Wpis z mikrobloga

Niecałe pół roku temu pisałem o tym, że wykonuję test AncestryDNA. Miałem wołać osoby, ale komentarz miał prawie 3000 plusów, więc chyba sobie daruję.

Mam wyniki. Nie są wcale tak dokładne i ekscytujące jakbym chciał, zamieszczam je w zdjęciu pod wpisem.

Wychodzi na to, że jestem w połowie bałtem i w połowie Rosjaninem/Białorusinem z pochodzenia, co też pokrywałoby się z małym researchem który wykonywałem. Pytałem kilku znajomych Litwinów czy istnieje litewski odpowiednik mojego nazwiska albo coś co chociaż brzmiałoby podobnie. Owszem, istnieje i jest naprawdę popularne. Pamiętam, że wyszukiwania też kierowały mnie w tę stronę gdy szperalem w historii rodziny od strony ojca. Rodzina od strony matki ma historię pochodzącą z terenów należących do terenów dzisiejszej Białorusi, nazwisko napisane cyrylicą i wyszukiwania na vk.ru również to potwierdzają.

Czy było warto? Powiem, że tak. Dowiedziałem się co nieco, potwierdziłem przypuszczenia, ale za tę cenę oczekiwałem nieco więcej. Kuzynów żadnych nie odnalazłem - ancestry nie jest tak popularne w środkowo-wschodniej Europie. Przynajmniej wiem, że z Niemcem czy Prusem nie mam nic wspólnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#genealogia #ciekawostki #nauka #genetyka #przodkowie #historiaslowian
swerve - Niecałe pół roku temu pisałem o tym, że wykonuję test AncestryDNA. Miałem wo...

źródło: comment_1583414963ffzzrfJWAN4SKvIInUcIus.jpg

Pobierz
  • 134
Ja robiłem na familytreedna i też uważam, że za tą cenę za wiele to nie wnosi. Ja w 99% polak z małopolskich chłopów . Ułamek gdzieś ze wschodu. Za to męski gen ydna , gdzieś z południa. Sporo bałkańców go ma...
@swerve: ja tam takich rzeczy wolę nie sprawdzać, bo patrząc na urodę członków mojej rodziny i nazwiska jakie występowały, to tylko dowiem się, że moi przodkowie lubili eksperymentować w łóżku z osobami z innych krajów i kontynentów... Krótko mówiąc, we Włoszech, Hiszpanii czy Iranie co niektórzy z mojej rodzinki(w tym i ja) bez problemu mogliby wmieszać się w tłum miejscowych xD