Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Nikogo nie dziwi fakt, że w czasach epidemii #koronawirus regulacje prawne muszą być stanowione w tempie szybszym niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Nowe akty prawne zmieniają naszą rzeczywistość z dnia na dzień, jednak pewnie większości z nas trudno jest odszukać w gąszczu Dziennika Ustaw czy ISAP-u aktualnych wersji ciągle zmieniających się rozporządzeń czy ustaw, dotyczących naszej bieżącej sytuacji prawnej. Uporządkowanie aktów, tworzonych w związku z sytuacją epidemii i udostępnienie ich w przystępnej formie obywatelom bez wiedzy i umiejętności prawniczych, jest niezbędne.
  Dlatego skierowaliśmy do Kancelarii Premiera, Rządowego Centrum Legislacji, Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych wniosek w trybie artykułu 241 Kodeksu Postępowania Administracyjnego, w którym postulujemy konkretne rozwiązania mające na celu uporządkowanie tworzonego prawa.

  Wnosimy o:
  1. Informowanie na jednej stronie internetowej (np. https://www.gov.pl/web/koronawirus) o wszystkich aktach prawnych obowiązujących w związku z COVID-19.
  2. Niezwłocznie, najpóźniej przed konferencją prasową, publikowanie tych aktów na wskazanej wyżej stronie.
  3. Publikowanie projektowanych aktów prawnych na stronie www.legislacja.gov.pl oraz w wyżej wyznaczonym miejscu.
  4. Niebudzące wątpliwości wskazywanie, które przepisy obowiązują, a które już nie, np. poprzez sporządzanie jednolitych wersji obowiązujących aktów prawnych i publikowanie ich na wyżej wyznaczonej stronie.
  Więcej na: https://siecobywatelska.pl/uporzadkujmy-prawo-piszemy-do-rzadu/
  __
  #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #koronawirus
  Wesprzyj nasze działania, przekaż 1% podatku. KRS 0000181348.
  pokaż całość

  odpowiedzi (9)

 • avatar

  Ci to są najlepsi, jak rok temu strajkowali i obywatel ich popierał to obywatel był dobry. I nawet pouczenia dawali a nie mandaty. Nie chce wrzucać tu wszystkich do jednego wora, ale to żałosne jak od psioczenia na władze w rok można skończyć z jego laską w gębie. Jesteście żałośni, wystarczyło że ci na górze odrobinę popuścili wam smycz i zdjęli kaganiec to już ujadacie na ludzi którzy fundują wam wypłaty. Za miesiąc będziecie pałowali swoich rodaków za 500zł premii bo ktoś raczył wejść do parku. Haa Tfu.
  Acha, post kieruje tu tylko do tych którzy zbyt urośli na rozporządzeniach
  #koronawirus #policja #krajzdykty
  pokaż całość

  odpowiedzi (54)

 • avatar

  #koronawirus
  Chcesz żeby było jak we włoszech? Nie? To słuchaj Pana policjanta i siedź na dupie. Pieniadze nie sa najwazniejsze, gospodarkę odbudujemy.

  odpowiedzi (33)