Wpis z mikrobloga

Halo, mirasy, to znowu ja! Korzystając z waszych sugestii złożyłem nieco inny zestaw. Odjąłem koszty monitora, bo myślę, że dam radę naciągnąć trochę budżet, więc 3000PLN może iść w całości na komputer.
PROCEK: Wybrałem AMD Ryzen 7 2700 z racji na to, że ma więcej rdzeni niż AMD Ryzen 5 1600. Wiem, niezły skok. Myślę jeszcze ewentualnie nad dopłatą 110 zł, by wziąć 2700X, który ma taktowanie 3.8 GHz.
KARTA GRAFICZNA: pozostanę chyba przy MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 8GB, chociaż podobnie jak w przypadku procesora zastanawiam się nad RX 580, która jest droższa o stówę
PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte B450M GAMING. Uciąłem trochę cenę motherboard'u, tak jak doradził @Viscop, lecz w sumie nie wiem, bo jego porada dotyczyła zestawienia tej płyty z Ryzenem 5 1600AF, którego można byłoby z tą płytą podkręcić. A jak to jest w tym przypadku z Ryzenem 7 2700?
DYSK : Posłuchałem @Qurvinox i postawiłem na szybszy dysk ADATA 512GB SX8200 Pro
ZASILACZ : SilentiumPC Vero L2 600W 80 Plus Bronze i w sumie nie wiem, bo jeden @Qurvinox powie tak, drugi @Viscop powie nie XD styknie?
RAM : Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4, wziąłem ten ram, bo jest szybszy od Cruciala z poprzedniego zestawienia, niestety B450M obsługuje RAM tylko do 3200MHz, więc takowy wybrałem. No chyba, że podkręcę
OBUDOWA : tutaj kolejny ukłon w stronę @Viscop, stawiam na SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black, ze względu na wbudowane 4 wentylatory
czy ten zestaw da radę?

Wołam resztę mirków, którzy udzielili się w ostatnim poście, aby stwierdzili, czy to ma sens. @ZdenerwowanyBialorusin @KaMaTwo @Starr
#pcmasterrace #skladamkomputer #komputery #amd
combinator - Halo, mirasy, to znowu ja! Korzystając z waszych sugestii złożyłem nieco...

źródło: comment_1583070694HsKHhGXhFhF6LKqe5LbsWQ.jpg

Pobierz
  • 24
@combinator: Da radę, ale może być ciężko z podkręcaniem na tej płycie, 2700 po oc pobiera ogromne ilości prądu, b450a-pro max powinna wytrzymać, nie wiem jak ten gigabyte. Jeśli to ma być sprzęt głównie do grania, internetu czy innych tego typu rzeczy to lepiej brać 1600af(12nm) który wydajnościowo jest zbliżony do 2600 i mocniejszą kartę graficzną np. 1660 super, przy 1600af 500w zasilacz wystarczy.
@combinator: Widziałem tamten post ale nie chciało mi się już nawet odpowiadać bo za dużo komentarzy wleciało. Teraz jestem wcześniej więc napiszę tak (z założeniem, że komputer ma być pod gry a nie do pracy, bo albo tego nie napisałeś albo jestem ślepy)
- Nie zastanawiaj się nad 2700x. Brałbym Ryzena 5 3600 w twoim przypadku.
- Jak chcesz jeszcze bardziej odciąć koszty na płycie głównej to minimum które możesz wziąć
@KaMaTwo: amatorskie projekty graficzne i rendering (jeszcze się uczę), szerokopojęta rozrywka (gram chyba tylko w GTA V od czasu do czasu), produkcja muzyki (programy typu DAW etc., do tego będę miał zewnętrzną kartę dźwiękową, więc mb nie musi mieć niewiadomo jakiej). Czasem pogram w jakieś inne gry, które zazwyczaj szybko sie nudzą, myślę też o nauce programowania :)
@combinator: Czyli do gier. Do projektów wielowątkowych 6 rdzenii 3600 będzie w przybliżeniu równe 8 rdzeniom 2700 (Ipc bonus), a przyda się w grach. Ale wątpie czy opłaca Ci się to w budżecie. Jeżeli grasz w gry wymagające graficznie to osobiście poleciłbym 2700 z 1650s. Jeżeli nie to 3600 + 570 będzie wystarczająco dobre. A i na 2700 + 570 się nie przejedziesz
@KaMaTwo: @ptasiek2: @Qurvinox: @Viscop: @10129: @XkemotX: @ZdenerwowanyBialorusin: naprawdę dziękuję Wam Panowie za pomoc, jesteście niezastąpieni!! Z pomocą waszych komentarzy poprawiłem nieco ten setup i prezentuje się to tak. Pozostaje jeszcze kwestia płyty głównej, pewnie zmienie ją na jakąś tańszą. No i oczywiście zamawiał będę nie tylko z x-komu :)
combinator - @KaMaTwo: @ptasiek2: @Qurvinox: @Viscop: @10129: @XkemotX: @Zdenerwowany...

źródło: comment_1583080751LoNiQJ3L4vYU8om8isk7sA.jpg

Pobierz