Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gmo88: właśnie potwierdzono kolejny przypadek w Lublinie,nie zdziwię się jeżeli przez tego gościa z Niedrzwicy i jego rodzinkę za tydzień w Lubelskim było potezne ognisko wirusa
@tHoePs:

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby, która miała kontakt z pacjentem z Janowa Lubelskiego. Stan osoby jest dobry. Osoba przebywa na oddziale zakaźnym w SPSK1 w Lublinie. Ze względu na ochronę danych osobowych oraz tajemnicę lekarską nie będą udzielane szczegóły dotyczące tożsamości pacjentów – informuje Agnieszka Strzępkarzecznik prasowy wojewody lubelskiego.


Oni tej Niedrzwicy podobno nawet badac zbytnio nie chca, wypowiadali sie w TVN24 mieszkancy, ze nie moga sie doprosic
@kupidyn_ciemnooki: ale chociaz przebadac by bylo warto, zrobic test, podobno mamy ich od #!$%@? i ciut ciut, dla kazdego wystarczy jak mowil pan minister szumowski, nikt nie mowi o wojskowej kwarantannie dla calej wsi.

Idac Twoja logika, jak sie dobrze czuja to po co maja siedziec w domu, niech ida na zakupy albo do kosciola
¯\(ツ)/¯

A potem hurr durr spoko u nas tylko 60 przypadkow (jak ma byc wiecej kiedy
@Dante27: no nie, bo nawet jak oni się dobrze czują, to zawsze może ktoś być chory i wtedy dupa.
Nawet jakby wszystkich przebadali i każdy byłby zdrowy to i tak powinni być zdrowi, bo kto zapewni, że do kogoś nie przyjechał za chwilę chory brat/zięć z zagranicy?
@kupidyn_ciemnooki:

no nie, bo nawet jak oni się dobrze czują, to zawsze może ktoś być chory i wtedy dupa.


O tym wlasnie pisze, ja np wolalbym wiedziec ze mam wirusa, niz nie wiedziec, bo jesli przechodze bo bezobjawowo to nieswiadomie narazam kazdego w promieniu kilku metrow odemnie. I o to chodzi tym ludziom.
Przyjmijmy hipotetyczna sytuacje, ze ja mam wirusa, ale moje dziecko jeszcze nie zdazylo sie zarazic, taki test pozwolilby
@Dante27: to że chorych jest w rzeczywistości więcej to i ja wiem, tylko że duży procent zachorowań ma przebieg łagodny.
Z tym wysyłaniem dziecka do rodziny to też nie bardzo, bo skoro np. ojciec jest chory, to może dziecko zaraz przed samym wysłaniem go do rodziny.
Szkoda, że u nas nie ma takich szybkich testów, tylko dopiero wprowadzają mobilne laboratoria.
Poza tym czy byłyby takie testy czy nie, to kwarantanna dla