Wpis z mikrobloga

@Shade_ nie chodzi o smak. Bez kopru ogórki się nie ukiszą. Przynajmniej tak wyczytałem na kilkunastu stronach.

Nie użyłem korzeni normalnego kopru


Rozumiem, że po nie powinien być przecinek.
Czyli korzenie sprzedają, a kwiaty nie? Bo szukałem kiedyś w Singapurze i nie mieli. Kwiatów, o korzeniach nie słyszałem wcześniej.
@kotbehemoth: Nie, nie sprzedają kwiatów. Kiszenie, a raczej fermentacja odbywa się tylko i wyłącznie dzięki soli, a kwiat kopru dodaje tylko smak. Gdyby kwiat kopru zależał od kiszenia to jak byś ukisił kapustę?
@kotbehemoth: I jeszcze taka ciekawostka aproppo klimatu równikowego, koper jest bardzo ciężki w uprawie, przy takiej wilgotności potrzebuje naprawdę dobrej gleby. Próbowałem go sadzić w PL i rósł jak na drożdżach, a tutaj jestem skazany na fertilizer.
@Shade_

Gdyby kwiat kopru zależał od kiszenia to jak byś ukisił kapustę?


Nie wiem, nie pomyślałem. Nigdy nie kisiłem nic. Ale myślałem będąc w Singapurze. Ale nie było kopru. Sprawdzałem w necie czy jest potrzeby to na paru stronach znalazłem, że tak i bez tego nie wyjdzie :) może to były jakieś fora typu kafeteria :D nie pamiętam, ale uwierzyłem i w końcu nie próbowałem robić (a kupiłem już ogórki i słoiki).