Wpis z mikrobloga

Na ostatnim przeglądzie pan na stacji kontroli pojazdów dopatrzył się że mam przedni reflektor typu angielskiego. Mam pytanie czy wystarczy wymienić "zawartość" reflektora czy muszę całość z obudową kupić? Moto to Honda CB 500 1999r.
#motocykle
  • 17
@kornfan: Wystarczy zawartość. Do Suzuki pasują od ikarusa, trabanta itp xD Sprawdź wymiary, może ogarniesz nowiutki dobrze świecący wkład z homologacją za nawet mniej niż 40zł.
Wesem podaje na swojej stronie wymiary
@Glenroy: omg co za debil. Zobacz #!$%@? ośle co kazałem mu kupić. Całe #!$%@? szkło z odbłyśnikiem, czyli wszystkie części odpowiadające za emisję światła.
Tak, są tam znaki homologacji i można tego używać na drogach całego świata.
@Glenroy: O jakim Ty bezpieczeństwie piszesz? W anglikach (autach) wystarczy rozkleić lampę, zmienić przysłonę i będzie świecić na poprawną stronę. W dodatku masz odbłyśnik w idealnym stanie. A to, że nowa lampa kosztuje czasami po 600 zł za szt, a przysłona 250 zł komplet to wybór jest oczywisty. Efekt jest ten sam, czyli poprawnie świecą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Negatyf: tam nie ma soczewki że to zmienisz, cały wkład trzeba. @Glenroy: pojęcia nie masz o czym piszesz, więc lepiej niż nie pisz
@kornfan: wejdź na stronę wesemu i dobierz sobie wkład lampy po wymiarach, masz do wyboru szkło ryflowane albo płaskie i jeszcze inne kombinacje. Oczywiście te lampy mają homologację, która zawsze jest wytłoczona na szkle które zmieniasz razem z odbłyśnikiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
: O jakim Ty bezpieczeństwie piszesz? W anglikach (autach) wystarczy rozkleić lampę, zmienić przysłonę i będzie świecić na poprawną stronę.


@Negatyf: Ta. Przysłona w klasycznym reflektorze ;).

O jakim bezpieczeństwie piszę? Jeżeli nie rozumiesz jakie bezpieczeństwo związane jest z oświetleniem pojazdu, to szkoda dalej ciągnąć temat.
@Glenroy: tak, twoja rodzina. #!$%@? mnie wypowiadanie się przez osoby nie mające pojęcia o sprawie i #!$%@? głupot. Co, zapiekło że moja propozycja jest w pełni legalna, spełnia swoje zadanie i na dodatek jest tańsza a Ty przepłaciłeś?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Donmenello: Jedynie kogo coś piecze, to ewidentnie Ciebie. Nie sprecyzowałeś o co Ci chodzi, a unosisz się, jakby Ci ktoś matkę popychał. Wyjmij kija z dupy gościu.