Wpis z mikrobloga

Bo niektóre kobiety nie stać na wydawanie £8 miesięcznie.

https://www.wykop.pl/link/5352129
Szkocja chce wprowadzić nowe prawo, dzięki któremu artykuły higieny osobistej takie jak podpaski i tampony bedą oferowane tym w potrzebie.

Ciężko mi zrozumieć jak można mieć problem z kupnem podpasek, które w uk są naprawdę tanie i większość supermarketów wypuszcza swoje wersje za £1.
Inne rozwiązanie to np taki kubeczek menstruacyjny kosztuje około £10 i spokojnie może starczyć na lata.
No ale ok, może syty głodnego nie zrozumie i faktycznie są osoby, które nie mają funta albo dwóch i nie są w stanie skorzystać z produktów sanitarnych dostępnych w szkołach.

#szkocja #kobiety #uk #wielkabrytania
  • 13
@asique: Wydaje mi się, że to po prostu taka mentalność, że "należy mi się". Niestety coraz więcej ludzi tak podchodzi do życia więc ci u władzy tak kupują głosy :/
@asique: myślę że rzeczywiście problem istnieje w poludniowoazjatyckich i afrykańskich gettach. W tamtejszym modelu rodziny, kobieta czy córka moze zwyczajnie nie dostać tego funta na artykuły higieniczne.
Co nie zmienia faktu, że są chyba lepsze sposoby na rozwiązanie tego problemu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@asique: bedzie przetarg - wygra jedna firma, spadnie zapotrzebowanie komercyjne (bo dostepnosc "za darmo"), wiec inne firmy wycofaja sie z rynku (calkowicie lub czesciowo), zostanie jedna firma od przetargow, ktora bedzie monopolista ustalajacym ceny.
Alternatywnie zostana ustalone warunki brzegowe w przetargu, ktorych firmy nie beda spelniac i przetargi beda sie ciagnely, a "darmowych" srodkow higienicznych nie bedzie latami (vide sytuacja przetargowa w Polsce swego czasu).

Moze byc tez tak, ze Rzad