmy i ten na ich tle mógł być dobry, ale teraz z całą pewnością nie jest wart polecenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
To nie jest film ktory ma sie przyjemnie ogladac.


@InterferonAlfa_STG:
Akurat ta kwestia wyszła im znakomicie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Czyli podsumowując: film jest nijaki, opowiada nudną historię lub żadnej historii nie opowiada, ale jest arcydziełem bo ma nowatorskie jak na tamte czasy ujęcia i zdjęcia.
@HumanBeing:
Nie, dalej nie rozumiesz. 40 lat temu takie filmy jak Lśnienie w ogole nie wychodziły . Tego filmu nie dalo sie na dobra sprawe z niczym porownac, co przed nim powstalo.
Dzisiaj Kubrickowskie zabiegi nie zachwycaja, bo traktuje sie je jak kroliki wyciagane z kapelusza. Kazdy czarodziej w cyrku wyciaga przeciez krolika z kapelusza, nudy.
Rzecz w tym, ze - trzymajac sie metafory- Kubrick byl pierwszym czarodziejem w historii cyrku,