•  

Mirki - może znajdzie się wśród Was specjalista z zakresu instalacji C.O.?

Chciałbym zamontować w łazience grzejnik ale nie mam możliwości podpięcia go do pionu w reszcie pokoi.
    Pojawił się pomysł by zamontować grzejnik z grzałką elektryczną.

Pytanie: Czy założenie takiego grzejnika nie spowoduje niebezpieczeństwa rozszczelnienia grzejnika?

Założenia:
    - grzałka elektryczna 300W (max temperatura 70 st C).
    - grzejnik:
    Max. ciśnienie robocze: 1 MPa
    Max. temperatura robocza: +95°C.
    Pojemność wodna: 4 dm3
    Sugerowana moc grzałki: 300 W
    - wypełnienie glikolem do poziomu około 80-90% pojemności aby pozostawić miejsce na wzrost objętości

Będę wdzięczny za pomoc:)

#budownictwo #remontujzwykopem #remont

•  

@WoocashJ: przecież taki grzejnik z grzałką chyba kupujesz w zestawie - gdzie producent daje gwarancje, że nic się nie stanie/
      Czy może jest inaczej? - ewentualnie zwykły grzejnik elektryczny wieszany na ściance podłanczany do sieci poprzez zasilacz czy gniazdko elektryczne.

•  

@WoocashJ: grzałka ma termostat który wyłączy ją jak temperatura osiągnie odpowiedni poziom, ryzyko nie jest większe niż przy zwykłej instalacji

•  

@Evert: oprócz samej funkcji grzania przyda się też efekt wizualny (czarny kolor).
      Niestety wybór modeli grzejników stricte elektrycznych jest mniejszy niż wodnych - modele designerskie są też odpowiednio droższe.
      Mój budżet na grzejnik i grzałkę to około 800zł

•  

@WoocashJ: śmiało możesz coś takiego zrobić, tylko pamiętaj żeby grzejnik zalać wodą, a najlepiej glikolem.

•  

@WoocashJ: Mam taki zalany borygo, bo w domku letniskowym i wszystko śmiga. Zostaw tylko trochę miejsca od góry na rozszerzanie się płynu w środku, a jak bardzo się cykasz to nie dokręcaj odpowietrznika aby cały czas był otwarty. W domu zalałbym wodą - nie ma sensu pchać się w koszty, jeśli nigdy nie zamarznie a wyziewy glikolu to też nie jest samo zdrowie.