Wpis z mikrobloga

Mireczki z #java #androiddev, mam dość duży problem w mojej aplikacji projektowej na studia. Wymyśliłem sobie aplikację do zamawiania jedzonka z restauracji, ogarnąłem już system rejestracji i teraz zacząłem się bawić z tą główną częścią. Problem jest taki, że nie mam pojęcia jak się zabrać za jedną sprawę.
Mam w bazie danych #firebase kolumnę z potrawami do zamówienia, są tam pola: nazwa, opis, cena i obrazek.
Teraz muszę pobrać te dane do aplikacji i przy starcie utworzyć z nich listę, która się wyświetli w scrollview tak jak na #picrel.
Problem w tym, że nie mam pojęcia jak. Mogę pobrać dane do tablic, ale co potem? Jak utworzyć te elementy listy tak, żeby się pojawiły na ekranie?
#kiciochpyta
Pobierz
źródło: comment_1584292719UYcrrdmVoblJNVMDt1z66i.jpg
  • 2
@Bezkrytyczny: Jeżeli piszesz w języku Kotlin dane możesz pobierać z wykorzystaniem suspendCoroutine. W ten sposób możesz uruchomić to zadanie w osobnym wątku i poczekać na wynik w tym samym wątku.
Gdy już będziesz pobierał dane możesz każdy wynik możesz zmapować do zadeklarowanej klasy metodą toObject i następnie umieszczać je w liście.
Potem tą listę możesz przenieść do warstw bliższych interfejsowi i wyświetlać ją np. w Recycler View. Tutaj może być pomocna