Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że nie jestem z tym poglądem osamotniony, ale niesamowicie #!$%@? mnie ta wszędobylska polaryzacja i sceny politycznej i tego co widzę tutaj, na wykopie. #!$%@? ze słynnym "kto nie za PO ten za PiSem", ale ten dziwny i niezrozumiały dla mnie podział na lewactwo i prawactwo.

Wyjaśniam: Nienawidzę socjalistycznej mysli gospodarczej, rzygać mi się chce jak widzę kolejne pomysły uprzyjemniające życie nierobom. Jestem całym sercem za maksymalną wolnością gospodarczą i zaprzestaniem utrudniania przedsiębiorczym ludziom życia. A zatem wygląda na to, że jestem prawicowy. Ale z tego co obserwuję tutaj to w jakiś dziwny sposób za libelarizmem gospodarczym idzie często dość skrajny konserwatyzm obyczajowy - a zatem zgodnie z wykopową definicją prawaka muszę nienawidzieć gejów, a jeśli powiem coś złego na kościół to jestem "antyklerykalnym lewakiem", no i oczywiście multi-kulti fuj fuj.

Sprawa homoseksualistów - całkowicie nie zgadzam się żeby pary gejowsie mogły adoptować dzieci, ale nie dlatego, że to "zboczone geje", ale nie popieram odbierania dziecku na starcie szansy na posiadania wzorca męskiego i żeńskiego w życiu. Nie podoba mi się nachalne lobbowanie gejostwa i wciskanie go na siłę do przestrzeni publicznej ( dobre podsumowanie tutaj: http://i.imgur.com/57nQJLO.jpg ). Ale poza tym, cała afera wokół związków partnerskich była chorym pokazem zaściankowości. Zupełnie szczerze - co ciebie czytelniku obchodzi czyjeś prywatne życie? Czy po zalegalizowaniu takich związków geje będą cię nachodzić w nocy i gwałcić w dupę? A odrzucając tą ustawę odebrano tym ludziom rozwiązanie najbardziej przyziemnych problemów - odwiedziny w szpitalu, dziedziczenie, załatwianie spraw urzędowych.

Kościół - jestem ateistą, może nie wojującym, ale jednak. Ale ostatnio na wykopie obserwuję dziwne zjawisko - każdy (choćby uzasadniony) atak na kościół zaraz spotyka się z przypisaniem ci metki "antyklerykalnego lewaka"

Multi-Kulti - to co #!$%@?ą muslimy choćby w UK to gwałt na cywilizacji europejskiej. Ale strasznie #!$%@? mnie, że rozwiązaniem problemu jest postawa skrajnie nacjonalistyczna. Nie bądźmy hipokrytami, Polacy emigrują masowo z kraju, stając się "goścmi" u innych. Jedyne czego trzeba żeby multi-kulti działało to twarda i rozsądna polityka imigracyjna: blokowanie napływu imigrantóów bez wykształcenia/potwierdzenia posiadania fachu, brak lub restrykcyjna polityka zasiłkowa, #!$%@? z kraju jak po 2 latach nie ogarnia ani be ani me z lokalnego języka, no i najważniejsze: twarde egzekwowanie prawa na równi z obywatelami.

Sie rozpisałem, ale #!$%@? mnie jak niezadowolenie społeczne na aktualną politykę przenosi się na totalne zamknięcie umysłu.

#islam #muslimy #geje #homoseksualizm #homopropanda #lewactwo #prawactwo #kosciol #multikulti #rozkminy #rozkminyzyciowe #przemyslenia #przemysleniazdupy ##!$%@?
  • 30
@gorfag: Miałem napisać tl:dr, ale jednak przeczytałem i masz mój miecz. Większość komentarzy o których wspominasz to czysto populistyczne pierdoły (Hehe. Napisze, że lewak to dostanę plusy...). Większość ludzi piszących takie bzdury nie ma pojęcia co w ogóle oznaczają słowa "lewak", "prawica", "liberalizm" itp. i jaka ideologia się za nimi kryje. Jedynym sposobem na to jest ignorowanie tego typu pajaców, albo po prostu #czarnolisto
@fenis: Wg mnie nie tędy droga. W takich sytuacjach najważniejsza jest edukacja historyczna. Można było rozdać ulotki z linkami do RZETELNYCH źródeł, ponaklejać dodatkowe plakaty, a zakładam, że studenci są na tyle myślący by w obliczu faktów zbojkotować ten wykład i wystosować odpowiednią wiadomość do uczelni. A tak mieliśmy pokaz de facto polityczny, przeprowadzony w sposób chamski i niesmaczny. Nie uważam, że Baumana należy szanować za to kim był, ale debata
@gorfag: Na wykladzie byli Ci, ktorzy chcieli wysluchac Baumana, czyli lewactwo. Prawicowym studentom zabraklo najwyrazniej jaj, wiec robote odwalil NOP w sposob dla siebie adekwatny.

Tutaj wiec sie roznimy. Czasem cel uswieca srodki i nie da sie kulturalnie walczyc z lewactwem
@fenis: Rozumiem, ok, nie każdy musi się w pełni ze mną zgadzać. Nie chcę wszczynać flame, na koniec tylko jedna myśl:

Czasem cel uswieca srodki


Pomyśl tylko, czy tak samo nie myślał Bauman podczas działalności w KBW. Pokaż , że jesteś od niego lepszy.
@fenis: A walka z lewactwem powinna zacząć się już w czasie wczesnej eduakcji, gdzie uczy się samodzielnego myślenia, poprawnego wyciągania wniosków, chęci do poglębiania swojej wiedzy, walką z bylejakością, niepopieraniem cwaniactwa i promowaniem uczciwej pracy.

Marzenia :)
@gorfag: Zbyt daleko idące wnioski. Nie porównuj skaczących i skandujących skinheadów do przyczyniania się do mordowania Polaków. On ma wiele szczęścia, że żyjemy w państwie prawa.

Ja nie muszę nikomu udowadniać nic - chcę tylko rozliczenia się ze zbrodniarzami w sposób zgodny z panującym prawem. A nawet jeśli jest to niemożliwe, to chociaż nie wystawiania ich na salonach. W Polsce niestety broni się takich #!$%@?ów. A NOP jaki by nie był