Wpis z mikrobloga

Najpierw ŁKA, a teraz MPK... Według mnie to są idiotyczne decyzje o ograniczeniu kursowania jednych i drugich. Wszędzie trąbią o utrzymywaniu co najmniej 1-1,5m i więcej odległości od innych osób, a ich działania sprowadzają się do tego, że więcej osób będzie czekać na jeden konkretny tramwaj/autobus, a to prowadzi do większego tłoku, czyli... kompletnego przeciwieństwa tego o co sami proszą... A jeszcze trzeba pamiętać o wmawianiu nam, że maseczek osoby zdrowe nie powinny nosić (też wiadomo dlaczego - żeby ich nie wykupywać, bo brakuje nawet tego personelowi medycznemu...). Dramat i głupota.
#lodz ##!$%@?
  • 15
@kuncfot Nie wszyscy poszli na zwolnienia, bo dużo ludzi i tak musi wciąż pracować. Jeżeli nie mają własnego samochodu, to jak oprócz MPK/ŁKI mają się dostać do swojej pracy? Mają iść kilka km na pieszo? A trzeba pamiętać o tym, że pracownicy MPK i tak są dość szczelnie zabezpieczeni w swoich kabinach w tramwajach czy autobusach, więc jeżeli tak jest, to skąd ta panika? To co w takim razie mają powiedzieć na
@radoslaw-szalkowski Widziałem, bo jestem zmuszony jak większość jeździć nią praktycznie codziennie - MPK czy ŁKĄ. W ostatnim czasie zdarzyło się parę razy, że jechałem kompletnie sam przez 2-3 przystanki w wagonie w nie godzinach szczytowych, ale teraz dzięki tym dziwnym zmianom na pewno ta sytuacja się już więcej nie powtórzy i będziemy bardziej narażeni.
@Mation95 a ja ci powiem, że dzisiaj przez całą moją zmianę przewiozłem zawrotną ilość, 44 pasażerów - tak liczyłem dokładnie. Moim zdaniem to dobra decyzja. Sporo osób wywaliło na L4, sporo osób ma dzieci, a do tego braki kierowców i motorniczych. Nawet oblegane linie jak 5,10,11 czy 15 jeżdżą praktycznie puste.
Warto też dodać, że będą dodatkowe kursy rano i popołudniu, żeby zmniejszyć ewentualną liczbę jadących osób naraz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mirek_januszy: O proszę. Po profilowym wnoszę, że kierujesz tramwajami. Mam nadzieję, że to nie Ty jesteś tym atencjuszem z Instagrama z którym kiedyś miałem spinę, że aż MPK usunęło jego i moje wpisy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mation95: nie wiem jaki jest ( na pewno ) problem MPK. Faktem jest, że mają braki kadrowe i meritum moich wypowiedzi jest takie: skoro dzieciaki muszą siedzieć w domach to ktoś z nimi siedzieć musi. Więc kierowcy jak każda inna grupa zawodowa też siedzi w domu z dzieciakami.
Nic tu niezadowolenie ludu pracującego nie zmieni, nie ma kto robić i koniec.