Wpis z mikrobloga

Z dniem dzisiejszym rozpocząłem świadomą głodówkę zdrowotną, do odwołania. Muszę wytrzymać minimum 1 dzień co raczej będzie proste, docelowo chcę wytrzymać klasyczne 3 dni, jeśli dam radę dłużej to będę kontynuował. Cała akcja ma charakter eksperymentalny, zobaczymy jak poradzi sobie z tym mój organizm, czy poprawi to moje zdrowie fizyczne i samopoczucie, czy będzie to dobry początek do odchudzania. Generalnie przez ostatnie lata mocno się zapuściłem i stałem się dosyć ulany (choć jeszcze nie osiągnąłem maksymalnie krytycznego poziomu). Przydałoby się stracić trochę na wadze lecz nie przepadam za sportem, wszelkie siłownie, maszyny do ćwiczeń, powtarzanie na okrągło tych samych ćwiczeń w tym samym miejscu, to mnie nudzi i nie jest dla mnie. Jednak z aktywności fizycznej lubię bieganie na zewnątrz, jazdę na rowerze oraz chodzenie po górach. Chciałbym w ramach eksperymentu schudnąć po możliwie najmniejszej linii oporu, bez katowania się i przemęczania, bez robienia czegoś co mnie nudzi. Spróbuję połączyć moje ulubione aktywności z racjonalną dietą ale bez przesady, zobaczymy co z tego wyjdzie i jakie będą efekty.

#zdrowie #dieta #chudnijzwykopem #cwiczzwykopem
  • 29
@Megawonsz_dziewienc ja się na tym nie znam ale dziewczyna czytała o zdrowotnej świadomej głodówce i polecała, ponoć ma to w jakiś sposób oczyścić organizm, na pewno mój organizm jest wypełniony syfem z syfnego żarcia więc zobaczymy co to zmieni
@Megawonsz_dziewienc: poprawi, w pewnym momencie włączają się hormony.
Człowiek dostaje jasnego umysłu oraz dodatkowych sił (podczas głodówek wydziela się hormon wzrostu). Pewnie są to mechanizmy które miały nam ułatwić szukanie zwierzyny w czasie głodu.

W ramach ciekawostki powiem jeszcze, że lwy w zoo jedzą 6 razy w tygodniu natomiast te na sawannie raz na 5 dni (gdzie zjadają taka sama porcje jedzenia co ich zamknięte ziomki) i lwy są sawannowe są
@Trybun_Plebejski ja czasem sobie robię głodówki 36-48 H. Jest to ciekawe doznanie dla organizmu. Przez pierwsze 8 godzin głód mi dokucza bardzo potem mija. Gdzieś koło 24-36 godziny człowiek czuje się bardzo dobrze ma dużo energii i chęci do działania. Po tym czasie już są odczuwalne skutki braku pożywienia tj. Problemy z koncentracją rozdrażnienie i osłabienie organizmu. Co ciekawe głodu się jakiegoś wielkiego nie odczuwa. Wydaje mi się że raz na jakiś
@kRpt musisz sobie wpisać w google i coś o tym poczytać, bo istnieje coś takiego, dziewczyna się o tym oczytała, mi się nie chce tego analizować, bo tematy zdrowia średnio mnie jarają xD ale z chęcią sprawdzę to na sobie
@Trybun_Plebejski: istnieje zjawisko autofagii czyli samozjadania. Organizm nasz w wyniku głodu zaczyna zjadać wszelakie zlogi i zepsute komórki.
Ciekawym zjawiskiem przy długotrwałych głodówkach jest zjawisko "paradoks holocaustu" - ludzie którzy przeżyli obozy koncentracyjnie i wyglądali jak żywe trupy żyją średnio dłużej niż ich rówieśnicy którzy nie mieli takich doświadczeń.
@Trybun_Plebejski: Ważyłem prawie 140kg... #!$%@?łem do syta i chudłem :> Mam teraz stówkę i orbituję sobie wokoło niej, jak przypilnuje kalorii to chudnę, jem > potrzebuję przybieram. Proste, bez szarlatańskich głodówek :D
Ciesz się jedzeniem, zmieniaj nawyki i zyskuj zdrowie. A nie 100% albo nic :D
Głodówka spoko żebyś złapał bakcyla że się da schudnąć (bo poleci parę kilo na start) i można ale pamiętaj żeby wyprostować skrzywienia żywieniowe z przeszłości.