Wpis z mikrobloga

@ZespolmBanku pytanie ma, w sumie to kilka bo nie potrafię znaleźć u Was na stronie

Chciałbym założyć IKZE w mBanku i teraz:
1. Czym się różni IKZE w eMakler i MDM? Założenie jest darmowe, ale czy samo posiadanie konta też?
2. Chciałbym inwestować na giełdzie Polskiej i zagranicznej w ramach IKZE - jest taka możliwość w eMaklerze/MDM?
3. Czy posiadając min. 50 akcji Orlenu w ramach IKZE staje się beneficjentem programu "Orlen w Portfelu"?

Tylko nie odsyłajcie mnie na infolinie jak osoba z FB...
  • 6
@Nartenlener: Nie jestem z mBanku, nawet już tam konta nie mam, ale odpowiem, bo ostatnio to przeglądałem:
1. Z tego co wiem IKE i IKZE są prowadzone bezpłatnie. Różnica jest przy zwykłym rachunku maklerskim. https://www.mdm.pl/ui-pub/site/oferta_indywidualna/rachunek_maklerski/oferta/rodzaje_rachunkow
2. Masz dostęp do inwestycji na rynkach zagranicznych - 3 kraje, 4 giełdy - NYSE, NASDAQ, LSE, DB (akcje, ADR/GDR, ETF) i raczej nie będzie różnicy czy to w mDM czy w eMaklerze.
3. Tak. https://www.mdm.pl/ui-pub/site/promocje/rynek_gieldowy/orlen_w_portfelu
@HenryMorgan: Bardzo dziękuję za odpowiedź!

Co do pkt 1 i 2 to się domyślałem. Nie byłem tylko pewny czy Orlen w Portfelu działa również przy IKZE. Zastanawiam się jeszcze nad Bossa, bo też dają radę ostatnimi czasy. Nie wiem, jakoś tak zawsze obawiam się tego mBanku - wykop go zdemonizował :)

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź :)

@ZespolmBanku: A w którym miejscu jest pytanie o inwestycję? Pytam ogólnie o ofertę...
@Nartenlener: Ja też dziękuję, bo przy tej cenie właśnie myślałem o kupnie tych 50 akcji Orlenu, a zapomniałem, że można to zrobić przez IKZE (IKE wykluczam, bo limit wyczerpuję w IKE-Obligacje i nie zamierzam tego zmieniać).
@HenryMorgan: To myślimy tak samo :) Kupić, zgarnąć bonus od Orlenu i zapomnieć. Plus oczywiście ewentualna dywidenda

IKE jest dla mnie średnio opłacalne na ten moment, bo czy IKE czy IKZE to i tak z wypłatą czeka się do emerytury, a w IKZE przynajmniej można sobie od podatku odliczyć.