Wpis z mikrobloga

Ciekawe rondo macie w tym Lublinie, przed wjazdem są nie tylko znaki poziome, standardowe pionowe ale i takie cudeńko, za to już na samym rondzie nie ma żadnych wyłączeń, zwykłe przerywane linie na drodze. Dobrze rozumiem, że mimo iż kierowca na prawym pasie nie zastosował się do znaków, to winnym stłuczki byłby kierowca próbujący na ten prawy pas zjechać? Wygląda na miejsce, gdzie policja może mieć sporo pracy. 4:57 na filmiku, gdyby komuś nie zadziałało, a tutaj link do google maps.
#prawojazdy #polskiedrogi #lublin #stopcham
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Jan_K: jeżdżę często na tym rondzie i moim zdaniem #!$%@? wie. Zawsze tutaj skręcam w lewo i ludzie się #!$%@? z pasa na wprost ale jakbym w gościa uderzył zmieniając pas to mandat pewnie dostalibyśmy obaj. On za jazdę z pasa na wprost w lewo, a ja za wymuszenie pierwszeństwa

Może do jedz bezpiecznie się zapytać
@Jan_K: Boje sie jezdzic po tym rondzie nie dlatego, ze nie wiem jak po nim jechac, tylko dlatego ze duzo innych osob nie wie. Robdo jest do ogarniecia na spokojnie ale rzeczywoscie moze byc problematyczne jak soe poerwszy raz jedzie
@Jan_K tak, to rondo jest nieciekawe. Mieszkam obok przez co pokonuje je dość często i jest tam sporo stłuczek, na trąbienie już się nawet nie zwraca uwagi. Nie do końca wiadomo faktycznie jak tam poprawnie jechać, bo znaki poziomie swoje a ten znak pionowy, który podałeś swoje (już nawet nie chce wspominać o tym, że to nieoficjalny znak). Najlepiej byłoby chyba wyczarować tam rondo turbinowe albo coś po prostu pokombinować z oznaczeniem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jan_K: @n3sta: @MangoZjem: już kilka razy podobnie jak kierowca z kamerką chciałem zajmować prawy pas, ponieważ auto które jedzie z środkowego nie powinno się tam znaleźć. W praktyce o włos nie doszło do stłuczki, teraz wolę olać sprawę i nie zmieniać pasa. Chociaż gdyby sprawa co do winnego w takim przypadku była jasna to yhym mam blacharkę do zrobienia :D
@Jan_K: Rondo wyjątkowo źle oznakowane, chodzi oczywiście o te strzałki przy wjeździe na nie, za każdym razem jak przez nie przejeżdżałem (zazwyczaj jechałem wzdłuż ul. JPII ze wschodu na zachód) to się zastanawiałem który pas jest prawidłowy, niby była strzałka która mówiła że skręcam w lewo, a przecież na takim rondzie nie skręca się w lewo. Nawet ostatnio była sprawa sądowa gdzie jakaś osoba egzaminowana została oblana za to że nie
@Jan_K: rondo jest źle oznakowane bo albo mogą być strzałki albo okrężnie biegnąca jezdnia, nie może być dwóch organizacji ruchu na jednym obiekcie czyli okrężnej i kierunkowej bo nie ma możliwości się do tego stosować (jaki niby jest skręt w lewo na tamtym rondzie). Jeżeli jest okrężnie biegnąca jezdnia i strzałki domalowane przez jakiegoś ignoranta, to nie ma wyjścia, należy te strzałki ignorować co zrobił nagrywany. Wina nagrywającego, ale bardzo dobrze
@Jan_K: Rondo jest oznakowane wystarczająco. Są znaki poziome i pionowe. Na pionowych jest nawet konkretnie wyznaczone jak masz jechać pasem, także ja nie widzę problemu. Sam jeżdżę tak jak ten typ na filmie.
@civi88: To znaczy typ nagrywający? Oczywiście tak się powinno jeździć. Problem, jak widać na nagraniu, pojawia się, gdy ktoś się do tych znaków nie dostosuje - patrz nagrywany. Bo na rondzie wcale nie musi. Masz znaki poziome i pionowe, ale gdyby doszło do stłuczki to z winy nagrywającego.