Wpis z mikrobloga

@Loginsrogim przytocze tu slowa jednego uzytkownika, ktory rasista nie jest:

Powiem Ci jedynie, że historia USA to historia rasizmu, niewolnictwa, pogardy tylko dlatego, ze ktoś urodził się z innym kolorem skóry.. Murzyni byli pozbawieni edukacji, szans na normalne życie. Słyszałeś o dziewczynce, która jako pierwsza czarnoskóra poszła do szkoły z białymi? Że musiało chronić ją wojsko? Ci ludzoe żyją w biedzie, są gorzej edukowani i traktowani z góry... WOW, BIEDA POWODUJE PRZESTĘPCZOŚĆ!!!
@Viarus_: XDDD. Inteligencja wykopków nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Co mam Ci napisać? Dziewczyna została pobita przez stado debilnych nastolatków. Czy to było na tle rasowym? Cholera wie, wiadomo, że zabrali jej zegarek, buty i coś tam jeszcze. Jeśli było to na tle rasowym - no to rasizm. Wow. Napisałem, że czarni nie mogą być rasistami? Przeanalizuj jeszcze raz to, co zacytowałeś, bo chyba na siłę chciałeś coś wepchać XD. Wtedy
@co_jest wymieniasz mi tu jakas dziewczynke, ktora musialo eskortowac wojsko w drodze do szkoly, ze murzynki takie biedne bo przeciez biali dla nich tacy zli, no taka natura murzynkow ze czasem musza komus #!$%@? spuscic, zgwalcic, okrasc, zabic, ale zawsze w strone bialych
@Viarus_: Tulsa race massacre - wygoogluj, jeśli umiesz angielski, ale to i tak pewnie nie zmieni Twojego mitu o tym, że osobnicy z białej rasy są jacyś szlachetni, wybitni XD. Ja powiem jasno - KAŻDY rasizm jest zły. Białych względem czarnych i czarnych względem białych. Tak samo. Mój komentarz, który zacytowałeś, odnosił się do sytuacji DLACZEGO duża ilość osób czarnoskórych popełnia przestępstwa. I to było i JEST spowodowane czynnikami historycznymi, ale
@co_jest nie musisz mnie traktowac tak z gory jakbym byl jakims sebkiem spod bramy na warszawskiej Pradze ʕʔ i fakt, biali maja wiele zlego za uszami, wezmy chociaz podboj samej Ameryki i wybijanie tubylcow. Ale to juz bylo. Teraz mamy XXI wiek, mamy cywilizacje. A te murzynki wciaz zachowuja sie jak dzikusy. Mimo ze raczej nie uwazam sie za rasiste, to takie doniesienia mocno przekrecaja wskazowke mojego swiatopogladowego
@Viarus_: Przepraszam, jeśli Cię uraziłem i tak potraktowałem. Natomiast co do reszty - dam Ci prosty przykład per analogiam do osób czarnoskórych, od Ciebie zależy jak to zinterpretujesz. Gdy są dyskusje na temat Polski, jej gospodarki i w ogóle poziomu cywilizacyjnego, zdecydowana większość wykopków krzyczy, że to przez zachód, zabory, Niemców, Rosjan jesteśmy biedni i że gdyby nie wojny, rozbiory, Niemcy, Rosjanie, to bylibyśmy tak samo bogaci. No, może to prawda.
Gdy są dyskusje na temat Polski, jej gospodarki i w ogóle poziomu cywilizacyjnego, zdecydowana większość wykopków krzyczy, że to przez zachód, zabory, Niemców, Rosjan jesteśmy biedni i że gdyby nie wojny, rozbiory, Niemcy, Rosjanie, to bylibyśmy tak samo bogaci.

No to ja Ciebie teraz pytam. Mamy XXI wiek. Dlaczego Polska dalej jest zadupiem Europy (UE)?


@co_jest: i tu właśnie jest ten moment, kiedy można pomyśleć że jestem lewakiem. Nasz kraj tkwi
@Viarus_: Pięknie wszystko napisałeś, tylko muszę Ci znowu napisać coś. To jacy jesteśmy jest zdeterminowane przez.... historię. Nie urodziliśmy się, ani nasi przodkowie od razu do "bitki i napitki". To wzorce zachowań przekazywane z pokolenia na pokolenie. A teraz pomyśl o osobach czarnoskórych. Dopiero w latach 60 XX wieku nadeszło równouprawnienie... To dopiero 60 lat na 250+ niewoli. To są drugie i trzecie pokolenia, które są "wolne". Jakie wzorce mogą im