Wpis z mikrobloga

Kupiłam dzisiaj radio do samochodu.

Zaopatrzona w rady mirków ( @majas @Deszczowy_Smok @LaTuaOmbra - dzięki) idę do RTV Euro AGD, pytam kogoś, czy może mi pomóc wybrać radio. Podchodzi laska, młodsza ode mnie - myślę sobie "no to nieźle, zna się na radiach tak samo jak ja, czyli wcale". Ogólnie porównywałyśmy kilka modeli, pokazała mi opinie na necie i porównanie, żebyśmy wiedziały, skąd różnica w cenie. Wiedziałam, że sama od siebie za wiele nie doda ;-).

W końcu zdecydowałam się na jedno - okazało się, że w sklepie jest ostatnie, więc chcąc nie chcąc zgodziłam się wziąć radio z wystawy. Laska zaczęła pakować je do pudełka. Pytam, czy na pewno jest wszystko. Ona sprawdza, mówi że w zestawie jeszcze klucze montażowe powinny być. Oglądamy pudełko, wszystkie części po kolei, zastanawiamy się, ale nie ma żadnych kluczy. Ona stoi, zastanawia się co zrobić, w końcu decyduje się sprawdzić inne radio, podobny model, może gdzieś te klucze będą.

Otwieramy nowe radio, zestaw dokładnie ten sam. W końcu wpadłam na genialny pomysł, wzięłam komórkę i gdy ona pakowała oba radia do pudełka, sprawdziłam w google hasło klucze montażowe do radia samochodowego - okazało się, że to takie małe metalowe gówienka i oczywiście przeczepione były do opakowania z wierzchu. "Ale to w ogóle przecież kluczy nie przypomina!" No cóż, różowe paski uczą się całe życie...

Tl;dr: #bekazrozowychpaskow

Aaa no i jeszcze #pytaniedoniebieskichpaskow - myślicie, że uda mi się samej je zamontować, czy jednak lepiej wydać 50 zł i jechać do serwisu?
  • 19
@gorzka: Sama zamontujesz, ewentualnie jakieś przejściówki ISO czy coś będzie potrzebne ale to będziesz widzieć. Ostatecznie podjedź do jakiegoś sklepu caraudio, uśmiechnij się i Ci jakiś wąsaty Janusz zamontuje gratis ;P
@Volter: @adulski: mam stary samochód i stare radio, takie hipsterskie które działa tylko na kasety, opel corsa

@Deszczowy_Smok: nie wiem czy mam kostkę bo jeszcze nie grzebałam

Bardziej się zastanawia (bo instrukcja jest niby spoko i logiczna) czy np. potrzeba do tego dużo siły i narzedzi, czy raczej da się sposobem (bo wtedy jest szansa, że się uda).
@LaTuaOmbra: 3 komentarz, jvc kd-r431

edit: za dużego wyboru nie było, w MM nie były chyba 4 na cały sklep, w saturnie było z 10, ale wszystkie powyżej trzech stów i dopiero w Euro RTV znalazłam