Wpis z mikrobloga

502 - 1 = 501

Tytuł: Lód
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: Fantastyka
★★

Chyba pierwsza książka w moim życiu którą odkładam i nie mam zamiaru w najbliższym czasie do niej wracać. Męczy bardziej niż najnudniejsze lektury szkolne.
Miejscami wydaje się ciekawa, ale autor szybko wyskakuje z 30 stronami o niczym przez które trzeba się przebijać na siłę. Ja czytam dla przyjemności, a przyjemności z tej książki wyciągnąłem na prawdę mało. Przeczytałem prawie 300 stron i po prostu nie mam sił ciągnąć tego na siłę.

Pewnie tym wpisem narażę się fanom Dukaja, ale na prawdę nie warto. Jedno zdanie może podsumować to dzieło- Przerost formy nad treścią.

#ksiazki #czytajzwykopem

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Piottix - 502 - 1 = 501

Tytuł: Lód
Autor: Jacek Dukaj
Gatunek: Fantastyka
★★☆☆☆☆☆...

źródło: comment_1582730652K80L1MRGkXoszpmwszj91W.jpg

Pobierz
  • 112
@Piottix: Pfff... Powiem ci że dwa razy do niej podchodziłem. Raz przerwalem gdzieś w okolicach 300 strony, drugi raz w okolicach 600. DLa tych co nie wiedzą - to ma chyba z 1200 stron. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ona ma w sobie to "coś", bo historia mnie znów ciągnie i chyba spróbuję raz jeszcze, ale masz rację - jest strasznie męcząca.

W ogóle wydaje tego jako jednej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Piottix: mnie tam rozczarowało w tej książce jedynie to, że epicki rozmach, który malował się na pierwszych ja wiem, 75% książki potem został bardzo szybko zwinięty w zakończenie, tak jakby autor nagle zorientował się, że rozpędził się jak na dzieło formatu trzech pustaków, a miejsca ma góra na jedną cegłę. O tak, właśnie tak, narzekam że za szybko się skończyło xD

Noszenie tego ze sobą, żeby czytać w pociągu było traumatyczne,