Wpis z mikrobloga

#xerxesmrowki
To moj drugi tag autorski obok #xerxesrzezbi
Tutaj chciałbym prezentować swoje kolonie mrówek:)
A więc
- jak mieszkają (formikarium)
- co robią
- co jedzą
- warunki hodowli

Dziś kilka słów o kolonii Pheidole india (kupionych jako P. megacephala). Mrowki są u mnie juz dłuższy czas - około pół roku. Kolonia którą kupiłem liczyla 3 królowe i około 150 robotnice (3q+150w). Początkowo mrówki zamieszkiwaly szklaną probowkę (to był caly ich świat)
Nastepnym krokiem w trakcie dojrzewania kolonii bylo formikarium (a właściwie "arena") o wymiarach 20x20x4, do którego włożyłem ową probowkę. Z czasem jedna probowka przestala byc dla kolonii wygodna więc dołożyłem następne:) (w sumie dodatkowo dwie).
Ostatatecznie kolonia zaaranzowala prawie cale formikarium na własne potrzeby i całość wygladala jak gniazdo. Uzyly do tego piasku i waty z probowek*
Ostatecznie postanowiłem sprawic im większe lokum tj. 60x60x10 a gniazdo 60x10x0.8 - tym razem bardziej naturalne - z wypelniem tzw. "ziemnym"

Ten krótki opis postaram sie zaktualizować w krótkim czasie, odpowiadając na wymienione zagadnienia:)

*probowke dla kolonii przygotowuje sie w ten sposob ze czesc probowki zalewa woda a następnie zatyka ta część wata. W ten sposob mrowki utrzymuja wilgotność

#mrowki
#zwierzeta
#formikarium
#terrarystyka
PWRXerXes - #xerxesmrowki
To moj drugi tag autorski obok #xerxesrzezbi
Tutaj chciał...

źródło: comment_1584374474zSLBTHIV69FBA9SYZxbNXt.jpg

Pobierz
  • 9