Wpis z mikrobloga

@orzel-jastrzab: Wiem, ja tak nie robie. Nigdy z resztą nie lubiłem przebywać długo w skupiskach ludzi typu jakieś galerię, czy inne takie miejsca (chodziłem tylko kiedy naprawdę potrzebowałem i praktycznie trwało to dłużej niż 30 minut, na przykład coś ze sklepu OBI w galerii w moim mieście). Źle się czułem nawet na dworcach dużych miast. Nawet nie lubiałem nigdy chodzić na dyskoteki xD Okazuje się, że czasem życie prawie jak piwniczak
@NumerSeryjny: Może większość się ze mną nie zgodzi. Ale ja już trochę na tym świecie żyję. I średnio co parę lat media grzeją nowymi virusami.
Mielliśmy Sars mniej więcej w 2003 roku
Ptasią grypę
Świńską grypę.
A tu się okazuje, że ten cały Kononovirus jest najbardziej lajtowy. A ludzie panikują tak jakby wybuchła epidemia Dżumy która zdziesiątkowała ludność Europy. Poza tym większość osób nie jest stanie zdać sobie sprawy, że hej
@orzel-jastrzab: nie no, wiadomo że panika jest złym pomysłem ale musicie pomyśle o tych ludziach tak jak rządzący - jako o tępej masie owiec. Jak zarzadzilibyscie kontrolowaniem paniki w lepszy sposob? Rząd i tak długo wytrzymał z tonowaniem nastrojów ale szturm na sklepy był nieunikniony.
Powiecie ludziom "nie ma potrzeby kupować na zapas" to pójdą kupią jeszcze więcej.
Większość wiedzy ludzi w każdym wieku dziś w Polsce opiera się wyłącznie na
@Towarzysz_Sobaka: ten wirus jest pierwszym od bardzo dawna który ma możliwości zabijania milionów. Ptasia grypa, świńska grypa, ostatecznie okazały się nie tak śmiertelne jak się spodziewano. SARS z 2003 był mocno śmiertelny ale łatwiej go było kontrolować, miał wyraźniejsze objawy i zabijał większe ilości nosicieli i ostatecznie zniknął.
Ten wirus jeśli zostanie na dłużej zbierze żniwo jakiego jeszcze żaden wirus nie zebrał. Przy takim rozrzucie śmiertelności wg. wieku zostanie parę sezonów.
@NumerSeryjny: to jest bardzo dobrze ze ludzie ulomni śmieją się z tzw preppersow i ludzi którzy chcą się zabezpieczyć :) ulomki obudzą się pewnego dnia z ręką w nocniku i wtedy zobaczymy kto się będzie śmiał :)
Mnie całe szczęście stać być Januszem i kupiłem papier u toaletowego na rok z góry tak jak i inne puszki konserwy mąki i inne już miesiąc temu :)) prawie 5tke zostawiłem w selgrosie mogę
@Wzzx: już jest za późno wirus jest już wszędzie. Ciągle mutuje we Włoszech jest inny niż w Chinach. To nie jest temat dla debili których pełno tutaj na wykop a już na tagu patostreamy same Janusze i grazyny