Wpis z mikrobloga

@Tonari_Totoro: Dzięki za odpowiedź :) Czyli można się zamknąć w 16 ON? Planuję trasę z centralnej Polski na Frankfurt - Drezno - Praga - Wiedeń - Bratysława - Budapeszt - Koszyce i powrót na chatę. Całość zamknie się w jakiś 2300 km, ale to wstępne plany. Te wyliczenia na paliwo szacunkowe, ale dobrze mieć to na uwadze.
@#!$%@?: Myślę że jak omijasz góry i autostrady głownie to 11l max. W 2012 byłem jeszcze w NL i w S ale wtedy pożyczałem sprintera na 5 osób i też się zamykało w 10l. Przelotowa w obu przypadkach jakieś 95-110km więcej ciężko bo strasznie szumi wiatr już o zabudowę.
@bigger: Jeszcze nie wiem, będzie pożyczane dopiero ;)
Zastanawiałem się czy będzie to bliżej wartości 12-15 litrów ON czy też liczyć powyżej 20. W grę wchodzi coś możliwie nowego, wygodnego i bezpiecznego (dwójka dzieci 3-9). Cena nie gra większej roli, a nie jestem płatnikiem więc...
Najpewniej też coś, co pozwoli w miarę wygodnie przespać się przynajmniej 4 dorosłym osobom (reszta zakwaterowanie w motelach/hotelach)

@Tonari_Totoro - Będą i góry i autostrada. Obłożenie
@bigger: Myślałem nad dużym kamperem, wydaje mi się w tej sytuacji bardziej praktyczny. Musi być samowystarczalny na postojach względem przyrządzenia posiłku, jakiejś toalety itd, jak i umożliwić nocleg minimum 4 osobom, a i przewieźć 8 osób. Są w ogóle takie mixy? Coś na kształt tych amerykańskich dużych wozideł z filmów drogi.
No i to spalanie właśnie, przy tych gabarytach.
@bigger: 2 kampery 4-osobowe. Na nocleg po dwie osoby w czwórce dadzą chyba radę. Troszkę bardziej obawiam się perturbacji związanych z jazdą w konwoju, ale to w zasadzie tylko kwestia komfortu psychicznego (kierowcą drugiego będzie Australijczyk bez znajomości jakiegokolwiek języka poza ang.).

Damy radę, wiadomo przynajmniej na czym stoimy.
@#!$%@?: Co to za kamper 9-osobowy? Nie spotkałem się jeszcze z takimi do 3,5T, chyba że to jakiś powyżej 3,5T?

Chyba, że miałeś na myśli zwykłego busa 9-osobowego - Opel Vivaro, Traffic, Proace itp?
My mamy na wypożyczalni Opla Vivaro z 1.6 BiTurbo 115 KM i spalanie to ok. 8-11l, Proace Verso 2.0 150 KM, pali od 7 do 9l
@kokus: Zleceniodawca, zarazem kierowca i płatnik jest z Australii (rodowity) i nie zna widać europejskich realiów. Ja również nie, ale dzięki temu wątkowi trochę się dowiedziałem. Być może chodziło o busa 9-cio osobowego, ale to by wykluczało postoje poza motelami/hotelami, a z takim zamiarem postojów na łonie natury się nastawialiśmy.
Tak czy inaczej temat nie na jutro, a bliżej sezonu letniego. Warto jednak pewne przygotowania robić na spokojnie już teraz :)
@#!$%@?: Na targach w Nadarzynie spotkałem się z kamperem 8-osobowym do jazdy i do spania. Trudno jednak będzie się zmieścić z bagażami i ilością osób przy takim aucie. Jak wspomniałeś - 2 kampery, jeden 5, drugi 4 osobowy powinny być ok - szukajcie na półintegrach - mniejsze spalanie, przyjemniejsza jazda. Jeśli będziecie chcieli kiedyś wynająć przyczepy kempingowe - zapraszam ;)

Co do rezerwacji - rezerwujcie już teraz. Przy dwóch kamperach można uzyskać
@kokus: Oho! Obeznanego to i warto posłuchać. Dzięki za słuszne rady, szczególnie co do rezerwacji. Wymaga to trochę gimnastyki (rezerwacja moteli/hoteli), ustalenia szczegółowo trasy i wielu innych pierdół, ale jeśli piszesz, że warto to zrobić jak najszybciej to wrzucam wyższy bieg na dopinanie spraw.

Czyli jednak są tak duże kampery, jak 8 osobowe? W moim przypadku chodzi o przewóz 8 osób, a nocleg +/- 4 dorosłych. Tak czy inaczej wygodniej będzie
@#!$%@?:

8 osób - dużo bagaży i waga. Podejdź do tego w ten sposób, że kamper 4-5 osobowy na 'pusto' waży około od 2700 kg do 3 ton, a więc zostaje około 500 kg ładowności na zapakowanie ludzi, bagaży, jakiś leżaków, stolika i innych akcesoriów. Jeśli dobrze pamiętam kamperem 8-osobowym był kamper firmy GiotitLine ale wiem, że Adria ma też takie. Warto dopytać wypożyczalnię jak z ładownością, bo za przekroczenie 3500 kg