Wpis z mikrobloga

#rower #smog
Chciałbym zacząć dojeżdżać do pracy rowerem. Jako że jest to teren miejski (Warszawa) to smog teraz, w okresie zimowym jest duży.

Szukam więc maski! Kiedyś przewinął mi się taki post na wykopie ale nie mogę znaleźć.
Zależy mi, żeby nadawała się do uprawiania sportu - żeby łatwo się w niej oddychało, ale jednocześnie żeby zapewniała największą możliwą ochronę. No i cena żeby była rozsądna.

Ciężko jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź. W jednym miejscu polecają Respro CE Cinquro, a innym piszą że niepewny filtr (bo "HEPA-type" zamiast "HEPA"). No i są dość drogie.

Znalezłem też RZ Mask, wygląda to sensownie - maska za ok 160zł + zestaw 3 filtrów F3 za 50zł - tylko, że wszystko wyprzedane.

Możecie coś polecić? Z czego korzystacie? Warto w ogóle?
Pobierz
źródło: comment_1583156018dgeuf0KgwRbUkf2lFeAfpN.jpg
  • 7
@de-nuke: 3M 7502 lub 7503 plus filtry.
Żadnego badziewia sprzedawanego jako maski przeciwsmogowe. A już w szczególności nic takiego jak na zdjęciu które wstawiłeś. Takie coś to prosta droga do zakażeń skóry twarzy i problemów z płucami.
@dran2: Mimo wszystko, nawet jeśli nie ten typowy zimowy smog, to jazda wśród samochodów (a dokładniej ich spalin) gdy są największe korki nie wydaje mi się szczególnie dobrym pomysłem.


@de-nuke: wciaz lepszy niz choroby krazenia spowodowane brakiem ruchu. Ktoredy jezdzisz, tzn skąd dokąd? może dam rade podpowiedzieć lepszą trasę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lukaszzz: trasa myślę że jest spoko, jadę trochę przez pole mokotowskie, potem długo ścieżką rowerową przy Wołoskiej. Najgorzej od Galerii Mokotów do okolicy metra Wilanowska, bo nie ma ścieżki i jadę wśród samochodów.

No i zgadzam się, że lepiej się poruszać, w tym lub następnym tygodniu zaczne jeździć